PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] ciezkie odpalanie z rana



krzysiekbyd
23-09-2010, 10:19
chlopaki walcze i walcze i walcze ... mam odpalanie auta z pilota jak zgasze auto na gazie to z rana ciezko odpala na paliwie :( jak zostawie na paliwie znaczy zgasze do jest oki . Gaz zwykly 2 generacja i po wymianie membran calego zestawu ktos ma jakis pomysl co to jest ?? :niewiem:

LaBobas
23-09-2010, 13:59
a jak wciśniesz pedał gazu do końca lepiej odpala?pewnie gazem go zalewa,ciekawe czy krokowy się zamyka do końca.

krzysiekbyd
27-09-2010, 17:53
krok zamyka sie do konca , ostatnio bylem u gazownika i powiedzial mi tak
- wstaw srube zamiast kroka i zobacz rano , co rano okazalo sie ze jest to samo
-wczoraj przelozylem reduktor wyzej tez nic nie pomoglo :(
i kolego mozliwe ze go gaz zalewa ale co zrobic ?? czy tylko ja mam taki problem ??
i czy sonda tak jak przeplywomierz maja cos wspolnego z odpalaniem rano ?? ze zalewaja ??
i jeszcze jedno GAZOWNIK powiedzial mi ze gaz przestawia czas wtryskow i po gazie jak z rana chce pyknac na paliwie to pc podaje jakies inne czasy wtryskow :niewiem: mozliwe to czy swiruje mowi zeby zmienic centrale na bingo http://allegro.pl/uklad-sterujacy-kme-bingo-m-komplet-gwarancja-i1234419461.html :(

krzysiekbyd
28-09-2010, 18:46
po resecie z rana i odpaleniu na benzynie super pali na dotyk
jezdzilem tak caly dzien odpalal elegancko .Pozniej przelaczylem na gaz i znowu problemy ciezko pali na paliwie
inny gazownik powiedzial mi zebym zmienil reduktor ;/ i badz tu madry a reduktor po regeneracji
a co wy o tym myslicie ?? MAPY sie wywalaja ??

Jakub
28-09-2010, 19:13
Przy drugiej generacji nie ma opcji wywalenia map.

Netoper
28-09-2010, 19:21
Przy drugiej generacji nie ma opcji wywalenia map.
Gazowe nie, ale jak kuchenka rozjechana to mapa benzynowa leci i może o to chodziło Krzyśkowi :niewiem:

krzysiekbyd
28-09-2010, 19:37
Przy drugiej generacji nie ma opcji wywalenia map.
to ja juz jestem glupi ;( to czyli nie warto wywalac kase na elektronike ?? bo nie rozumiem jak moze byc zle ustawiona kuchenka 2 generacji jest jakies podpiecie pod kompa ....

Netoper
28-09-2010, 19:49
Ty masz na pewno II gen czy może I gen?

krzysiekbyd
28-09-2010, 20:10
rozrozniam to tym ze pierwsza jest na srube a druga jest na kroka

Jakub
28-09-2010, 20:31
Zara, ale palisz go z rańca na benie tak?

krzysiekbyd
28-09-2010, 21:40
tak na benzynie

Jakub
28-09-2010, 22:30
Zrób jeszcze raz reseta. Jeśli po resecie ładnie zapali i będzie ok, to problemem będzie komp od LPG. Zastanów się czy warto inwestować w tą instalkę, czy nie lepiej zamodzić sekwencji od razu.

kamilos_sid
29-09-2010, 01:17
Spróbuj tak jak dojedziesz na parking pozostaw auto na wolnych obrotach przez minutkę i dopiero zgaś, bo mnie to wygląda jakby go "zalewało" gazem, wiem że to głupio brzmi ale po prostu w rurce między reduktorem a mikserem zostaje gaz i dla tego ci słabo rano pali bo oprócz powietrza ciągnie jeszcze gaz z rurki.

krzysiekbyd
29-09-2010, 10:30
Przy drugiej generacji nie ma opcji wywalenia map.
no to jak wywalaja sie mapy benzyny czy nie bo juz nie wiem jeden pisze ze tak drugi ze nie :wall: :niewiem:
moze faktycznie tak jak kolega pisal ze GAZ zostaje w wezu ?? a jak uzunac usterke ?? :niewiem:

Jakub
29-09-2010, 10:36
Pisałem o mapie gazowej, ale to przy sekwencji by mogło ewentualnie mieć miejsce.

krzysiekbyd
29-09-2010, 11:47
KURCZE A MOZE REDUKTOR - PAROWNIK PUSZCZA ?? co o tym myslicie ?? bo ja juz nie mam pomyslu jak mapy w 2 generacji sie nie rozjezdzaja to co moze jeszcze byc ?? reduktor mam taki http://allegro.pl/reduktor-parownik-lpg-vega-elpigaz-autogaz-promoc-i1242350385.html

kamilos_sid
29-09-2010, 17:37
Może i puszcza chociaż napisałeś, że reduktor masz po wymianie membran, czyli raczej powinien być sprawny. To akurat łatwo sprawdzić :)

krzysiekbyd
29-09-2010, 20:07
tak tak reduktor po regeneracji .... ale dzisiaj wymienilem reduktor na inny i zobacze rano no fakt uzywke ale cos takiego http://allegro.pl/nowy-parownik-tartarini-g79-se-m-s-r-i1237165704.html ktos moze cos o nim powiedziec ??

Jakub
29-09-2010, 20:57
Tartarini swego czasu to był mercedes wśród parowników. niestety nie wiem jak jest dziś.

krzysiekbyd
30-09-2010, 08:00
chlopaki i co z tym reduktorem http://allegro.pl/nowy-parownik-tartarini-g79-se-m-s-r-i1237165704.html ?? warty tej kasy ?? bo mam obecnie zalozona taka uzywke gosc chce 50zl czy lepiej nowy ale jaki ??

krzysiekbyd
30-09-2010, 21:56
jupiii :P :P :P zrobilem :) pali na dotyk :)

Jakub
30-09-2010, 22:55
Pochwal się co bylo przyczyną.

RavenMOH
01-10-2010, 15:17
Pewnie elektrozawor w butli przepuszczal gaz.

krzysiekbyd
01-10-2010, 16:53
awiec tak :P
pozyczylem od kumpla parownik uzywany oczywiscie przelozylem i zaczol odpalac na dotyk
no i stalem przed dylematem uzywka czy nowy ;)
zakupilem nowy :) a motor odpala na dotyk pewnie reduktor puszczal gaz na postoju i to wszystko zostawalo w kolektorze ssacym , stad go zalewalo ale dodam ze reduktor po regeneracjii myslalem ze bedzie oki

Krzychu32
01-10-2010, 18:03
dodam ze reduktor po regeneracjii myslalem ze bedzie oki
Widocznie regeneracja tak była wykonana ... ale grunt że rozwiązałeś swój problem ;)

Netoper
01-10-2010, 18:05
Tak sobie myślę czy na pewno to wina reduktora a nie przypadkiem elektrozaworu, reduktor nawet jak uwalony na amen to sam z siebie gazu nie poda jak elektrozawór się nie otworzy.

Krzychu32
01-10-2010, 18:09
Tak sobie myślę czy na pewno to wina reduktora a nie przypadkiem elektrozaworu, reduktor nawet jak uwalony na amen to sam z siebie gazu nie poda jak elektrozawór się nie otworzy.
Masz w 100% rację ,dlatego napisałem że jak regeneracja była niewłaściwa to i takie skutki były że gaz popuszczał :))

krzysiekbyd
01-10-2010, 18:17
:P wazne ze usterka usunieta :) a teraz nie pozostaje mi nic innego jak browarki w czasie urlopu :) i zadowolenie od ucha do ucha :) a dla was za czesciowe naprowadzenie pozostaje mi wirtualny browarek w zielonej puszce Leszek :)

Netoper
01-10-2010, 18:21
wazne ze usterka usunieta
Nie wywalaj tego zregenerowanego reduktora, bo być może on jest OK tylko elektrozawór na nim nie domyka się.
Często się właśnie regeneruje sam reduktor a zapomina o sprawdzeniu czy wymianie elektrozaworu na nim.

krzysiekbyd
01-10-2010, 19:06
wazne ze usterka usunieta
Nie wywalaj tego zregenerowanego reduktora, bo być może on jest OK tylko elektrozawór na nim nie domyka się.
Często się właśnie regeneruje sam reduktor a zapomina o sprawdzeniu czy wymianie elektrozaworu na nim. etam juz mi sie niechcialo kombinowac kupilem nowy i cyka az milo :)

camre
06-12-2010, 20:50
dobrze, że pomogło.
ja, przed rozwiązaniem problemu, stawiał bym na cofającą się benzynę.
można to sprawdzić w ten sposób, że przed odpaleniem rano, kilka razy go przepompować.
znaczy się kluczyk do poz 2, aż sie pompka w zbiorniku wyłączy, później na 0 i tak ze 3 razy.
jak pomoże to bardzo prostym rozwiązaniem jest instalacja zaworka zwrotnego za 2zł na przewodzie z pb.
pozdrawiam:)

balieda
10-12-2010, 16:17
Witam
Dla tych którzy mają kłopoty z odpalaniem na pb proponuję moje rozwiązanie. Rok temu przy temperaturze ponad -20 zalałem silnik rano i wykończyłem aku. Po naładowaniu postanowiłem spróbować zapalić na gazie. Jakież było zaskoczenie , zapalił od kopa. Od tego momentu , a były mrozy nawet -25 zawsze tak paliłem i jeździłem. Mam nawet odłączoną wtyczkę od pompy - zawsze to parę amper mniej. W tą zimę było już 15 stopni i tylko mrukną. Gdy jest rano mróz zapalam z naciśniętym pedałem gazu. Dziękuję za przypomnienia że wykończę reduktor i inne. Na wiosnę wywalam bak benzynowy, rurki i przewody.

Netoper
10-12-2010, 16:22
Dziękuję za przypomnienia że wykończę reduktor
Skoro tego już świadom jesteś to przypomnę :) o zapieczeniu wtrysków benzynowych.
A jak Cię drapnie jakaś usterka LPG to pomysł:

Na wiosnę wywalam bak benzynowy, rurki i przewody.
nie jest zbytnio trafiony.

To tak pod rozwagę bo każdy jeździ tak jak mu pasuje :)

balieda
10-12-2010, 17:01
Netoper
Dziękuję za podpowiedż. Wywalę też monowtrysk. A pomyśl co będzie jak drapnie Ci jakaś usterka pb?

Netoper
10-12-2010, 18:00
Wywalę też monowtrysk
W mondku to mamy multi


A pomyśl co będzie jak drapnie Ci jakaś usterka pb?
Małe prawdopodobieństwo że na raz i LPG i PB się wyłoży :)

krzysiekbyd
12-12-2010, 17:15
moj to az milo mruczy od rana na gazie jeszcze pykam go z pilota z domu jak zejde na dol to szybki odmrozone .... a sasiad ze skrobaczka lata :)
i dodam ze od czasu do czasu przelaczam go na pb zeby wtryski sie nie zalepily :P :jezor:

niachu
11-11-2012, 12:51
Witam, pozwólcie, że odgrzeję kotleta. :D
Otóż idzie zima, z racji, że posiadam instalację I gen (śruba na wężu), a nie posiadam niestety czujnika temperatury na parowniku (jeśli jest możliwość założenia go do tej instalacji, to prosił bym opisać jak go połączyć z instalacją)
Pierwsza opcja jest taka, że gaz przełącza mi się po osiągnięciu określonego progu obrotów (ok 2000), muszę albo czekać aż parownik się rozgrzeje, albo jechać po emerycku na wolnych obrotach żeby na gaz się nie przełączył.
Drugim sposobem jest przełączanie manualne na benzyne, odpalanie na niej i jeżdżenie, dopóki silnik i parownik temperatury nie złapie po czym przełączenie manualne na gaz oczywiście ta opcja by mi nie przeszkadzała gdyby, po takiej operacji samochód po zgaszeniu normalnie odpalał. Po zgaszeniu muszę kręcić rozrusznikiem czasem nawet 10sek.
Gdy jest ustawiony w pozycji przełączania na gaz za pomocą obrotów (i nie ruszam wtedy przycisku do zmieniania gazu) odpala na dotyk.
Co jest tego przyczyną, bo dodam, że to jest dosyć męczące, a nie zawsze mogę czekać kilka minut by przełączyć na gaz, a stosując metodę numer 2 wstyd trochę stać i kręcić rozrusznikiem jak w polonezie zanim odpali :hehe:
Pozdrawiam wszystkich

polciuxxx
01-12-2012, 11:23
Mam podobny problem z v6 jak spadło ostatnio do -3 to bełtał i bełtał z 20 sekund (stag 2 śruba). Odpalany na benzynie.... jak już odpali to muszę go trzymać na wysokich obrotach bo jak zdejmę nogę z gazu no poszarpie i zdycha.Kolejne odpalenie po zgaśnieciu już normalnie ale też muszę go trzymać na wysokich, chyba że po odpaleniu kliknę na gaz to w miarę chodzi tyle że ledwo jedzie (skrzynia automat, pompę paliwa słychać nawet dość głośno) Kable nowe, świece nowe oryginał.... co to może być

Netoper
01-12-2012, 14:54
Zrób mu na początek reset i pojeździj kilka dni na samej benie aby wykluczyć wpływ kuchenki.

Później temat wydzielę bo skoro problem jest na PB no to nie ten dział.

polciuxxx
02-12-2012, 11:29
Jeszcze jedno, na benie kręci do 5500 i szarpie autem jakby (filtra paliwa mann wymieniany 6 miesięcy temu) z kolei jak przełącze na gaz to albo strzał i gaśnie albo muszę pompować pedał gazu żeby auto jechało.

polciuxxx
06-12-2012, 18:27
Na benie to samo a w zasadzie raz dobrze raz źle, ostatnio rano przy -3 beltal, dojechałem do pracy i samochód stał 8 godzin, o godz 16 wsiadam (temp -8) i cyk od ręki.

Zrób mu na początek reset i pojeździj kilka dni na samej benie aby wykluczyć wpływ kuchenki

Co nazywasz kuchenką?

Netoper
06-12-2012, 22:19
Co nazywasz kuchenką?
Alternatywny sposób zasilania silnika w czysty i tani sposób :) (instalacja LPG)

polciuxxx
13-12-2012, 23:25
Gdzie jeszcze szukac? pompa? moze cewka ?

polciuxxx
16-12-2012, 00:33
Dzisiaj v 6 nie odpaliło wcale i h... po odpięciu jednego przewodu WN podłączeniu do niego swiecy i dotknieciu masy (krecąc silnikiem) brak iskry....
Jeden mechanik twierdzi ze cewka na 100% inny że czujnik poł. wału roz. badz immobilizer...? co sądzicie???

polciuxxx
20-12-2012, 23:54
Trup ożył po 3 dniach stania, kupiłem cewke, wymieniłem....i nic...dalej trup. wykręciłem czujnik czujnik położenia wałka rozrządu, przeczyściłem i trup ożył (na nowej cewce) więc nie wiele sie zastanawiając wsadzam starą cewkę na której też niestety pali od strzału.V 6 chodzi od kilku dni , pali bez zająknięcia, ale obroty zwariowały na maxa, tak na lpg jak i na benie. Przy czym na benie góra dół .....góra dół... Na lpg z kolei prawie gaśnie, i ledwo rusza z miejsca aż złapie obroty (podczas ruszania swiatła przygasają) jakby prądu brakowało...i strasznie przebiera aż silnikiem szarpie.

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

Problemem z obrotami i przygasaniem silnika i swiateł jest nawet po przełączeniu biegu na Drive (D)

polciuxxx
06-01-2013, 21:47
Jest u Kto ? czy po sylwestrze was trzyma???

Netoper
06-01-2013, 22:18
Zrób reset i pojeździj ze dwa dni na samej benie, bo całkiem możliwe że źle wystrojona kuchenka rozkłada PCM-a.
Do tego jak coś było nie OK z czujnikiem to pewnie i jakieś błędy się zapisały w PCM-ie.

polciuxxx
31-01-2013, 14:54
Auto stało tydzień bez baterii bo wymieniane były amory. W międzyczasie zaślepiłem EGR i jest lepiej ale na gazie czepie silnikiem jak w dieslu, na benie z kolei obroty stoją na 1000.

niachu
01-02-2013, 13:24
Właśnie, u mnie na benie też są zbyt wysokie, bo ok 1000 trzyma, a z tego co mi wiadomo powinny być trochę niższe. Po samoadaptacji, czyszczeniu krokowca i przepływki obroty nadal utrzymują się w okolicach 1000. Co jest tego przyczyną?

Netoper
01-02-2013, 13:38
Co jest tego przyczyną?
Np lewe powietrze, na dolocie czy gdzieś na podciśnieniach. Brak odczytu z czujnika ciśnienia wspomagania. Błędny sygnał z czujnika pedału sprzęgła. Uszkodzony/zatarty bocznikowy. Problem z przepływką.

polciuxxx
05-02-2013, 11:52
Ja mam chwilowo problem z głowy mondi doznało samouleczenia ;) wczoraj podczas sprzątania auto chodził 20/30 min na benie po zakończeniu sprzątania wsiadam przełączam na gass obroty spadają bo 500 i autko jak szwajcarski zegarek pyrka ;) na benie nieco wyżej około 600/700.

Po samouleczeniu auto zostało podpięte do kompa i takie błędy wyskoczyły
Czujni wskazuje ubogą mieszankę P2196
Czujni wskazuje bogata mieszankę P2196
Czujni wskazuje ubogą mieszankę P2197
Załączony bieg nie odpowiada położeniu drążka bieg 2

polciuxxx
07-02-2013, 12:34
Co oznaczają te błędy? bo nigdzie nie mogę znależć...

Netoper
07-02-2013, 13:48
Co oznaczają te błędy?
Dokładnie to co sam napisałeś :)


Czujni wskazuje ubogą mieszankę P2196
Czujni wskazuje bogata mieszankę P2196
Czujni wskazuje ubogą mieszankę P2197
Załączony bieg nie odpowiada położeniu drążka bieg 2

polciuxxx
07-02-2013, 17:51
Na to tez wpadłem ;P ale co jest nie tak ? coś trzeba wyciąć? albo wspawać?

Netoper
07-02-2013, 18:24
Trzeba podejrzeć jak pracują lambdy na PB a potem na LPG i w zależności od tego co się zobaczy, albo trzeba wyregulować kuchenkę, albo wymienić lambdy.

A błąd drążka powrócił po skasowaniu? Mondka masz w automacie?

polciuxxx
08-02-2013, 10:35
Automat Automat... ;) niestety 2 bieg juz nie działa 1, 3 i but ;) Masz może skrzynię? Co można wyregulować w kuchence 2 generacji?

Netoper
08-02-2013, 15:40
niestety 2 bieg juz nie działa 1, 3
Opisz ten problem w dziale poświęconym ASB
http://www.mondeoklubpolska.pl/forumdisplay.php/87-Automatyczne-skrzynie-bieg%C3%B3w

Masz może skrzynię?
Zagadaj na PW do kolegi Gorilla666 może będzie miał czymś poratować.

Co można wyregulować w kuchence 2 generacji?
Pracę silniczka krokowego, dobrać inny palnik, albo blosa zasadzić,kwestia jeszcze jaki masz reduktor (wydajność) i ile ma nalatane.