PDA

Zobacz pełną wersję : Zaparowane szyby WSZYSTKIE!!!



6-tec
17-11-2005, 19:32
Mam problem z odparowaniem szyb w moim samochodzie, nie jestem pewien co jest bo nawet przy włączonej klimatyzacji ma problem z usunieciem pary na szybach!!! :pad:

Szukałem tu i uwdzie i prawdopodobnie jest to wina filtra kabinowego czy to prawda??? POMOCY!!! Bo w deszczu jeżdżąc nic nie widzę nie nadążam z machaniem szmatką po szybie tzn moja żona to robi :)

Dziękuje za wszelkie porady :beer:

werc
17-11-2005, 19:46
Koniecznie zobacz filtr kabinowy :metal
nadmuch na zewnetrzny obieg i 4 bieg i ma szybko odparować
Sprawdź uszczelnienie filtra i jego stan - najlepiej wymień :metal

krzys-68
17-11-2005, 20:17
Mam problem z odparowaniem szyb w moim samochodzie, nie jestem pewien co jest bo nawet przy włączonej klimatyzacji ma problem z usunieciem pary na szybach!!! :pad:

Szukałem tu i uwdzie i prawdopodobnie jest to wina filtra kabinowego czy to prawda??? POMOCY!!! Bo w deszczu jeżdżąc nic nie widzę nie nadążam z machaniem szmatką po szybie tzn moja żona to robi :)

Dziękuje za wszelkie porady :beer:pewno nigdy nie wymieniany,co jest praktyka.Sprawdź czy nadmuch powietrza na zamknietym obiegu jest tak samo intensywny jak na "otwartym'.to Ci powie wszystko. :satan: Kiedys sie zastanawiałem nad wyjeciem filtra,ale moze być objaw zalewania kabiny woda,poprzez jego budowe,bojednak to dodatkowy "kołnierz uszczelniajacy" jest

m3hoo
17-11-2005, 20:18
Przede wszystkim wymień filtr kabinowy - o tym jak go wymienić dowiesz się z TEGO (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=24&mode=&order=0&thold=0) artykułu.
Poza tym wyczyść dobrze szyby od wewnątrz tak, aby nie były tłuste (w tym celu możesz użyć popularnego ludwika).
P.S. Domyślam się, że nie jeździsz na wewnętrznym obiegu.

krzys-68
17-11-2005, 20:33
Istnieje prawdopodobieństwo ze masz też kpl zawilgocone auto,sprwadż dwyaniki z przodu auta,moze to standartowy przeciek nadwozia

altoot
17-11-2005, 20:43
ten filtr przy tych objawach to z 5 kg juz waży :zakrecony:

jdiabel
17-11-2005, 21:06
tak jak koledzy przede mna napisali zapchany filtr kabinowy ewentualnie zbiera ci sie woda pod nogami pasarzerow z przodu.

DIGITAL
17-11-2005, 23:34
filtr kabinowy ... temat przerabialem dosyc niedawno :metal

Kristo
17-11-2005, 23:48
witam. Mam ten sam problem co kolega i denerwuje mnie to bardzo!!!

Graluu
18-11-2005, 00:03
witam. Mam ten sam problem co kolega i denerwuje mnie to bardzo!!!

ja tak mam jak się zbliża koniec filtra kabinowego, obstawiam że do wymiany

6-tec
18-11-2005, 07:51
Woda mi się nie zbiera pad nogami pasażera.
Z tym jest wszystko ok.

Dzisiaj sprawdze to wszystko i powiadomię Was o wszystki z góry dziękuję serdecznie. :metal

NARAKA :bigok:

v1tek77
18-11-2005, 08:58
pewno nigdy nie wymieniany,co jest praktyka.Sprawdź czy nadmuch powietrza na zamknietym obiegu jest tak samo intensywny jak na "otwartym'.
A widzisz Krzysiu to nie jest do konca tak, bo u mnie byl wymieniany filtr kabinowy(w Korzkwi :satan: ) i nie zmienila sie praca ukladu. Na obiegu wewnetrznym zdecydowanie lepiej dmucha, nazwalbym to ze wieje jak cholera, a na zewnetrznym musze dac na wyzsze biegi zeby jakos wialo :beer:

qrw003
18-11-2005, 09:26
tak jak wyżej - obstawiam filtr kabinowy.
przewietrz tez dywaniki może są zawilgocone

niuchni
18-11-2005, 10:53
Czy wszystkie mondea Mk I mają przełącznik na obieg zewn. i wewn?U mnie nie dopatrzyłem się tekiego przełącznika.

Graluu
18-11-2005, 10:59
na pokrętle regulacji siły nawiewu to jest - w prawo zewnętrzny a w lewo wewnętrzny - oba obiegi z regulacją siły nadmuchu

ale czy w każdym, chyba tak

werc
18-11-2005, 14:53
Czy wszystkie mondea Mk I mają przełącznik na obieg zewn. i wewn?U mnie nie dopatrzyłem się tekiego przełącznika.

Jak nie masz klimy - to wyłacznik masz tylko w prawo na obieg zewnetrzny

Fredee
18-11-2005, 15:03
Nie zaszkodzi również dobre odkurzenie auta..piasek jest higroskopijny - pochłania wode i potem paruje....:) Czyli - filtr + odkurzanie auta - musi pomóc....pojeździj też trochę z ogrzewaniem na full - niech się nagrzewnica wygrzeje...:)
Pozdroffki :bigok:

6-tec
24-11-2005, 21:57
Usterka USUNIĘTA

:banan:


To był jednak filtr kabinowy a także zaśmiecone kanały odpływowe i kupa śmieci, po usunięciu wszystko OK. Jakby ręką odjął!!!

Jeszcze raz wielkie dzięki za porady :metal[/b]