PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana okablowania- refleksje



Lipa
17-11-2005, 22:23
Czytajac ten post pamietajcie, że jestem laikiem :) :), więc sorki za głupie pytania :jezyk1: :jezyk1:


Tak się zastanawiam, w poprzednim poscie mówiliście, że przy zakupie lepszych głośników należy wymienić okablowanie.

No dobra, ale jakie muszą być zasady przy wymianie okablowania, jakieś inne kostki iso?, a co dalej, od kostki do samego radia? też się wymienia

Teraz inna sprawa, głośniki mają takie wejścia na takie pozłacane końcówki, teraz dajmy na to wymieniam kabel na grubszy, a załączam te zwykłą końcówkę?

Jeszcze mam takie pytanko, moje radio ma moc 4*50W, mam 4 głośniki, chciałbym dać na tylna półkę jeszcze dwa, jak je moge podłączyć?(nie chcę dodatkowego wzmaczniacza), jakbym chciał np do tego wszystkiego podłączyć tubę, coś trzeba dodatkowego dokupić??

Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na te pytania, wię postanowiłem was się zapytać, może znacie jakieś internetowe strony z poradami :bigok:

gnacik
17-11-2005, 22:28
skontaktuj sie z CASKP on sie na tym zna i zerknij na www.audiocar.pl
:bigok:

m3hoo
17-11-2005, 23:17
Jeśli chcesz podłączyć subwoofer, z pewnością przyda się (o ile nie będzie niezbędny) wzmacniacz. Może być subwoofer aktywny (z wbudowanym wzmacniaczem) lub pasywny (bez wzmiacniacza), do którego musisz wzmacniacz dokupić. Aby podłączyć wzmacniacz do radia, radio musi mieć jakieś wyjścia (nie wiem jakim radiem dysponujesz).
Co do kabli - tu należałoby się trochę porozwodzić (przed tym zastanowić czy warto i ile pieniążków chcesz na to przeznaczyć). Należy pamiętać o jednym - cały zestaw zagra tak dobrze, jak najsłabszy jego element.

Lipa
17-11-2005, 23:43
Moje radyjko to PIONEER DEH-P3600MP, ma juz wbudowany wzmaczniacz, narazie jeszcze mam standardowe głośniki(trzy bo jeden się rozleciał :) )

Zastanawiałem się nad kupnem(w przyszłości) nad:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71513624 (daleeekiej przyszłości)
lub
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72055141 (troszke blizszej)

Nie chce, narazie bynajmniej żadnych subwooferów, ani tuby, porostu chciałbym miec zestaw w którym moge sobie troszkę głośniej posłuchać muzyki, bez charczenia, itp :), no chyba że do tego radia moge cos podłączyć ciekawego, to w przyszłości bedę się starał

I dlatego się zastanawiam, czy do takiego zestawu trzebaby kable wymieniać, wygłuszać drzwi itp

Chodzi mi o to że modernizacje chciałbym przeprowadzic etapami(fundusze), po nitce do kłębka, co powinienem robic po kolei.

I dlatego proszę was o opinie :pad: :pad: :bigok:

Valent
18-11-2005, 00:35
Proponuję Ci wygłuszenie drzwi zamiast wymiany kabli . Napewno efekt będzie dużo bardziej słyszalny :) Przy wymianie okablowania roboty dość sporo. Na dodatek przy tej klasie sprzętu napewno nie przyniesie ona adekwatnych do tego korzyści.

Fredee
18-11-2005, 06:57
Wygłuszenie oki, ale kabel z napięciem zasilającym 12V do radia to sobie od razu pociągnij grubszy...w czasach gdy projektowali mkI nie było jeszcze radyjek 4x50 W to i kable zasilające były mniejszego przekroju..kabelek zasilający ciągniesz bezpośrednio od + na akku do samego radia ( trzeba się przebić przez płytę czołową - najlepiej w miejscu gdzie przechodzi już jakaś wiązka kabelków i dojść do kostki radia..i niech będzie o średnicy przynajmniej 3-4 ktornie większej niż odyginał...akurat tutaj na pewno będzie słychać różnicę..:)
co do głośników...hmm...najlepiej było by chyba jeśli bys zakupił póki co te Pyle ( cena ok, a i głośniki niczego sobie...) zapodał je na przód a na tył póki co oryginały....jak się odkujesz z kasą...to najlepiej zapodać na przód system dwudrożny z odseparownym wysokotonowym (na osłonie lusterek zamontować..żadna wielka filozo....) a wtedy lanzary w tylnie drzwi. Co do tylniej półki....wstawianie tam głośników lepiej zostawić golfowcom..:) półka Ci się pozapada a i dźwięk żaden bo wszystko charczy...w dalszej kolejności ( po kolejnym uzbieraniu kaski...) możesz sobie zapodać suba w bagażnik - tylko musi być aktywny skoro nie chcesz zewnętrznego wzmacniacza...aha - no i powinieneś mieć jakieś wyjścia RCA ( czincze...pospolite) z przedwzmacniacza.ale zapewne masz..:)
czyli docelowo miał byś system z przodu, lanzary elipsy z tyłu ni ewentualnie ten sub..:)

po drodze warto właśnie wygłuszyć drzwi...ale o tym było tyyyyle że poszukaj w archiwum a znajdziesz doskonałe rady..:)
Ps. Nastaw się od razu na większe wydatki....z car audio jest jak z chodzeniem po bagnach............wciąga....... hihi
Pozdroffki
:bigok: :bigok:

m3hoo
18-11-2005, 09:34
Tak, jak napisali koledzy - wygłuszyć zawsze warto. Z wymianą kabli raczej bym się wstrzymał - może w przyszłości, przy lepszym sprzęcie.
Jeśli możesz, pociągnij jakiś bezpośredni przewód zasilający spod maski, gdyż standardowy faktycznie jest niewystarczający.
Jeśli chodzi o Pyle, za tę cenę grają ładnie.
I tyle - reszta przyjdzie z czasem, pieniędzmi i przeczytaną literaturą fachową :)

vMZe
18-11-2005, 11:17
Zgadzam się z przedmówcami w zakresie wygłuszania (że warto) i wymiany kabli (że nie warto). Natomiast co do głośników mam inne zdanie - polecam wymianę na okrągłe głośniki 16,5 cm + przejściówka. Jak będziesz miał troszke większe zasoby finansowe możesz założyć zestaw ze zwrotnicą i gwizdkiem - na 100% będzie lepiej grał niż głośniki 5x7''.

Oktan
18-11-2005, 11:47
zapomnieliście koledze powiedzieć o konieczności montażu na tym kablu zasilającym bezpiecznika: są takie do kupienia w stosownych oprawkach i stosownym amperażu !! w/g wszelkich zaleceń odległość od klemy do bezpiecznika nie powinna być większa nić 35 cm (tak bodajże mówi Regulamin Pasca, czyli elementarz dla fanatyków car-audio :) )

vMZe
18-11-2005, 12:56
zapomnieliście koledze powiedzieć o konieczności montażu na tym kablu zasilającym bezpiecznika: są takie do kupienia w stosownych oprawkach i stosownym amperażu !! w/g wszelkich zaleceń odległość od klemy do bezpiecznika nie powinna być większa nić 35 cm (tak bodajże mówi Regulamin Pasca, czyli elementarz dla fanatyków car-audio :) )

Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie zamontować dodatkowy aku, bo oryginalny będzie za daleko :satan:

Fredee
18-11-2005, 14:59
o rany......zaspany byłem i nie napisałem o bezpieczniku...sorry...:) To oczywistość..bezpiecznik koniecznie. Myślę ze do radia wystarczy 10 czy 15 A i mocowanie takie jak np. gazownicy zakładają przy zasilaniu LPG - do kupienia w sklepie motoryzacyjnym. No i fakt - założyc pod maską - niedaleko od akku - dostęp dobry i ochrona tam gdzie trzeba.:)

Pozdroffki
:bigok: :bigok:

Lipa
18-11-2005, 17:32
Dziekuję wszystkim za podpowiedzi, nie ma to jak koledzy :)

Pierw zacznę od wygłuszenia drzwi, poczytam jak to zrobić i wogóle, jak się do tego zabrać, zbiorę wszelkie materiały, i do ciepłego garażyku trza wjechac będzie :)

Póki co narazie beda grały 3 fordowskie głośniczki, a ja powoli będę zakupywał potrzebne części do wygłuszenia drzwi9fundusze), a gdy wszystko skompletuję to zabiore się za robotę.

Pozdrowienia!!!

m3hoo
19-11-2005, 16:34
a gdy wszystko skompletuję to zabiore się za robotę.
...i za robienie zdjęć ma się rozumieć :) Dokumentacja może się przydać kolejnym użytkownikom MDO.

Lipa
19-11-2005, 17:08
Pewnie, że tak, zrobie zdjęcia, jeśli wszystko się uda dobrze zrobić, to może artukulik sie stworzy:), tylko pierw ktoś bedzie musiał ocenić czy dobrze zrobiłem :jezyk1: :jezyk1: