PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] [MK3] szyby- prośba o rozkodowanie oznaczenia



popeye81
26-09-2010, 12:14
Witam.
Przez swoją niewiedzę mam teraz problem. Mianowicie chciałem założyć do mojego st220 sedan 2005 rok listwy zbierające w wersji chrom. I Jak już je zakupiłem to się okazało że są one innego kształtu jak standardowe czarne gumowe parapety. Okazuje się że w tylnych trójkątach muszą być otwory mocujące do tej listwy a ja mam wersje standardową bez otworów.
Więc muszę również wymienić te boczne tylne szyby trójkąty. Ale coś mi się wydaje że mam nietypowy kolor szyb.
Czy ktoś może mi podać co oznaczają informacje na tych szybkach??
Najbardziej mi chodzi oczywiście o oznaczenia koloru bo znalazłem kilka szyb na allegro ale nr są inne od moich- i nie mówię tu o roczniku.
Może ktoś będzie umiał zdekodować i podać info co za co odpowiada:
43 R-001108
DOT 27 M73100 AS3
tinted
4...
A te które chciał bym kupić maja

43 R-001057
DOT 27 M23100 AS2

Tak więc różnica jest znaczna.

Kizior
26-09-2010, 17:57
43 R-001108
DOT 27 M73100 AS3
tinted
4...
A te które chciał bym kupić maja

43 R-001057
DOT 27 M23100 AS2


Czy te które chcesz kupić mają też oznaczenie "tinted"?

Jest to oznaczenie "przyciemnienia" - jeżeli jest ww napis, oznacza to "przyciemnioną szybę firmowo"

"Oznaczenie DOT i CCC dotyczy zgodności produkowanej szyby z normą amerykańską i chińską (ChRL), o ile producent uzyskał potwierdzenie tej zgodności i odpowiedni numer identyfikacyjny. Dotyczy to producentów szyb na całym Świecie i jest warunkiem zezwolenia w tych krajach na stosowania szyb w pojazdach dopuszczonych do ruchu."

Pozdrawiam

popeye81
26-09-2010, 19:51
Czy te które chcesz kupić mają też oznaczenie "tinted"?
Tak obie są tinted
Podałem tylko te wartości w drugim przykładzie które się różnią.
Wiem że tinted to oznacza przyciemnione- lub inaczej atermiczne bo takie to ma znaczenie, natomiast przyciemnione fabrycznie mogą być na kolor zielony - i tak najczęściej jest w mondeo, ale są prawdopodobnie również i inne odcienie. Podejrzewam że mój właśnie jest w takim innym odcieniu - jakby niebieskim.
Dla tego właśnie muszę wiedzieć co oznaczają te różniące się wartości.

Kizior
27-09-2010, 11:46
43 R-001108
DOT 27 M73100 AS3
tinted
4...
A te które chciał bym kupić maja

43 R-001057
DOT 27 M23100 AS2

43 - Regulamin homologacji nr 43 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ

AS1 biala szyba
AS2 zielona szyba
AS3 fotochrom
AS4 fotochrom [ bardzo ciemny ]

GN lub GS lub tinted(atermiczna) - zielona

Myślę że to pomoże:), tylko zastanawia mnie to "tinted", bo tak są oznaczone "atermiki" zielone a błękitne mają oznaczenie BL lbu BS.

popeye81
27-09-2010, 13:09
No to mnie zabiłeś:( ale potwierdziłeś moje przypuszczenia.
Jestem w czarnej d...ie.
Ciężko mi będzie znaleźć trójkąt z szybką w w odcieniu AS3.
A inne pytanie. Jak myślisz czy dało by radę zamienić ramki tego okna gdybym się zgłosił do jakiegoś zakładu co sie szybami samochodowymi zajmuje??
Bo jak pisałęm, tak nprawdę interesuje mnie tylko by trójkątne boczne okna miały ramkę przystosowaną do listwy chromowanej.

popeye81
27-09-2010, 18:37
zastanawia mnie to "tinted", bo tak są oznaczone "atermiki" zielone a błękitne mają oznaczenie BL lbu BS
No ja tego też nie rozumiem. Może tinted oznacza atermiczne natomiast kolor jest determinowany tylko symbolami AS2-4
A nie wiesz przypadkiem co oznacza ciąg znaków po DOT27?? i po 43 R-....??

Kizior
27-09-2010, 23:14
A inne pytanie. Jak myślisz czy dało by radę zamienić ramki tego okna gdybym się zgłosił do jakiegoś zakładu co sie szybami samochodowymi zajmuje??

Do przyciemniania ich nie rozbieram więc nie chcę wprowadzić Ciebie w błąd - ale z doświadczenia wiem że na 99,99999.......% da radę :)


A nie wiesz przypadkiem co oznacza ciąg znaków po DOT27?? i po 43 R-....??

Z tego co wiem, numery po 43 R i DOT27, to odpowiedni numer identyfikacyjny ww regulaminu i normy

Biker36
11-04-2011, 19:11
witam, mam prośbę, nie mogę znaleźć co nam mówią oznaczenia na szybach...tj. które to rok produkcji itd, co może sugerować, że pochodzą z różnych aut. Dla Mondeo MK3 ;) Moje pytanie wynika stąd, że gość od ubezpieczenia AC zmierzył mi dziś lakier i o zgrozo tylko 1 drzwi są niemalowane...