PDA

Zobacz pełną wersję : czujniki parkowania



marcin195
18-11-2005, 14:46
Witam,

co myślicie o założeniu czujników parkowania do mondka MK II?
czy całą zabawa jest trudna do przeprowadzenia (no i czy koniecznie trzeba zderzak zdejmować?
jak macie jakieś doświadczenia w tym temacie - piszcie!

Pozdrawaim

m3hoo
18-11-2005, 15:10
Jest wiele osób, które sobie chwalą czujniki.
Jeśli chodzi o montaż, zapewne nie obędzie się bez zdejmowania zderzaka - za ciężko byłoby do tego się dobrać.
Możesz popytać Oktana - on ma u siebie fajniaste (na tył i na przód).
Musisz także wybrać czy chcesz takie, które można malować czy takie, na które lakieru nie da się położyć.
Ostatnia sprawa, to ustawienie - jak będą źle ustawione, będą tylko przeszkadzały.

werc
18-11-2005, 15:19
Najmniesza odchyłka w ustawieniu i możesz sobie czujniki.... podarować :))

Graluu
18-11-2005, 16:55
pogadaj z Hugo, on ma zaprzyjaźnionych speców co się takimi bajerami zajmują

MaciekG
18-11-2005, 17:23
Najmniesza odchyłka w ustawieniu i możesz sobie czujniki.... podarować :))

Oj demonizujesz - nie jest wcale tak źle, mają pewną tolerancję ;)

MaciekG
18-11-2005, 17:30
Witam,

co myślicie o założeniu czujników parkowania do mondka MK II?
czy całą zabawa jest trudna do przeprowadzenia (no i czy koniecznie trzeba zderzak zdejmować?
jak macie jakieś doświadczenia w tym temacie - piszcie!

Pozdrawaim

Pomysł jest moim zdaniem dobry. Zabawa nie jest trudna - jakieś 1-2h przy sprzyjających wiatrach, zderzaka nie trzeba zdejmować (przynajmniej w kombi).

A tutaj (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8099&highlight=) masz świeżą dyskusję na temat.

werc
18-11-2005, 20:44
[quote=werc]Oj demonizujesz - nie jest wcale tak źle, mają pewną tolerancję ;)

Lepiej trochę postraszyć i niech zrobi dokładnie, jakby miał liczyć na tolerancję i spierdzielić :)) :satan:

v1tek77
18-11-2005, 20:51
Możesz popytać Oktana - on ma u siebie fajniaste (na tył i na przód).
Oj u niego to dziala :satan:
Sam przed wyjazdem do Korzkwi udawalem przeszkode na parkingu pod Carefourem i jak dobrze machalem noga to nie chcial mnie przejechac :)) :beer:

marcin195
18-11-2005, 20:59
dzieki

trzeba teraz sprawe przemyslec i w cenach i kosztach monażu się zorientować!

jeszcze raz dzięki!!

trochę tego... podarowania się przestraszyłem :-)

v1tek77
18-11-2005, 21:02
dzieki

trzeba teraz sprawe przemyslec i w cenach i kosztach monażu się zorientować!

jeszcze raz dzięki!!

trochę tego... podarowania się przestraszyłem :-)
Eee tam, Wercu Cie straszy tylko dla Twojego dobra, to trzeba porzadnie poprostu zrobic i bedzie chodzilo jak ta lala :metal :beer:

werc
18-11-2005, 21:19
Pewnie :metal :))
Jak dokładnie zrobisz to ma bangać i koniec :)

MaciekG
18-11-2005, 23:17
[quote=werc]Oj demonizujesz - nie jest wcale tak źle, mają pewną tolerancję ;)

Lepiej trochę postraszyć i niech zrobi dokładnie, jakby miał liczyć na tolerancję i spierdzielić :)) :satan:

Świnto prawdo :beer:

mikidr
19-11-2005, 01:35
Bede musial to u siebie zalozyc bo po ostatnim zbyt bliskim spotkaniu mojego tylniego zderzaka z niewidocznym slupkiem przy cofaniu :wall: coraz bardziej sie to zaczyna oplacac

marcin195
23-11-2005, 15:11
już byłem u faceta co robi car-audio, alarmy, i inne pierdoły i rzekł: "ja założę Ci owe czujniki w sposób należyty abyś korzystał z nich dumnie i w chwale chodził" na odchodne dorzucił... "taka przyjemnosć 200,- + czujniki (no chyba że kupisz u mnie) wtedy 150,- + czujniki"

pomyslałem sobie - dam Ci zarobic człowieku i udałem sie do domu
po świętach bedę "piszczał" jak bedę cofał...

pozdrawaim

Oktan
24-11-2005, 19:59
jeśli możesz to zrób fotki napisz kilka słów (czyli będzie artykuł !) i pochwal się po montażu

marcin195
25-11-2005, 01:09
jeśli możesz to zrób fotki napisz kilka słów (czyli będzie artykuł !) i pochwal się po montażu
witam Cie oktan - jestem tu nowy i jeszcze nie wiem jak artykuły pisać... ale waldem mi wszystko wyjaśnie bo mnie w tajniki MKP wprowadza!!

Oktan te soczewy masz poprostu na maxa odjechane...

Myslę zakładać te czujniki po świętach (będzie troche wolnej kasiorki) i wtedy zrobie fotki jak należy.

Pozdrawaim

lebda
25-11-2005, 09:56
Ja kupilem Monda juz z czujnikami ktore facet sam sobie zalozyl w ciagu 2 godzin. Kupil gdzieś za 1200 PLN. To jest moje pierwsze auto z czujnikami ale polecam BARDZO. U mnie jest dokladnosc do 10 cm i szeroki promień.
Na spocie koło Wujka możesz to u mnie obejrzec zanim zalożysz.
Pozdrawiam.

marcin195
25-11-2005, 10:47
Ja kupilem Monda juz z czujnikami ktore facet sam sobie zalozyl w ciagu 2 godzin. Kupil gdzieś za 1200 PLN. To jest moje pierwsze auto z czujnikami ale polecam BARDZO. U mnie jest dokladnosc do 10 cm i szeroki promień.
Na spocie koło Wujka możesz to u mnie obejrzec zanim zalożysz.
Pozdrawiam.
za 1200,-??
chętnie zobaczę na Spocie -jeśli takowy bedzie bo narazie jest nas trzech... Ty, Ja i Prezes1961.

Kafar
25-11-2005, 10:54
Na allegro są nawet gadające czujki, po polskiemu :)) ściągnąłem sobie opis jak to gada i trochę lipnie.

marcin195
25-11-2005, 11:44
Na allegro są nawet gadające czujki, po polskiemu :)) ściągnąłem sobie opis jak to gada i trochę lipnie.
gadający czyjnik przekracza w moim mniemaniu granice rozsądku... kolega ma w Mitsubishi syntezator mowy, który mówi "kierowco włącz światła"... bez komentarzy

gbear
25-11-2005, 15:55
Montaz trwal okolo 3 godzin we wlasnym zakresie plus male poprawki mocowania centralki zrobione po kilku miesiacach.

Kupione na allegro na chybil trafil

Mają ponad rok i dobrze pracuja. Teraz przyszedl czas na ich lekkie przeorganizowanie, bo wiem ze za wasko zalozylem, ale misie nie chce listwy szukac do zderzaka :satan:

Poza tym - polecam - fajna rzecz :)

pzdr