PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Radio 5000 poszarpany dźwięk



ryszinho
01-10-2010, 21:40
Witam,

mam problem z moim 5000a mianowicie jak słucham ardia, to raz na parę sekund pojawia sie szarpnięcie głosu, takie nagłe bardzo krótkie zniekształcenie które zakłóca płynność dźwięku.

Ma może ktos pojęcie od czego by tu zacząć? Czy ktos spotkał sie z takim przypadkiem?


pzdr

insider
02-10-2010, 07:13
wyglada jakby napiecie zanikalo na koncowce mocy skoro tak urywa... mozliwe ze przetwornik zasilania konczy swoj zywot

qran
02-10-2010, 11:44
Trochę za mało informacji.
Czy "słucham radia" oznacza słucham muzyki z radioodtwarzacza (radio/kaseta/CD/mp3 i inne) czy tylko z radia np (jakby istniało) Radio MKP xxx.xx FM :) ?
Czy zniekształcenia to bardziej zniekształcenia (rozmyte) czy trzaski (ostre)?

ryszinho
02-10-2010, 12:16
Chodziło mi o same radio. Jak znajdę kasetę jakąś to też sprawdze czy an kasecie wystepuje.


Jest to na wszystkich radiostacjach, raczej ostre, takie wtrącenie, jakby na ułamek sekundy nie było sygnału tylko w zamian tego szum/trzaski.

qran
02-10-2010, 13:00
To czy będzie na np kasecie przybliży miejsce możliwego uszkodzenia.
Jeżeli trzaski tylko będą w radio tzn że gdzieś w torze radia (antena, głowica lub inne) jest uszkodzenie. Jeżeli w każdym źródle to gdzieś koło procesora dźwięku, przedwzmacniacza lub wzmacniacza.

Trzaski wskazują na chwilowy zanik sygnału i z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić że jest to uszkodzenie mechaniczne (złącze, styki, uszkodzone połączenie lutowane, pęknięta ścieżka, pęknięty przewód).

ryszinho
02-10-2010, 14:27
To jak wykombinuje kasetę to dam znać czy tez problem występuje.

ryszinho
02-10-2010, 21:19
Na kasecie też są te zakłócenia, nie są to trzaski tylko chwilowe przerwania, jakby takie "pt" wymówione jako jedno słowo.

Dodano po 35 sek.:

Gdzie teraz dalej grzebac? Co sprawdzać? Co sie mogło spsuć?

insider
04-10-2010, 08:25
podejrzewam ze moze byc gdzies przesterowanie, badz jakies obce napiecie sie pojawia.....

niestety bez pomierzenia to ciezko bedzie stwierdzic...

ryszinho
04-10-2010, 22:00
Łooo ja......to masakra. Bo ani to ja nie wiem co mierzyć ani sprzetu nie mam do mierzenia.

Przesterowanie chyba nie bo w wyniku czego miało by nastąpić.

bardziej mi to przypomina jakby na chwilę w ogóle nie był podawany sygnał na wyjściu, może sygnał podawany jest ale nie dźwięk tylko jakiś szum.

qran
04-10-2010, 22:05
I ja tak stawiam że brak..
Do "szukania" sygnału najlepszy jest oscyloskop lub można "na słuchawki". Jak ktoś nie posiada odpowiedniej wiedzy i wprawy to można "na oko" :) czyli radio rozkręcamy i szukamy mechanicznych uszkodzeń. Płytkę delikatnie naciskamy, ruszamy złączami, stykami aż znajdziemy uszkodzenie. Przydałaby się pomoc elektronika - serwis rtv - bo duże prawdopodobieństwo że wyjdzie szybciej i taniej (czas to pieniądz, jak się coś uszkodzi to też będzie wydatek).

ryszinho
04-10-2010, 22:25
Nie no akurat grzebania w takim sprzecie sie boję i doświadczenie w szukaniu usterek mechanicznych na płytkach tyż mam ale bardziej zastanawia mnie co miało by spowodować takie uszkodzenie.

I druga sprawa ze takich torxów nie mam......

Dodano po 45 sek.:

Wie ktos jaki tam rozmiar jest? bo troche małe łebki sa żeby je np kombinerkami chwycić.