PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] TDCI 2.0 coś kołacze przy wciśniętym sprzęgle



tjw
02-10-2010, 21:01
Witam forumowiczów,

Różne widzę objawy dwumasyna forum, dlatego opiszę mój przypadek. Nie mam żadnych drgań ani masaży pleców :) Na wolnych obrotach silnik pracuje chyba ok, ale to pozostawię fachowcom. Zanim jednak pojadę do serwisu spróbuję włożyć mikrofon na kablu od kamery do silnika i zaprezentować kilka dźwięków na filmiku :)
Tymczasem po wciśnięciu sprzęgła w podłogę rozlega się klekot jakby coś się poluzowało. Od dłuższego czasu ciężko wchodzi mi jedynka no i inne biegi chyba też. Zastanawiam się czy to sprzęgło czy dwumasa. Podczas tego klekotania czuję też delikatnie na sprzęgle podczas wrzucania biegu jakby kopnięcie w stopę.

Do tego dołożę pytanie, na które żaden mechanik mi jeszcze nie odpowiedział :) Wsiadam sobie do samochodu, odpalam, wrzucam jedynkę i po przejechaniu ok. 1 metra słyszę jakby sprężynka jakaś... ciężko opisać. Do tego czuję to zarówno na sprzęgle i na kierownicy. To jest lekkie, delikatne i zdarza się np raz dziennie. Potem jak odpalę drugi raz np w ciągu godziny to już się to nie dzieje a rano jadąc do pracy znowu... Co to może być ?

Pozdrowienia
Tjw

Jendrekmak
02-10-2010, 23:19
ciężko dokładnie stwierdzić, wygląda to na wysprzęglik i ewentualnie docisk sprzęgła. ale to i tak wymaga wyjęcia skrzyni. jeśli nie znasz historii auta to na wszelki wypadek można wymienić cały komplet razem z dwumasą.

kocqr
03-10-2010, 09:28
Halas przy wcisnietym sprzegle powoduje lozysko oporowe. Za plynnosc wchodzenia biegow odpowiada bezposrednio docisk, wysprzeglik. Prawdopodobnie czeka Cie wymiana kompletu :wall: Bo robota jedna.

kondzikrz
03-10-2010, 20:54
Miałem to samo, tzn dziwne odgłosy przy wciskaniu, ( najbardziej na półsprzęgle) skończyło się tym , że pedał sprzęgłą ciężko chodził i pięknego dnia kiedy umówiłe się z mechanikiem i właśnie do niego jechałem nie wytrzymało i pedał sprzęgła został w podłodze. Łożysko w strzępach. Wymieniłem całość dwumasówka itd. ok. 2000zł

tjw
03-10-2010, 22:07
No to niezły wydatek się szykuje. Żebym tylko wiedział, że jak wydam te 2000zł to zaraz wtryskiwacze się nie posypią :)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jutro albo pojutrze spróbuję nagrać filmik żeby był pomocą np dla tych, którzy będą się borykać z tym samym problemem.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam
Tjw

Piotrek1977
18-02-2011, 11:50
Odświeże temat. U mnie zaczyna się tak samo z tym że narazie jest to chwilowe i czasami przestaje. czy to może oznaczać że pomału trzeba sie szykować na wyjmowanie skrzyni?

agassii
18-02-2011, 13:38
niestety tak moim zdaniem - początek końca zestawu DKZ...tak na marginesie - ludzie zaczynają montować jednomasy zamiast dwumas, są dostępne np. na allegro...

Dodano po 1 min.:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=99397&highlight=