PDA

Zobacz pełn± wersję : Pod¶wietlenie białych tarcz



tom027
19-11-2005, 15:28
Witam
Jestem tutaj nowicjuszem i dopiero nie dawno kupiłem forda mondeo rok 1994 o poj 1,8 16v i chce go troche podkre¶lic. Chce w nim zmienic tarcze zegarów na białe tylko nie wiem czy z zielonym pod¶wietleniem tak jak reszta kokpitu, czy niebieskim ale w tedy będzie kontrast zielony- niebieski. nie wiem który kolor wybrac. Jakie s± wasze opinie?
POZDRAWIAM
tom027

m3hoo
19-11-2005, 16:30
Wszystko jest kewsti± gustu. Mi najbardziej odpowiada kolor zielony, ew. bursztynowy. Choć niebieski jest bardzo ładny, podczas dłuższych tras może noc± męczyć oczy. Je¶li jednak zdecydujesz się na niebieski, proponuję tym kolorem pod¶wietlić wszystko, aby nie było w aucie zbyt pstrokato. Zielone pod¶wietlenie białych tarcz jest również bardzo ładne - sam widziałem u waldemarza.

Bauma
19-11-2005, 16:42
mam fotke jak wyglada podswietlenie zegarow na bialych tarczach w ST220 tylko niech ktos mi powie jak sie fotki wstawia.

fuel111
19-11-2005, 18:23
Bardzo prosto, musisz fotkę wsadzić na jaki¶ serwer zewnętrzny i podczas pisania postu masz na górze ikonkę img wciskasz j± kopiujesz adres fotki z serwera i wciskasz ponownie img poprzedzone / to zrobi się automatycznie :metal

Michal72
19-11-2005, 19:39
Ja mam białe tarcze pod¶wietlone na niebiesko i wygl±da bardzo bardzo :) . Ale zmieniłem kolor na niebieski wszędzie tzn. wł±czniki ¶wiateł, nawiewy, pod¶wietlenie regulatorów szyb i klamek w drzwiach i jeszcze dorobiłem sobie pod¶wietlenie przedziałow na nogi na niebiesko - a co :metal . Jak chcesz na niebiesko zegary, to zmień wszystko bo będzie kolorowo jak na odpu¶cie, a teraz jak mam wszystko niebieskie to jest baaaardzo nobliwie :) :satan:

Grzechu
20-11-2005, 20:16
hehe podobnie i u mnie - zostal zegar do przerobienia no i srodkowy panel - ee i jeszcze przyciski od szyb - ale juz reszta jest niebieska i wyglada ladnie - to fakt :)

Bauma
21-11-2005, 14:39
ja subiektywnie wole zielony bo niebieski kojarzy sie mi z VW, jest zbyt juz "oklepany" (wszedzie niebieski i czerwony) i obiektywnie zielony nie meczy tak szybko wzroku.
fajnie wyglada podswietlenie na bialo. ale to juz nie pasuje do bialych zegarow.

szwarc
06-01-2006, 12:33
Witam
Mam pytanie. Czy te tarcze które montujecie maj± powycinane otworki w miejscach cyferek (w miejscach pod¶wietlanych), czy jest tam np przeĽroczyste miejsce ? Chodzi mi o pod¶wietlanie tarczy jak to jest zrobione. Mam skany tarcz tylko teraz zastanawiam się jak to zrobić aby były pod¶wietlane. Jak wydrukuję to przecierz będę miał cał± kartkę bez przeĽroczystych miejsc. Jak to zrobić ?
Czy kto¶ mógłby napisać jak tarcze zrobić samemu a nie kupować te na Allegro po 65 zł

waldemarz
08-01-2006, 00:21
Witam
Jestem tutaj nowicjuszem i dopiero nie dawno kupiłem forda mondeo rok 1994 o poj 1,8 16v i chce go troche podkre¶lic. Chce w nim zmienic tarcze zegarów na białe tylko nie wiem czy z zielonym pod¶wietleniem tak jak reszta kokpitu, czy niebieskim ale w tedy będzie kontrast zielony- niebieski. nie wiem który kolor wybrac. Jakie s± wasze opinie?
POZDRAWIAM
tom027

Tom027 tutaj masz fotke jak wyglada z zielonym poswietleniem. Kliknij na fotke to zobaczysz w powiekszeniu.

http://img207.imageshack.us/img207/7070/tarcze3011eh.th.jpg (http://img207.imageshack.us/my.php?image=tarcze3011eh.jpg)

jarek22
28-02-2006, 16:01
Witam
Jestem tutaj nowicjuszem i dopiero nie dawno kupiłem forda mondeo rok 1994 o poj 1,8 16v i chce go troche podkre¶lic. Chce w nim zmienic tarcze zegarów na białe tylko nie wiem czy z zielonym pod¶wietleniem tak jak reszta kokpitu, czy niebieskim ale w tedy będzie kontrast zielony- niebieski. nie wiem który kolor wybrac. Jakie s± wasze opinie?
POZDRAWIAM
tom027

Tom027 tutaj masz fotke jak wyglada z zielonym poswietleniem. Kliknij na fotke to zobaczysz w powiekszeniu.

http://img207.imageshack.us/img207/7070/tarcze3011eh.th.jpg (http://img207.imageshack.us/my.php?image=tarcze3011eh.jpg)
a jak to zrobic zeby wskazowki swiecily na czerwono a reszta na zielono????i jeszcze gdy kupuje sie takie tarcze biale to w tych miejscach jest taka przezroczysta folia ze przenika przez nia swiatlo czy trzeba zakladac inne podswietlenie od przodu licznika????

Lowlander
28-02-2006, 16:08
W mkII wskazówki same ¶wiec±, przynajmniej ja tak miałem w V6.

Michal72
28-02-2006, 19:10
Ja ma niebieski pod¶wietlenie tarcz, a wskazówki pomalowałem od spodu czerwonym, transparentnym lakierem do malowania reflektorów - wygl±da fajosko... :banan: :banan:

jarek22
02-03-2006, 13:51
jestem ciekawy jak zrobil to waldemarz????????????bo widac to u niego na zdjeciu!!!!