PDA

Zobacz pełną wersję : Planowane nagłośnienie w MONDKU II



CezaryR
20-11-2005, 02:16
Moi drodzy planuję zmianę nagłośnienia w mondku, którego jeszcze nie mam :)) :)) :))

Mam do was prośbę :pad: , abyście wyrazili swoją opinię na temat sprzętu który będę chciał zamontować w bolidzie zwanym Mondeo:

-Radio: Pioneer DEH-P5700MP
-Głośniki przód drzwi: Infinity Ref 6812cf
-Głośniki tył drzwi: JBL GTO 8626
-Wygłuszenie dzrwi

Czy taki zestaw będzie wystarczający, czy też może trochę przesadzam?
Liczy się każda opinia :pc:

Wiem, że cena zestawu jest niebagatelna :getsome: , dlatego proszę was o opinie.

Z góry wielkie dzięki :beer:
CezaryR

remik07
20-11-2005, 08:27
głośniki tył - to powiem szczerze po własnych doświadczeniach - są mało istotne - jeśli chcesz zaoszczędzić , to ten element bym sobie darował, plastik , który z tyłu osłania głośnik robi to tak skutecznie ,że tłumi prawie wszystko :wall: :wall: .Jeśli przody dobrej klasy to powinny wystarczyć , tyły niech sobie grają "dla towarzystwa".
pamiętaj aby głośnik był umocowany na sztywnej podstawie(przejściówka np z MDF) i pomimo wygłuszenia drzwi matami przypilnuj obłożenia linki od klamki itp czymś miękkim , tak ,żeby później nie wpadała w nieprzyjemne drżenie.
Maskownica głośnika też jest plastikowa i od spodu - w zależności od wielkości głośnika - trzeba go "podciąć" - przynajmniej u mnie taka była potrzeba - inaczej głośnik kołnierzem dotykał do tego plastiku.
życzę powodzenia.

werc
20-11-2005, 10:11
Zgodzę się z przedmówcą że głosniki z tyłu niewiele dają - ale...
Jeżeli wstawisz w tylne drzwi głosniki, które bardzo dobrze przenoszą tony srednie, a przede wszystkim niskie, masz rozwiązany problem subwoofera Oczywicie nie jest to to samo i go nie zastapi, niemniej w autku zaczyna być odczuwalny głeboki bas.
Dobrym rozwiązaniem jest pomysł Oktana ze wstawieniem na tył głośników 6x9 pomimo drobnych niedogodności, rzeczywiście sprawdza się idealnie. W takiej konfiguracji do przodu powinny iść skolei glośniki dwu(trój)drożne, które przenoszą dobrze tony wysokie. Zauważyłem pewną prawidłowość, w głośnikach trójdrożnych jeśli chodzi o membranę średniotonową. Mianowicie dużo zależy od wielkości i materiału z którego zrobiona jest membrana - przy małej powierzchni i membranie alu(lub podobnej) głosnik dobrze pracuje w wysokich częstoliwościach - przy duzej z pplenu w niskich. Taki podział proponowałbym do MDO.

CezaryR
21-11-2005, 00:37
Dzięki za cenne uwagi napewno skorzystam jak tylo kupię upragnione
:bigok: MONDEO :bigok:

rafek
22-11-2005, 17:41
a prawidłowośc jest taka ze jak sie ma kasie to mozna na tył wsadzić glosniki ,ale to i tak nic nie da bo ich wcale nie bedziesz słyszał lepiej nadmiar kasy jest wydać na dobry subwofer i jakis wzamacniacz ja mam tak zrobione i jestem całkowicie zadowolony

krzys139
23-11-2005, 10:47
Co racja to racja. Głosniki z tylu sa malo potrzebne.
Tak samo odpuscilbym sobie glosniki współosiowe.
Lepiej na przod zaloz zestaw odseparowany. W bagaznik jakis subik w nieduzej skrzynce. A wszystko podpiac pod jakis wzmacniacz 4-kanalowy. 2 kanały dla zestawu przedniego i 2 kanaly w mostku dla suba.

To jest chyba najtansza opcja i przynoszaca najwieksza frajde ze sluchania muzyki.

Oczywiscie nie zapominamy o wygluszaniu.

Lolo
23-11-2005, 11:24
Co racja to racja. Głosniki z tylu sa malo potrzebne. Ale moze ktos wspoomni jak sa istotne tylne glosniki dla pelnego brzmienia twojego zestawu... Jak dobrze bedzie uslyszec leciutko dochadzace dzwieki z tylu, a nie wielka glucha przestrzen z tylu...

doctor
23-11-2005, 11:46
ja tam maniak nie jestem, ale moim skromnym zdaniem tylne głośniki dają dodatkowy efekt, który mi akurat się podoba (mam z tyłu niskotonowe Pyle), poza tym można sobie troszkę to "niesłyszalne" podregulować faderem

fijasek
23-11-2005, 23:33
mam pytanie do CezaryR
czy juz zakupiłeś i zamontowałeś głośniczki
bo ja i też zastanawiałem sie na zakupem takich samych głośników, czyli Infinity Ref 6812cf lub JBL GTO 8626 +Wygłuszenie dzrw.
które polecasz ???

CezaryR
24-11-2005, 23:36
Głośników jeszcze nie założyłem, ponieważ czekam na Mondeo, które ma do mnie przyjechać z zagranicy. (plannuję na zapas ....)

Jeśli chodzi o mój typ to oczywiście
-Głośniki przód drzwi: Infinity Ref 6812cf

mają niższe pasmo przenoszenia dzwięku, a pozatym to jak by nie patrzeć klasa wyżej.

Dlatego nie odpowiem ci jeszcze konkretnie fijasek

Pomocą dla mnie przed kumnem tych głośników są wypowiedzi na tym forum, ale nikt z odwiedzających nie miał kontaktu konkretnie z tymi głośnikami:

-Infinity Ref 6812cf - 49Hz - 21kHz
-JBL GTO 8626 - 50 Hz - 21 kHz

Czekam Ja i nie tylko Ja- na wszystkie opinie na temat tych głośników

fijasek
25-11-2005, 00:00
tu są głośniki o super parametrach

http://www.megamedia.pl/rtv-car-audio-glosniki-samochodowe/pioneer-ts-h683.php

co ty na to

ja się zastanawiam nad Infinity Ref 6812cf lub Pioneer TS-H683 są w podobnej cenie i sam już nie wiem które zakupić

CezaryR
26-11-2005, 02:05
fijasek pionki mają niskie pasmo przenoszenia czyli basik będzie lepiej słyszalny- wkońcu są nisko tonowe.

Ciężko coś więcej napisać jak się na własne ucho tych glośników nie usłyszy.

Pionki mają troszkę inney wymiar, ale to przecież nie problem - a napewno są godne uwagi.

http://cezaryr.w.interia.pl/56.jpg

fijasek
26-11-2005, 09:53
ja widziałem osobiście te głosniczki, mają kilka otworów montażowych, co widać na załączonym przez ciebie zdjęciu .
Pasują bez żadnych przeróbek do mondziaka.
dolne pasmo mają rewelacyjne, ale zastanawiam sie czy będzie potrzebne jak mam zamiar zamontować BUMBASA w bagażniku

fijasek
26-11-2005, 10:02
a co z matami
bedziesz sam montował czy oddasz w ręce fachowca, tylko przednie czy tylnie też.
Gdzie bedziesz wszystko kupował, w sklepie czy np. na Allegro.
Mam nadzieje że jak bedziesz po wszystkim to podzielisz się swoją opinią.
Mnie też czeka nagłośnienie samochodu, tylko czekam na matke boska pienieżną ,bo na mikołaja nie mam co liczyć, mam za wąski komin (-:

CezaryR
26-11-2005, 23:06
CZytałem gdzieś na forum Mondeo o oklejeniu taśmami dekarskimi drzwi i chyba tak zrobię.

macias
30-11-2005, 12:04
witam
ja mam przod zmianiony i pod wzmacniaczem a tył w orginale tylko ostatnimi czasy dołorzyłem sopran i jest ok nie warto za bardzo inwestować w tył znaczy głośniki lepiej zapodać tak jak pisali koledzy tubkę lub skrzynkę coś co daje więcej basu :banan:
pozdrawiam
macias

kaziu49
30-11-2005, 20:15
jaka jest średnica otworów w drzwiach przednich na głośniki.Pozdrawiam 8O

werc
30-11-2005, 20:25
5x7
(pomyłka wcześniej)

fijasek
30-11-2005, 20:39
chyba raczej 5x7 lub 6x8

alienides
30-11-2005, 22:07
No nie, z tymi rozmiarami glosnikow to juz bzika mozna dostac :jezyk1:
Moze by tak zrobic jakies zestawienie(typu tabela) najwazniejszych parametrow,ilosci plynow rozmiarow itd...? Oczywiscie dla wszystkich modeli, najlepiej z mozliwoscia rozbudowy przez uzytkownikow ale pod nadzorem zarzadu.
Albo FAQ rozbudowac?

:hmm: