PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Co lepsze zestaw odseparowany czy 3 drożny w drzwi ?



lipa_ml
06-10-2010, 22:45
Jak w temacie co lepiej kupić głośniki 3 drożne do drzwi czy zestaw odseparowany ?
Co do zestawu odseparowanego jeśli ktoś z was ma to gdzie montujecie tweetery ?
I jak się montuje zestaw odseparowany bo jestem zielony? Woofer i tweeter do zwrotnicy a zwrotnice do radia ? czy jak ?

propozycja 3 drożnego
http://allegro.pl/jbl-gto-6538-3-drozne-18ow-wysylka-gratis-i1245872144.html

propozycja odseparowanego
http://allegro.pl/hertz-dsk-165-system-hertz-dsk-max-power-160w-i1246937342.html


radio zakupiłem pioneer PIONEER DEH-2200UB

hashenty
07-10-2010, 00:28
Jak jesteś przed wyborem i jeszcze nie kupiłeś, to zdecydowanie wybieraj odseparowany. Wysokie tony słychać odpowiednio tylko wtedy, kiedy głośnik jest umiejscowiony na wysokości głowy/ucha słuchacza. Jeśli głośnik gra ci w kolano, to wtedy mija się to z celem. Chyba że będziesz słuchał muzyki leżąc w aucie na podłodze :] Mówiąc naprościej - tony wysokie będą dla Ciebie słyszalne wtedy, kiedy ich żródło będzie na linii twojego ucha. Tweetery montujesz w słupkach przy szybie, kolega wojoo zrobił fotorelację z montażu i na pewno Ci pomoże - odezwij się do niego.

Jest tak jak napisałeś - podłączasz głośniki pod zwrotnicę, a ze zwrotnicy kable prowadzisz do wzmacniacza lub prosto do radia.

Jeśli nie będziesz zainteresowany zestawem odseparowanym - odezwij się do mnie. Mam do sprzedania głośniki 3-drożne JL Audio za 180 zł

Fred.X
07-10-2010, 06:00
Zdecydowanie odseparowany,

Dodano po 1 min.:

No i JBL to trochę niższa półka niż Hertz...

lipa_ml
07-10-2010, 10:52
Jak jesteś przed wyborem i jeszcze nie kupiłeś, to zdecydowanie wybieraj odseparowany. Wysokie tony słychać odpowiednio tylko wtedy, kiedy głośnik jest umiejscowiony na wysokości głowy/ucha słuchacza. Jeśli głośnik gra ci w kolano, to wtedy mija się to z celem. Chyba że będziesz słuchał muzyki leżąc w aucie na podłodze :] Mówiąc naprościej - tony wysokie będą dla Ciebie słyszalne wtedy, kiedy ich żródło będzie na linii twojego ucha. Tweetery montujesz w słupkach przy szybie, kolega wojoo zrobił fotorelację z montażu i na pewno Ci pomoże - odezwij się do niego.

Jest tak jak napisałeś - podłączasz głośniki pod zwrotnicę, a ze zwrotnicy kable prowadzisz do wzmacniacza lub prosto do radia.

Jeśli nie będziesz zainteresowany zestawem odseparowanym - odezwij się do mnie. Mam do sprzedania głośniki 3-drożne JL Audio za 180 zł
a masz moze linka do tej fotorelacji montażu w słupkach ?

badger
07-10-2010, 12:50
a masz moze linka do tej fotorelacji montażu w słupkach ?
http://www.stdrivers.pl/index.php/topic,382.0.html

ery
07-10-2010, 14:13
Tu wogle nie ma dyskusji, tylko i wyłącznie odseparowany jeśli choć trochę jakości chcesz, tyle że należałoby pomyśleć o wygłuszeniu drzwi.

lipa_ml
07-10-2010, 15:20
Tu wogle nie ma dyskusji, tylko i wyłącznie odseparowany jeśli choć trochę jakości chcesz, tyle że należałoby pomyśleć o wygłuszeniu drzwi.
efekt super ale smykałkę trzeba mieć do takich rzeczy ;/ trzeba będzie kupić słupki żeby mieć na czym się po wyżywać

Tyberiusz
07-10-2010, 17:31
To Hertz, dobrze byłoby jakiś wzmacniacz do tego podłączyć, jeżeli bez wzmaka ma to grać to Helixy DB 62 będą lepszym wyborem.

badger
07-10-2010, 18:01
Tu wogle nie ma dyskusji, tylko i wyłącznie odseparowany jeśli choć trochę jakości chcesz, tyle że należałoby pomyśleć o wygłuszeniu drzwi.
efekt super ale smykałkę trzeba mieć do takich rzeczy ;/ trzeba będzie kupić słupki żeby mieć na czym się po wyżywać
Można też dać tweatery w trójkąty tak jak ja to zrobiłem. Dużo łatwiej to wykonać, a efekt tylko nieco gorszy. Wtedy trzeba jednak koniecznie kupić zestaw odseparowany który ma tweatery z własną regulacją.

http://tomasz.warszawa.pl/pub/ca2.jpg

Ogólnie można powiedzieć, że:

- Warunkiem uzyskania poprawnego brzmienia tonów wysokich jest umieszczenie tweaterów w odpowiednim miejscu (zasadniczo powinny być umieszczone nieco poniżej uszu słuchacza i skierowane mniej więcej na lusterko wsteczne)
- Warunkiem uzyskania poprawnego brzmienia tonów niskich jest staranne wytłumienie drzwi