PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] panel nawiewu szwankuje czy to jakiś mechanizm?



Damianok
07-10-2010, 21:26
Witam szwankuje mi od jakegoś czasu panel nawiewu a konkretnie środkowy włącznik czyli ustawianie pozycji nawiewu.Objawia się to w taki sposób że nawiew działa cały czas na szybę niezależnie od tego na jaką cześĆ jest ustawiony czasami na kilka minut sie przełączy na odpowiednią pozycję ustawioną na panelu lecz po chwili znów wraca na nawiew szyby?może któś miał podobną usterkę i mi pomoże z góry DZIEKUJE:)

rodan555
07-10-2010, 21:52
hmmm to wszystko sterowane podciśnieniami jest u mnie też nie działało prawidłowo a okazało się że taka gumka znajdująca się w sterowaniu klapą od wewnętrznego obiegu została zassana w przewody podciśnieniowe. generalnie najlepiej przejrzec wszystkie podciśnienia. no i jak długo nieużywane klapy to się potrafią zacinać

Netoper
08-10-2010, 10:45
Temat kikadziesiąt razy omawiany w dziale Klimatyzacja i wentylacja (gdzieś Ci ucieka podciśnienie), i podane jest mnóstwo porad.Tam temat przenoszę
Ten artykuł jest przydatny.
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=191&mode=&order=0&thold=0

barbarian15
08-10-2010, 13:30
Mam ten sam problem w MK III.Chciałbym sprawdzić układ podciśnieniowy,niestety nie znam lokalizacji i drogi przewodu z komory silnika do wnętrza pojazdu.Po której stronie konsoli są umieszczone siłowniki.
Bardzo proszę,jeśli można.o pomoc.

Netoper
08-10-2010, 13:36
W dieslu jest pompa vacum i z niej wychodzą podciśnienia.

barbarian15
08-10-2010, 13:59
Są rurki odchodzące od vaku,ale nie widzę przewodu prowadzącego do kabiny.

konrados
08-10-2010, 16:06
a w mk III to tez jest tak samo rozwiązanie ??

barbarian15
08-10-2010, 21:13
Kilka godzin poświęconych przeszukiwaniu szukaj'ki,internetu,innych for samochodowych i nic.Żadnej konkretnej informacji dotyczącej układu sterowania nadmuchem dla MK III TD.Wygląda na to,że zimę "przepękam" z nadmuchem (tylko) na szybę. :wall: :down: :niewiem:

Damianok
10-10-2010, 10:49
znalazłem przyczynę...zawsze jak gasiłem silnik coś syczało jeszcze 5-10 sekund dobrałem się do przewodów rozebrałem cały panel i znalazłem miejsce gdzie podciśnienie ucieka u mnie centralnie syczy przy włączniku klimy i regulacji mocy wiatraka na razie zdjąłem z włącznika przewody i je zaślepiłem do czasu aż nie kupie sprawnego włącznika.

grzybekvdj
12-10-2010, 23:45
witam tez mam z tym problem wymienialem dzisiaj deske w swoim i musialem czyms zachaczyc o akumulator podcisnienia poniewaz zaczal troche latac czy jest mozliwa wymiana jego samego czy cala nagrzewnice trzeba aplikowac >???:D

barbarian15
12-10-2010, 23:56
ja nie mam żadnej kobry,nic nie syczy,a nawiewu i tak nie ma :zly: :wall: