PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Kręci do 3tyś i tyle...



marswiec
14-10-2010, 23:03
Ufff. Męki, męki, męki z tym moim Mundkiem...
Zrobiłem dzisiaj wtryski, lały jak piernik. Przy okazji sprawdziłemm kompresje - 29,30,32,32 - bez rewelki. Problem jednak tkwi w przyspieszeniu. Boster wyregulowany, trzpień chodzi tiko tako a kopa nie ma i kreci tylko do 3 tyś .
Co o tym sadzicie? Ja powoli wymiekam i mysle o MK3 w PB.

ryszinho
15-10-2010, 00:15
kreci tylko do 3 tyś

na postoju czy na którym biegu?

marswiec
15-10-2010, 09:02
no każdym biegu...

Kamil_ck
15-10-2010, 10:38
to widocznie pompa nie daje większej dawki

rajman
15-10-2010, 12:00
przeciez calkiem niedawno byl tutaj identyczny watek.

winny byl booster, ty mowisz ze swoj masz wyregulowany. czy oby napewno ? sprobuj go bardziej wykrecic.

Jagmin
15-10-2010, 19:35
To raczej nie booster.
U mnie jakiś czas nie działał (wężyk był zaślepiony), lecz silnik spokojnie kręcił dużo pomad 3 tyś obr/min, nawet na 5 biegu, tylko przyspieszał wolniej.

ryszinho
16-10-2010, 01:11
Na postoju tez się nie wkręci powyżej 3000?

marswiec
16-10-2010, 12:00
Na postoju wkręca się nieźle. booster ustawiony, końcówki wtrysków zrobione, układ dolotowy szczelny. Auto nie chce palić a jak już odpali to czarana chmura, która pojawia się potem w nizszym zakresie obrotów...
Chyba wymienie cały silnik, a ten będzie dawcą. Szkoda sprzedawać Mundka bo to całkiem dobre auto, a wziął bym za niego psie pieniadze.

KW
16-10-2010, 13:12
Pompa.

ryszinho
16-10-2010, 13:41
Jeżeli wsio sprawdzone to j.w. padaka pompy nietety.

marswiec
16-10-2010, 20:06
Niestety tak mi się wydaje że to pompka. Zamówiłem sobie już silnik kompletny z osprzetem, sprowadzony z niemiec za dobre pieniadze. Zrobię przekładkę a ten co mi teraz pada będzie na przyszłość jako dawca. Dzięki za podpowiedzi.

N2O
16-10-2010, 23:16
Rozrząd sprawdziłeś?
Za mocno przyspieszony kąt wtrysku może dawać takie objawy.

marswiec
16-10-2010, 23:37
Czytałem właśnie dużo na ten temat, tylko nie wiem jak to ugryźć. Zdejmuję obudowę i pasek ze wspomagania i mam koło pasowe od pompy na 3 śrubach. Teraz cały myk, czy mam zdjąć to koło, zdjąć obudowę paska rozrządu i tam jakoś manipulować. Sam już nie wiem...

N2O
16-10-2010, 23:53
Przejrzyj artykuł o wymianie rozrządu i ustaw wszystko na blokady tak jak tam jest napisane.

marswiec
17-10-2010, 00:01
wszystko perfekt ustawione na blokadach! Mam komplecik takowych.

KojoT6510
17-10-2010, 09:19
Zdejmujesz pasek od wspomagania i odkrecasz to duze czarne kolo z 3 srub i pod nim jest kolo pompy z regulacja na fasolach zadne kobinacje z obudowami ,tam regulujesz stojoc z boku auta patrzac na to koło jak je odkrecisz i przekrecisz w przod samochodu opozniasz wtrysk w krecac nim w tył auta przyspieszasz robisz jazde probna bez paska nawet zeby nie kopac dwa razy w razie co skrecasz i po krzyku jak nie to regulujesz dalej.

marswiec
17-10-2010, 09:27
Dzięki śliczne!

KW
17-10-2010, 12:05
stojoc z boku auta patrzac na to koło jak je odkrecisz i przekrecisz w przod samochodu opozniasz wtrysk w krecac nim w tył auta przyspieszasz robisz jazde probna bez paska nawet zeby nie kopac dwa razy w razie co skrecasz i po krzyku jak nie to regulujesz dalej.

Czasai nie odwrotnie. W prawo (zgodnie z ruchami wskazówek zegara), czyli do przodu auta przekrecając, auto chodzi coraz bardziej twardo, w drugą stronę chodzi coraz bardziej miekko aż nie daje rady przepalic mieszanki i dymi na biało, co jest chyba zbyt późnym wtryskiem.

KojoT6510
17-10-2010, 12:33
Nie napewno nie odwrotnie wczoraj robilem to u ludzi ktorzy sie znaja na tym i ktorzy sluchajac moje auto ktore nic nie kopcilo ale nie pracowalo rowno stwierdzili iz silnik ma spozniony zaplon i odkecili kolo i okazalo sie iz zaplon jest spozniony maksymalnie na kole pompy przyspieszony zostal obracając kolo w tyl auta przeciwnie do ruchu wskazowek zegara o 2 mm auto pali jak TDI na zimnym i na cieplym na dotkniecie kluczyka a kultura pracy nie zmienila sie ani troche pracuje tak samo jak wczesniej ani bardziej miekko ani bardziej twardo.

marswiec
17-10-2010, 14:37
Tak jak w moim poście obok. Sprawa załatwiona. Pompa wymagała regulacji. Banalnie proste a efekt superancki. Dzięki i pozdrawiam

abramm
17-10-2010, 14:51
napisz cos wiecej o tej regulacji , chodzi Ci o przestawienei zaplonu?

KW
17-10-2010, 20:41
Nie napewno nie odwrotnie wczoraj robilem to u ludzi ktorzy sie znaja na tym i ktorzy sluchajac moje auto ktore nic nie kopcilo ale nie pracowalo rowno stwierdzili iz silnik ma spozniony zaplon i odkecili kolo i okazalo sie iz zaplon jest spozniony maksymalnie na kole pompy przyspieszony zostal obracając kolo w tyl auta przeciwnie do ruchu wskazowek zegara o 2 mm auto pali jak TDI na zimnym i na cieplym na dotkniecie kluczyka a kultura pracy nie zmienila sie ani troche pracuje tak samo jak wczesniej ani bardziej miekko ani bardziej twardo.

To ja mam prawie na maksa opóźniony zapłon i działa i odpala zimą lepiej niż na przyśpieszonym :))

KojoT6510
17-10-2010, 21:28
Napisze Ci to łatwiej bo chyba to zbyt trudne dla Ciebie do ogarniecia jest :)) Wiec jak patrzysz na kołeczko z wycieciami w ksztalcie fasolek to jak lebki srubek beda w srodku to jest pozycja zerowa jak bedą na lewym zagieciu fasolki to jest pozycja maksymalnie opozniona a jak w prawej czesci fasolki to maksymalnie przyspieszony ;) uzyj szukajki w temacie ryszinho jest opisane :)

KW
18-10-2010, 00:15
Uwierz że dokładnie wiem jak to działa bo grzebałem tam trzy dni temu. Pisz po prostu dużo jaśniej, bo wprowadzasz ludzi w błąd. Zakładasz klucz na oś i obracasz zgodnie z kierunkiem ruchu zegara by przyśpieszyć, w przeciwną stronę by opóźnić.

N2O
18-10-2010, 00:19
Dobrze gadasz.
Aby przyśpieszyć należy przekręcić ośkę pompy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, natomiast jak ktoś kręci kołem to przeciwnie.
:)

ryszinho
18-10-2010, 00:31
@ KW i KojoT oboje macie rację tylko inaczej to opisujecie, KojoT pisze jak kręcić kółkiem, KW jak kręcic ośką, dlatego różncie w kierunkach i stąd Wasz spór o poprawność swoich twierdzeń. Spokojnie Pany nei ma o co nerwić się :beer:

KojoT6510
18-10-2010, 16:13
Wszyscy zrozumieli tylko nie ty kw :) nikogo w blad nie wprowadzam troche sie zastanow i po klopocie ;)

KW
18-10-2010, 17:30
W błąd może i nie, ale przychodzi taki zielony, odkręca 3 śrubki i jedynie czym może kręcić to kluczem założonym na oś, i kręci albo w stronę tyłu auta, albo w stronę przodu auta. Jak myślisz, będzie się zastanawiał czy pisałeś o kręceniu kołem, kluczem, czy palcem w bucie? Wątpie. Przekręci w lewo by przyśpieszyć i wróci na forum i powie że mu kopci i dalej nie pali. Mało kto będzie się zastanawiał czy na pewno dobrze przekręcił, tylko wyślemy go do pompiarza na wymianę pompy, albo sprawdzanie czegoś innego. O to mi chodzi. 90% z nas, w tym ja, to laicy, którzy do czynienia z mechaniką mają tylko pod blokiem jak auto klęknie, więc piszmy tak, by nie było wątpliwości.

I wyluzuj, nie musisz się wysilać i udowadniać mi jak mało wiem, bo ja zdaje sobie z tego sprawę, a wtrącam się by rozwiąz swoje jak i pewnie innych osób wątpliwości, bo nie ma nic gorszego jak przeczytać na forum coś powiedziane "na okrętkę" iść do auta, przeleżeć pod nim pół dnia, po czym dowiadujesz się, że jednak kręcić trzeba w drugą stronę bo źle zrozumiałeś, czy coś takiego.

Jagmin
18-10-2010, 18:05
Zgadzam się, i też wolę "łopatologiczne" wyjaśnienie, bez pozostawiania marginesu na błąd.
Sam straciłem kiedyś sporo czasu na "rozszyfrowanie" boostera wg opisów z forum, a problem okazał się, w istocie, banalny.

KojoT6510
18-10-2010, 19:39
To napisalem Ci w kolejnym poscie bardzo przystepnym jezykiem abys wiedzial i inni o co chodzilo ;)