PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Nie pali 1,8 TD



oko
15-10-2010, 20:14
Proszę o pomoc , przeszukałem dużą ilość postów na forum,ale nic nie mogę dopasować do mojej sytuacji. Ale do rzeczy.
Od jakiegoś czasu miałem problemy z odpalanie samochodu w tym sensie ,że musiałem dłużej kręcić aby zapalił. Jak stał krótko to kręciło się odpowiednio krócej.Ale już po nocy to wymagał już trochę pracy.Wymieniłem pompę paliwa i dalej cały czas jak kręcę rozrusznikiem w układzie jest powietrze. Ale teraz mi już nie chce odpalić .Kręcę silnikiem i nic .Sprawdzałem pod napięciem zawór odcinający paliwo w pompie słychać jak cyka po podaniu napięcia ,jednak gdy próbuję załączyć przez stacyjkę to słychać jak łapie i puszcza i tak cały czas .Sprawdzałem przekaźniki w komorze silnika czy działają i wydaje się że wszystkie chodzą jak należy,każdy po otrzymaniu napięcia działa czyli chwyta i trzyma. Gdzie szukać problemu . Dzięki za wszelkie sugestie.

barbarian15
15-10-2010, 21:27
Jakie masz przewody,oryginalne,czarne,końcówki samozacikowe?

oko
15-10-2010, 22:36
wiązka przewodów to znaczy 3 komplety które idą do pompy wtryskowej są w czarnych koszulkach 1 wiązka kolorowa idzie do potencjometru(czujnik położenia dźwigni), biała para do czujnika z przodu i trzecia wiązka chyba czarne kabelki idą do górnego czujnika ,ale on jest schowany pod przednią obudową z pompy i nie wiem jak się do niego dobrać ,żeby go zobaczyć ,bo coś mi się teraz wydaje ,że to jest chyba ten czujnik zaworu paliwa.

mondziakmk118td
15-10-2010, 22:41
ja tak miałem ustawiłęm zapłon..rozrząd i hula...a pompe czemu wymieniłęś??z tego powodu??

oko
15-10-2010, 22:45
pompę wymieniłem bo układ się chyba zapowietrzał,ale po wymianie dalej mam wrażenie że łapie powietrze bo jak cisnę grzybek do odpowietrzania to zawsze jakieś powietrze się znajdzie

barbarian15
15-10-2010, 23:12
W Endurce przewody paliwa,oryginalne,mają końcówki samozaciskowe.Z biegiem lat ulegają one rozszczelnieniu i wpuszczają powietrze.Temat często omawiany na forum.

oko
16-10-2010, 19:31
No i duże dzięki wszystkim tym którzy opisywali swoje przygody z układem paliwowym. Sukces dziś odpaliłem mojego monciaka , ale muszę napisać rzecz może dla niektórych trywialną, jednak dla mnie była zaskoczeniem.
Otóż przewód idący od pompy paliwa do pompy wtryskowej sam z siebie lub przy pomocy pompy paliwa nie da się odpowietrzyć. I tu jest cały szkopuł. Jak już się zapowietrzy to sobie trzyma powietrze i żadna siła nie jest w stanie to powietrze usunąć z obiegu,a ja cały czas sądziłem ,że pompką można odpompować. Tydzień elaboratów w temacie zaliczone.Miał iść w poniedziałek na lawecie do mechanika. Ale już po wszyskim. Tak jak ktoś tu napisał trzeba doprowadzić paliwo aż do pompy wtryskowej w sposób widoczny na 100% inaczej klapa w temacie.
Tyle na razie w temacie i pozdrawiam osoby które przejawiły zainteresowanie moim postem.

KW
17-10-2010, 10:59
Nie masz pompy paliwa ;)