PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Pompa hamulcowa - czy we wszystkich mk3 taka sama?



Ar2rB
15-10-2010, 22:54
Czy wszystkie pompy hamulcowe w mk3, niezależnie od wersji, silnika itp były takie same? Mam zamiar kupić na szrocie jakąś i nie wiem czy mam mocno przebierać czy po prostu kupić pierwsza lepszą z mondeusza 3.

Netoper
17-10-2010, 19:21
Patrząc w MC to różne bywają, a przynajmniej różne oznaczenia są
Ale na czym polega różnica między pompami to nie wiem.

Ar2rB
17-10-2010, 19:31
Ech, to niedobrze. Swoją droga babka w sklepie forda coś tam poklikała i zaproponowała mi oryginalną pompę za 520zł - która ponoć pasuje do roczników 2001-2007 (więc może jednak jest ta sama).

Przeglądałem te pompki na Allegrogo i... spora ich część (w stanie idealnym w 100% - tak piszą sprzedawcy) mają ułamany wlot (widać na zdjęciach) na rurkę w stronę wysprzęglika ;-)). więc wolę osobiście wybrać się na szrot i coś wybrać - tylko że tu już takiego wyboru nie ma...

wesolki13
24-10-2010, 16:44
Ja miałem już podejrzenie padniętej pompy, ale okazało się, że mam za dobry płyn hamulcowy wlany po wymianie, kolega dał mi jakiś sport płyn bo kupił więcej, po wymianie zaczęła mi pompa wariować i podciekać. Dowiadywałem się i kupiłem nową w intercarsie i okazało się że mam inną. Już wiem, że po vin dojdą typ pompy, bo są różne/ średnice wpustu i jego długości/.U mnie po wymianie płynu na zwykły DOT 4 z "biedronki" było Ok.
A używki byś musiał wyjąć swoją i na wzór kupować, ponoć są 4 rodzaje które montował Ford, tak mi kolega z serwisu powiedział. Podjedź do serwisu i po vinie dojdziesz nr katalogowy,i ponoć na pompie są symbole które oznaczają typ pompy i muszą być zgodne z oryginałem.Pozdrawiam.

Ar2rB
24-10-2010, 18:38
z tego co zdążyłem się zorientować to jeśli pompki się w ogóle różniły to tylko - rocznikowo. Przykładowo: pompa od benzyny i diesla z rocznika np 2002 była taka sama (nr 22407779). Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jaki nr ma moja pompa ale może zaraz się wybiorę ;-).

W sumie to zastanawiam się czy to zmieniać. Samochód hamuje wzorowo. Hamowałem już ze 3 razy awaryjnie - staje dęba lub ABS (na liściach).

Netoper
25-10-2010, 13:02
A co się dzieje że chcesz w ogóle pompę wymieniać?

Ar2rB
25-10-2010, 20:07
miałem przygodę z pękniętym wężykiem z tyłu. wypompowałem trochę płynu. potem kilka razy odpowietrzane (standardowo - pedał w podłogę). Układ jest na 100% odpowietrzony (cisnieniowo też). a pedał jest miekki, bierze dużo niżej, a w dodatku przy przytrzymaniu hamulca opada on pamaleńku na prawie samo dno (z dwoma takimi mocniejszymi progami).
W okolicach pompy słychać jakiś bulgot, przepływanie płynu (zwłaszcza jak się puści pedał).

Wyczytałem na forum że można uszkodzić pompkę poprzez właśnie klasyczne odpowietrzanie (przeciąganie tłoczka przez syf powstały na granicy normalnego działania i uszkodzenia uszczelniaczy). Mimo ze pedał jest jaki jest - samochód hamuje wzorowo. ABS działa idealnie. Wcześniej, przed awarią wężyka - hamulec to było muśnięcie. wężyki przód/tył wymienione - ferodo.

pompka ze szrotu droga nei jest (50 zl) więc warto spróbować chyba.

Netoper
26-10-2010, 21:59
No to faktycznie jak nie widać na zewnątrz wycieku i płynu nie ubywa to pompa jest podejrzana.
Z samą pompą, jak wygląda identycznie jak Twoja i jest z mondka to można brać, nawet jak będzie jakaś tam różnica w oznaczeniu.

Albo zakupić same tłoczki gumowe pompy i wymienić,

Ar2rB
27-10-2010, 06:56
Płynu nie ubywa...

Można zakupić jakiś zestaw naprawczy do pompy?

kgorka
24-09-2017, 15:44
A moze ktos powie czy passuje pompa z mondeo mk4 .W mk3 jest srednica 23,8