PDA

Zobacz pełną wersję : [ST220] Wymontowywanie i smarowanie rozrusznika



Piotrek_rr
16-10-2010, 22:57
Witam !

Czy ktos z Was wyjmowal rozrusznik z STka 220 ?
Nie mam kanalu ani podnosnika wiec dostep tylko od gory...
Czy jest mozliwe jego wyjecie od tej strony?
Piszczy mi na zimnym silniku przy starcie i pomyslalem, ze go troche odswierze i nasmaruje...

Pozdrawiam !

kraft
17-10-2010, 14:08
Klucz 13, z prawej strony dlugi sztorcowy, z lewej oczkowy. Jezeli robisz to pierwszy raz, albo nie masz cierpliwosci, to odkrec tez polke akumulatora, przy okazji mozna to i owo poskrobac i na nowo zabezpieczyc przed korozja.
W rozruszniku mozesz przesmarowac tylko oske, na jakis czas pomoze, ale jak gwizdze, to tulejki do wymiany
(regeneracja), wtedy pochodzi dluzej.

wrozek
17-10-2010, 14:44
Tydzień temu trenowałem ;)
Wyjęcie półki akumulatora wydłuża zabawę , ale bardzo ułatwia dostęp. Lewą lampę oczywiście też warto wyjąć.
Do półki aku. są podwieszone wiązki kabli i warto zaopatrzyć się w "krawatki" żeby mieć to później czym pospinać.

Piotrek_rr
17-10-2010, 15:07
Znalazłem na STDrivers UK taki oto opis.

http://www.stdrivers.co.uk/forum/showtopic.php?tid/23273/

Kurcze wydawało mi się, ze rozrusznik jest bardziej pod skrzynka akumulatora, a tu wychodzi na to, że jest on bardziej pod przepustnicą...
Zgadza się ?

Jeśli chodzi o wymianę tulejek, czy jestem to w stanie zrobić sam ?
Ewentualnie gdzie mógłbym nabyć potrzebne części do rozrusznika ?

Da się go wygrzebać od góry ?

Dzięki wielkie za porady !!

wrozek
17-10-2010, 15:29
Da się go wygrzebać od góry ?
Oczywiście.
Przewody ( gruby zasilający i cienki załączający elektromagnes ) warto odkręcić na początku. One są razem zamocowane w plastikowej obudowie i razem się je demontuje ( klucze 13 pod kablem grubym i 10 pod cienkim).


Kurcze wydawało mi się, ze rozrusznik jest bardziej pod skrzynka akumulatora, a tu wychodzi na to, że jest on bardziej pod przepustnicą...
Zgadza się ?

Jak zdejmiesz ten plastik co od góry przykrywa silnik to zobaczysz. ;) Jest mniej więcej pod pompą płynu chłodzącego.

Jak będziesz demontować półkę akumulatora pamiętaj, żeby przy montażu kable "masy" poprzykręcać.

Piotrek_rr
17-10-2010, 15:50
A powiedz, czy wymieniałeś u siebie jakieś części rozrusznika ? Np. wcześniej wspomniane tulejki ? I gdzie ewentualnie je dostać ?

wrozek
17-10-2010, 16:30
Ja tylko smarowałem, bo bendix przestał przesuwać się po trzpieniu. Nie było czasu na wymiany - w niedzielę padł mi rozrusznik, w poniedziałek dopiero ok. południa mogłem zająć się tematem. Mechanik niestety nie miał czasu, więc sam się pobawiłem, bo we wtorek ranu musiałem mieć sprawny samochód.

Piotrek_rr
17-10-2010, 17:11
Dzieki wielkie za porady, w przyszly weekend biore sie za smarowanie.
Gdyby ktos znal jakis sklep gdzie dostane tulejki do mojego rozrusznika to poprosze o kontakt :)

vtec
17-10-2010, 20:04
jakby ktos szukał rozrusznika do ST220 z 5-bieg skrzynia biegow to mam do sprzedania w super stanie ... tak poza tematem

Piotrek_rr
30-10-2010, 19:28
Rozrusznik wyczyszczony i nasmarowany :)
Nie bylo tak zle Najgorsza jest zabawa z kablami na pulce akumulatora, ale jakos poszlo.
Niestety rozrusznika nie da sie rozebrac na czynniki pierwsze.
Trzeba bylo go mocno plukac rozpuszczanikiem. No ale brudu sie pozbylem, nasmarowalem pozadnie wszystkie czesci mechaniczne i teraz dziala elegancko. Zadnych piskow przy starcie !!!

wrozek
30-10-2010, 20:48
Rozrusznik wyczyszczony i nasmarowany Smile
:bigok: :bigok: :bigok:

berater
03-11-2010, 18:05
jakby ktos szukał rozrusznika do ST220
Ja szukam do cywilnej V6. Czy to jest taki sam ?

z 5-bieg skrzynia biegow
Mam 6. Czy tzn, że nie będzie pasować ?

mam do sprzedania w super stanie
Jeśli uważasz, że podpasuje daj znać na PW jakie warunki.