PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Zbiornik paliwa



RUFI
17-10-2010, 23:13
mam pytanie o pojemność zbiornika paliwa w mk1, jaki jest litraż? rocznik 1996 2.0 silnik w kombi. Czytałem gdzies że ma pojemność 65 litrów, zatankowałem zbiornik do pełna i jeżdziłem aż stanął. Odrazu wtedy jeszcze raz zatankowałem i do pierwszego odbicia pistoletu weszło 53 litry, a po kilku jeszcze próbach dolanbia weszło pod korek 55. Więc pytanie albo zbiornik ma taka pojemność albo 10 litrów w nim jeszcze było ale jeżeli było to czemu autko zgasło? A druga sprawa to czy bardzo trudno jest wymienić pływak w baku? Od poprzedniego właściciela wiem że ponoć uszkodzony bo nie zapala się rezerwa a z resztą wskazówka była już za czerwonym polem i równa z symbolem zera a jeszcze przejechałem 150 km, cos jest nie tak. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

1olek
17-10-2010, 23:50
W MKI nie ma kontrolki rezerwy chyba ze masz check panel, a pojemnosc zbiornika o ile pamietam to 63 litry.

RUFI
18-10-2010, 08:28
Będę musiał gdzieś zasięgnąć fachowej rady bo to dla mnie wazne bo nie wiem czy jest awaria tego pływaka czy nie. Dzięki za odpowiedz.

Optysio
18-10-2010, 09:43
W MK1 nie ma kontrolki rezerwy poza checkpanelem. Wg danych technicznych, pojemność zbiornika paliwa to 61,5 dm3. A wskazania w mondkach są różne, jak czytałem. Niektórym wskazówka nie wchodzi jeszcze na czerwone pole, a paliwa już brak. Aby dostać się do pływaka, należy zdjąć tylną kanapę i wyjąć pływak z pompą paliwa. Poszukaj, gdzieś było na forum opisane jak to zrobić.

RUFI
18-10-2010, 21:14
Dzięki. Dziś sie troszkę zdenerwowałem bo zatankowałem do pełna 7 pazdziernika i przejechałem do dziś 540 km i jak go dzis tankowałem to weszło 57 litrów, jak ma tak być że co 10 dni będe lał po całym zbiorniku po 265zł to 1000 zł bedzie mało. Troche mnie to drażni:/

esik_az_eso
19-10-2010, 10:40
ale to możesz mieć walniętą sondę lambdę i to na 90% tak będzie.

czyli pali ci jak smok

RUFI
19-10-2010, 22:01
czyli poprostu wystarczy podłączyć do kompa i odrazu stwierdzą? bo tak naprawdę pierwszy raz mam doczynienia z tym, w polonezie tego nie miałem ;-) jak można to kolego sprawdzić?

smyku
19-10-2010, 22:12
możesz wykonać tester sondy http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=278

RUFI
19-10-2010, 22:24
Dzięki:-)

COUGAR
19-10-2010, 23:51
Faktycznie za podwyzszone spalanie(czasami mocno obniżone) odpowiadać może sonda.

Sondę miernikiem też sprawdzisz. Poczytaj sobie tutaj:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=70381&highlight=po%B3o%BFenia+przepustnicy

Bardzo dobrze wszystko rozpisane jest.

izzyhool
20-10-2010, 09:05
hehe ja tankuje w swojego 68 litrów;] tylko ze w baku zostaje cos ok 5 litrów [na odpalanie,gaz sekwencja] tylko ze sprawa ma się następująco mam wyrzucone wszystkie odpowietrzniki w miejsce ich wstawione rurki , wszystko jest tak zrobione ze się nic nie rozlatuje , oczywiście ten zaraz przy wlewie tez;], a druga sprawa to to ze się najeżdża na klina prawym tylnym kołem;]

RUFI
20-10-2010, 19:46
jade w sobote na zbadanie sondy, podłacze pod kompa i będe wiedział. Nie mamm tak naprawde czasu żeyby się pobawić, siedzę w robocie od rana do wieczora, wychodze ciemno i przychodze też ciemno:/ człowiek robi ciągle na kogoś a nie na siebie. Dzięki koledzy za radę, jakos na wolniejszej chwili sie pobawie i sprawdzę to wszystko o czym piszecie, a teraz troche zależy mi na czasie bo jak to nie sonda i wszystko bedzie dobrze to przy takim spalaniu musze jeszcze w tym roku założyć gaz, jeszcze przed noworoczna podwyżką cen i vatu