PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Pytanie o polerowanie szyb (usuwanie rys)



Gebar
18-10-2010, 19:45
Cześć,
rozchodzi się o rysy na szybie, szczególnie tej na tylnej klapie.
Piasek i skrobaczka... no i mam pięknie porysowaną tylną szybe..

Co z tym można zrobić ?
-samemu czy trzeba oddać do "fachowca"?

PS. Mam tylną szybe z angola, więc od biedy mogępo zimie przełożyć. I tu pytanie.. Jak się ją wymontować z "klapy" ? Jak trudna to operacja?

Dzięki za odpowiedzi..

zibi_j1
18-10-2010, 19:57
wycinasz drutem tak jak i przednią:/ ciężka sprawa. co do usuwania rys to na alledrogo jest jakas pasta i nakładka filc na wiertarke ale to raczek do grubszych spraw. Ja tym będe wiosną walczył z rysami od starych parapetów, a koles polecał mi w sklepie raz za ok 30 zł jakieś specjalne mleczko do polerowania szkła i usuwania rys. i myślę, ze to byłoby dla Ciebie wskazane

Gebar
18-10-2010, 20:02
wycinasz drutem tak jak i przednią:/ ciężka sprawa.
Uuu.. to bardzo ciężko..
Muszę zgłębić temat regeneracji szyby, ktoś ma jakieśpomysły? :)

Stasio1948
18-10-2010, 20:08
Są na Allegro zestawy do polerowania szyb z tlenkiem ceru,sam nie próbowałem więc nie mogę się wypowiadać na temat skuteczności tej metody.Polerowanie szyby przedniej w Mk2 w zakładzie naprawy szyb w Sosnowcu to koszt 100 pln i czas 2 godzin.Ponieważ koszt zależy od powierzchni szyby i głębokości rys koszt może być różny.Natomiast wymiana szyby polega na wycięciu starej i wklejeniu nowej-dla Mk2 koszt wymiany tylnej szyby to 80 pln w zakładzie w Pawłowicach Śląskich.Samodzielnie można tego dokonać dysponując linką do wycinania.ostrym dłutem i tubą kleju do szyb plus wyciskarka do silikonu-czas wymiany ok.1 godz. ale potem trzeba kilku godzin na utwardzenie kleju.Przy dobrej niezdeformowanej klapie nie ma potrzeby dociągania szyby pasem chociaż nie zaszkodzi.

Gebar
18-10-2010, 20:11
No właśnie na allegro są jakieś specyfiki, ale nie spotkałem się z pozytywną opinią na ich temat.
Może ktoś z Was robił taką regeneracje i może podać konkretny preparat?

SILWE
18-10-2010, 23:39
Ja natomiast mam problem z zanieczyszczeniem szyb. Auto mam pokryte mikro kropeczkami jakiegoś lakieru lub niewiadomo czego. Generlanie zarówno lakier jak i szyby powinienem chyba czymś wypolerować, tylko czym ? Jaki preparat skutecznie usuwa tego typu zabrudzenia ( przypuszczalnie są to pyłki z jakieś farby) ?

Gebar
19-10-2010, 17:19
( przypuszczalnie są to pyłki z jakieś farby) ?
A może auto pod drzewkami stało?
Mi to wygląda na jakiśsyf z drzew i chyba wiem o co Ci chodzi, u mnie polerka lakieru i szyb pomogła (lekko ścierna pasta)

Netoper
19-10-2010, 17:28
Może ktoś z Was robił taką regeneracje i może podać konkretny preparat?
U szklarzy zapytaj o proszek pod nazwą potia,
filcowa tarczka, wiertara, trochę wody i polerujesz
łyżeczka proszku spokojnie wystarcza.

Gebar
19-10-2010, 18:31
U szklarzy zapytaj o proszek pod nazwą potia,
filcowa tarczka, wiertara, trochę wody i polerujesz
łyżeczka proszku spokojnie wystarcza.
dzięki za odp.

A Ty robiłeś coś tym proszkiem?, większe rysy też idzie usunąć ?

Netoper
19-10-2010, 18:37
Robiłem w sierce, wyszło super z tym że zależy jak głębokie rysy są bo szkło to się dosłownie w mikronach usuwa, bo twarde jest
Kiedyś opisywałem, kawałek węgla wpadł na pracującą wycieraczkę i piękne zmatowienie na pół szyby wyszło, wypolerowałem te zmatowienie, ale jak zobaczyłem jak wygląda reszta szyby to całą wypolerowałem, ale jakichś głębszych rys nie było, rasowe porysowania od syfu z pod kół. tylko, z tym że z 8 godzin mi się zeszło ale szyba jak nówka wyszła.

Gebar
19-10-2010, 19:19
No rysy mam różnej wielkości ,ale o taką odpowiedz mi chodziło:


tylko, z tym że z 8 godzin mi się zeszło ale szyba jak nówka wyszła.

Napisałeś, że do szklarza po to się udać, ale to szklarz np. szyb domowych teżbędzie to miał czy typowo samochodowy szkłoman ? :)

Netoper
19-10-2010, 19:30
ale to szklarz np. szyb domowych teżbędzie to miał czy typowo samochodowy szkłoman
Ja to od "domowego" dostałem, oni tego używają do polerowania właśnie jakichś porysowanych szyb/luster czy fazowania krawędzi, z tym że sporo szklarzy już się tym nie zajmuje (polerowaniem) i nie każdy może mieć
A u samochodowego to Ci nie dadzą/sprzedadzą tylko zaproszą na polerowanie u nich :)

Gebar
19-10-2010, 20:06
A kojarzysz netoper zarysowania szyb bocznych spowodowane zmęczonymi parapetami?
-takie zmatowienia..
Myślisz, że takie coś da rade doprowadzić do porządku?
Wiem, że troche ogólnie napisałem, ale porysowania od parapetó wyglądają chyba zawsze podobnie :)

Netoper
19-10-2010, 20:13
Myślisz, że takie coś da rade doprowadzić do porządku?
Jeśli zmatowienia to pójdzie spokojnie, głębszych rys jednak nie usunie, znaczy się usunie ale to kwestia czasu i ilości ile trza by szkła zdjąć, a szkło diablo ciężkie w obróbce domowymi sposobami. Co innego jak się płaską taflę na szlifierce przemysłowej poleruje a co innego ręcznymi urządzeniami. (mam sąsiada szklarza :) )
To jest rasowo proszek do takich zadań, i wiem że się sprawdza. Fakt że są inne środki ale nie sprawdzałem, jedynie coś z oferty K2 ale to była porażka, totalnie nic nie ruszyło.

Gebar
19-10-2010, 20:23
ok, to po powrocie auta od blacharza i lakiernika czas na szyby :)
DZIĘKI kolejny raz za pomoc!

Netoper
19-10-2010, 20:45
Tylko najpierw się zakręć za tym proszkiem bo jak się okaże że nikt Ci go nie użyczy to będziesz musiał czegoś innego poszukać.

Jakby co to proszku dosłownie jakbyś zupę solił palcami, dajesz na mokry filc, (łyżeczka od herbaty spokojnie na całą przednią szybę wystarcza.
proszek jest diablo wydajny, na początku ciut częściej się sypie, ale jak filc już będzie zielony od nasączenia, to tylko praktycznie wodą szybę zwilżasz co jakiś czas.
Ja po polerce szyby, po roku jeszcze tego filca użyłem i wystarczyło tego co w sobie miał żeby lustro takie 90x60 przepolerować.

Gebar
19-10-2010, 20:49
Tylko najpierw się zakręć za tym proszkiem bo jak się okaże że nikt Ci go nie użyczy to będziesz musiał czegoś innego poszukać.
Taki mam zamiar, nie spieszy mi się, więc może gdzieś sie uda to wyczarować :)
Wiertarka wystracza by to wykonać?

Netoper
19-10-2010, 20:58
Wiertarka wystracza by to wykonać?
Ja naszą Celmą jechałem i na pierwszym biegu, bo na dwójce zbyt szybko woda odparowywała.
No i z naciskiem uważaj żeby nie przegiąć to w końcu tylko szyba jest :)

Gebar
19-10-2010, 21:17
No i z naciskiem uważaj żeby nie przegiąć to w końcu tylko szyba jest
Cenna uwaga :)

Pacco
31-01-2011, 13:59
Może ktoś z Was robił taką regeneracje i może podać konkretny preparat?
U szklarzy zapytaj o proszek pod nazwą potia,
filcowa tarczka, wiertara, trochę wody i polerujesz
łyżeczka proszku spokojnie wystarcza. w internecie nawet nie moge znales takiego proszku pod ta nazwa.


ps.znalazłem cos innego podobnego. VELOX Polisan 2
http://www.gebauer-gmbh.com/detail_products.php?arid=0127

tez sprawdza sie Car Glass Polish Autoglyma jego efekty mozecie zobaczyc na zdjeciach pod linkiem nizej.

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=40&postdays=0&postorder=asc&start=45

Netoper
01-02-2011, 14:44
w internecie nawet nie moge znales takiego proszku pod ta nazwa.
Bo pewnie handlowa nazwa jest inna, szklarze mówią na to potia.