PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z ABS/Hamulcami



Tauo
19-10-2010, 12:22
Panowie nie wiem właściwie czy jest tu problem czy nie, ale lepiej się zapytać ;)

Przy ostrym hamowaniu (dziś, lekki deszczyk) pedał nie odbija jak przy typowym uruchamianiu ABS - nie wiem jak to nazwać drżenie pedału hamulca ? - czuć jedynie na przednich kołach jakby się blokowały/jakby się uruchamiał abs - skakanie? kół, trudno to opisać, możliwe że to po prostu nierówna nawierzchnia i blokada kół powodowała taki efekt. Nie zapala się kontrolka ABS podczas ostrego hamowania, podczas uruchamiania silnika zapala się i gaśnie. Równocześnie ostatnio zauważyłem, że pedał hamulca jest twardszy, lekko naciska się jedynie tak z 2-3 cm później jest twardy i dopiero wtedy zaczyna "lepiej" hamować - dopiero po ostrym naciśnięciu możliwe jest mocniejsze/ostrzejsze zahamowanie samochodu. Nie zauważyłem by samochód gorzej hamował, jedynie ten ABS mi się nie podoba. Samochód wyposażony w ESP z automatyczną skrzynią.

Tauo
21-10-2010, 14:46
To może chociaż wiecie czy podczas hamowania gdy załącza się ABS to kontrolka miga ? :P

hefi
21-10-2010, 14:52
To może chociaż wiecie czy podczas hamowania gdy załącza się ABS to kontrolka miga ? :P

nie, nic nie miga


primo - jedz sobie gdzies na pusta droge i wdepnij do podlogi, chyba potrafisz odroznic hamowanie z abs od uslizgu kol, zobacz nawet po sladach czy kola zostawily je przerywane czy ciagla linie

po 2 - imo jak musisz napompowac hamulce - to zacznij od odpowietrzenia ukladu

Jendrekmak
21-10-2010, 22:31
po 2 - imo jak musisz napompowac hamulce - to zacznij od odpowietrzenia ukladu
albo wymiany płynu bo może już źle pracować ze starości

a swoją drogą OT. to nie widziałem mk3 bez abs-u więc w opisie jest to zbędne. jeśli masz na myśli ABS pisząc ASB

Kamil_ck
21-10-2010, 22:46
pisząc ASB
zapewne literówkę zrobił

hefi
22-10-2010, 06:13
popatrzcie na avarta i zastanowcie sie i potem jeszcze raz :wall: :wall: :rotfl:

Tauo
22-10-2010, 08:54
[a swoją drogą OT. to nie widziałem mk3 bez abs-u więc w opisie jest to zbędne. jeśli masz na myśli ABS pisząc ASB

Raczej pisząc ASB miałem na myśli Automatyczną Skrzynie Biegów


primo - jedz sobie gdzies na pusta droge i wdepnij do podlogi, chyba potrafisz odroznic hamowanie z abs od uslizgu kol, zobacz nawet po sladach czy kola zostawily je przerywane czy ciagla linie

Odróżnić owszem, jednak jak już wcześniej wspomniałem nie jestem pewny czy to, to ;) Jednak pomysł z wypełzaniem na drogę i sprawdzeniem śladów do mnie przemówił :P Dzięki za radę.

Prawdopodobnie będę musiał odpowietrzyć układ, ale to jeszcze mechanika się zapytam co on o tym myśli - ja się na tym nie znam więc muszę się zdać na wiedzę innych.

Jendrekmak
22-10-2010, 10:29
żeby odpowietrzyć trzeba najpierw znaleźć przyczynę zapowietrzenia. dalej obstawiam płyn do wymiany. a swoją drogą ASB jest nieczytelne bo i tak wszyscy piszą/mówią w skrócie Automat

popatrzcie na avarta i zastanowcie sie i potem jeszcze raz
nie dość, że muszę przemyśleć problem kolegi to jeszcze to? poza tym nie wszyscy są tacy rozgarnięci :)