PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wymiana filtru powietrza w MK3 oraz oleju w skrzyni b



boroova
19-10-2010, 13:36
Witam wszystkich serdecznie,

Z gory przepraszam, jesli watek sie powtarza - uzywalem wyszukiwarki i nie moglem znalesc jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.

Czy przy przebiegu 90 tysiecy kilometrow warto jest wymienic filtr powietrza w moim TDCI? Kupilem go rok temu bez ksiazeczki serwisowej i nie mam pojecia czy byl wczesniej wymieniany.

Jesli wymieniac, to gdzie i jaki kupic filtr powietrza? Instrukcje wymiany znalazlem w innym watku (polecam!)
http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=66745

Kupic oryginalny Fordowski, czy moze zamiennik? Czy filtr firmy K&N poprawia znaczaco osiagi auta? (mam 116KM obecnie) Nie zalezy mi na przerabianiu klekota na wyscigowke, ale chcialbym wiedziec czy sa wyrazne roznice w osiagach? Poza tym jak to jest z wplywem takiego "tuningowanego" filtra na trwalosc silnika?

Drugie pytanie zwiazene jest ze skrzynia biegow (manual) - jedynka mi haczy i ciezko wchodzi, szczegolnie na zimnym silniku, gdy na dworze chlodno. Czy jest sens wymieniac olej w skrzyni, czy jest to problem mechaniczny? (nie chce tracic zbyt duzo kasy na naprawe).

Bede wdzieczny za wszelka pomoc.
Pozdrawiam,
Boroova

Jendrekmak
19-10-2010, 13:45
Czy filtr firmy K&N poprawia znaczaco osiagi auta?
z pewnością będzie głośniej i bardziej elastycznie w zakresie niskich obrotów. co do mocy to nie spodziewał bym się poprawy.


Czy jest sens wymieniac olej w skrzyni, czy jest to problem mechaniczny?
sprawdzić wypada ale czy wymieniać to już nie jestem pewien. u mnie wymieniłem po raz drugi przy przebiegu ponad 300 tys. km i stary olej był ok. problem może leżeć w linkach albo zapowietrzonym wysprzęgliku sprzęgła

Netoper
19-10-2010, 13:47
Czy przy przebiegu 90 tysiecy kilometrow warto jest wymienic filtr powietrza w moim TDCI?
Natychmiast :) do tego olej i płyn hamulcowy.
Te 90 tyś to od nowości auto ma czy od ostatniej wymiany?

Czy filtr firmy K&N poprawia znaczaco osiagi auta?
Z racji że jest ciut rzadszy od standardowego, auto lepiej dołem ciut ciągnie ale na hamowni to ciężko coś by było do zauważenia.

Czy jest sens wymieniac olej w skrzyni, czy jest to problem mechaniczny?
Najtańsza opcja to obejrzenie poduszki pod skrzynią, wyczyszczenie/nasmarowanie wodzików czy linek (nie pamiętam jak jest w MKIII) i wymiana oleju, jednak z haczącą jedynką sporo osób ma problem i nic nie pomaga

boroova
19-10-2010, 14:04
Jedrekmak, Nietoper --> dzieki za szybkie odpowiedzi. Odnosnie pytan:

Te 90 tyś to od nowości auto ma czy od ostatniej wymiany?

Auto jest z 2004 roku i 90 tysiecy ma od nowosci. Sam bardzo malo jezdze, wiec pewnie jak sprzedam za rok, to bedzie przebieg 100tysiecy max. Olej i filtr wymienione w dzien po zakupie. Plynu hamulcowego nie wymienialem, ale poki co hamulce chodza elegancko. Jesli jednak zdecydowalbym sie na taki krok, to czy mozna to zrobic samemu, czy raczej do mechanika? Ile taka zabawa bedzie mnie kosztowac?

Co do tego filtra K&N to sobie odpuszcze i kupie oryginalny Fordowski. Nie potrzebuje przerabiac auta na wyscigowke, a w dolnych obrotach chodzi OK - nie narzekam. jedyne co czuc, to jednak troche malo mocy jak na taka kolumbryne - mysle, ze 130KM byloby lepsza opcja. Czy mozna jakos przerobic uklad sterowania silnika, zeby z tych 116 bylo 130? Bo to ten sam silnik, no nie?

Netoper
19-10-2010, 14:12
Plynu hamulcowego nie wymienialem, ale poki co hamulce chodza elegancko.
Z tym że płyn jest mocno higroskopijny i o ile przy dodatnich temperaturach nawet na 10 letnim płynie można nic nie odczuć to przy mrozach już może być niewesoło
Płyn samemu, a raczej w dwie osoby, wymieniasz, postępujesz jak przy odpowietrzaniu (pompoewanie, spust płynu, zakręcenie odpowietrznika i znowu pompowanie pedała) z tym że z tylnych zacisków upuszczasz po 0.35-0.4l na zacisk a z przednich po 0.25-0.3, pamiętając oczywiście o dolewaniu do zbiorniczka żeby nie zapowietrzyć :)


Czy mozna jakos przerobic uklad sterowania silnika,
W klekocie można podłubać, pogadaj z autorem ogłoszenia.
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=91234

zanzare
19-10-2010, 14:49
Czy mozna jakos przerobic uklad sterowania silnika, zeby z tych 116 bylo 130? Bo to ten sam silnik, no nie?

możesz zawirusować mondka :)

ja u siebie chyba z rok temu zmieniłem oprogramowanie i ze 115 km wyszło coś koło 145 km.
115 km plus klima plus 4 ludzi na pokładzie to lekkie przegięcie - za słabo jak na takie obciążenie

Tauo
19-10-2010, 15:51
Weźcie tylko pod uwagę stan silnika, jak TDCI ma 90 tys km i to w 6 latku... no jakoś tak mi się nie chce wierzyć ;) Przy złym stanie silnika, wirus to zły pomysł. Najpierw doprowadzić samochód do stanu używalności potem dopiero myśleć.

zanzare
19-10-2010, 15:59
Weźcie tylko pod uwagę stan silnika, jak TDCI ma 90 tys km i to w 6 latku... no jakoś tak mi się nie chce wierzyć ;) Przy złym stanie silnika, wirus to zły pomysł. Najpierw doprowadzić samochód do stanu używalności potem dopiero myśleć.

Angole ponoć bardzo pilnują rzeczywistych przebiegów aut także może rzeczywiście jest taki niski

boroova
19-10-2010, 18:07
Tauo --> ten przebieg jest dosc realistyczny. Wystarczy, ze bylo to drugie auto w rodzinie i wtedy przebieg ponizej 100k w 6 lat nie jest zadnym wyczynem. Dodatkowo wezmy pod uwage, ze jest to Wielka Brytania i ludziom nie chce sie bawic w jakies krecenie licznikow, gdy za samochod dalem mniej niz 3 tysiace funtow, czyli dwie minimalne miesieczne wyplaty.

To nie Polska, gdzie kazdy handlarz kombinuje jak tu orznac drugiego czlowieka. Mondeo jest jednym z najpopularniejszych modeli w UK i z takim przebiegiem aut jest do wyboru, do koloru.

lukauc
23-10-2010, 22:48
jeśli masz fure od handlarza i nie masz pełnej historii serwisowej to możesz być 100% pewny że jest coś nie tak

przebieg i przeglądy możesz sprawdzić tutaj

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/OwningAVehicle/Mot/DG_10020539

Tauo
24-10-2010, 12:52
Tauo --> ten przebieg jest dosc realistyczny. Wystarczy, ze bylo to drugie auto w rodzinie i wtedy przebieg ponizej 100k w 6 lat nie jest zadnym wyczynem.

Sam mam samochód z końca 2003 z przebiegiem 98 tys, w dodatku oryginalnym, więc się nie dziwię. Jednak Ja mam benzynę, wydaje mi się po prostu że nikt nie kupuje Disla by robić 15 tys rocznie. Może w Uk jest inaczej :P


To nie Polska, gdzie kazdy handlarz kombinuje jak tu orznac drugiego czlowieka. Mondeo jest jednym z najpopularniejszych modeli w UK i z takim przebiegiem aut jest do wyboru, do koloru.

Nie wszyscy handlarze w Polsce kombinują i nie wszyscy handlarze w Uk są uczciwi :P

Proponuję po prostu dobrze sprawdzić co masz, bo jak się okaże że silnik w kiepskim stanie i dasz wirusa to będzie nie za ciekawie.