PDA

Zobacz pełną wersję : Radio 5000 z Galaxy



Marek
22-11-2005, 23:29
Mam pytanie czy można do Mondeo zaadoptować radio Forda typ 5000 z Galaxy. Ja mam takie wciśnięte przez poprzedniego właściciela i wystaje mi przynajmniej z 1 cm. 8O . Trochę mnie to wkurza chociaż wszystko gra w porządku. :metal
Czy jest możliwa wymiana przedniego panela na pasujący do Mondeo. Znalazłem taki panel na allegro
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=72391025
w cenie 30 za PLN i nie wiem czy kupować i próbować zmienić czy pogonić te radio i kupić typowe do Mondeo.

zdzichop
23-11-2005, 09:41
Wydaję mi się ,że radio ford 5000 ma pasować do galaxy i do transita a także do innych aut osobowych forda m.in. mondeo II. Ford to ford :metal

Marek
24-11-2005, 00:48
Wydaję mi się ,że radio ford 5000 ma pasować do galaxy i do transita a także do innych aut osobowych forda m.in. mondeo II. Ford to ford :metal

W tym jednak problem, że nie pasuje radio wchodzi tylko do przedniego panela, króry wystaje z konsoli. Przedni panel jest po prostu troszkę szerszy i inaczej wykończony na brzegach. 8O

zdzichop
24-11-2005, 08:50
A czy twój przedni panel jest oryginalny?
Moje 5000rds wchodzi bezproblemowo. Może tylko w zaczepach jest coś przygięte i dlatego tak wystaje. Przedni panel powinien pozostać na wierzchu, dochodząc tylną powierzchnią do konsoli. :metal

waldemarz
24-11-2005, 17:54
Zdzichop ale wez pod uwage, ze on ma MK I a nie MK II, wiec naprawde jest problem z wlozeniem radia fordowskiego 5000 RDS. W MK I jest chyba calkiem inny srodkowy panel deski rozdzielczej niz w MK II, w tych wczesnych bo nie wiem jak jest z tymi koncowymi modelami MK I. :metal :metal :metal , dlatego ma problemy z tym radiem. Jak sie nie myle to do MK I pasowaly takie radia jak "ford 2004" .

waldemarz
24-11-2005, 18:03
Mam pytanie czy można do Mondeo zaadoptować radio Forda typ 5000 z Galaxy. Ja mam takie wciśnięte przez poprzedniego właściciela i wystaje mi przynajmniej z 1 cm. 8O . Trochę mnie to wkurza chociaż wszystko gra w porządku. :metal
Czy jest możliwa wymiana przedniego panela na pasujący do Mondeo. Znalazłem taki panel na allegro
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=72391025
w cenie 30 za PLN i nie wiem czy kupować i próbować zmienić czy pogonić te radio i kupić typowe do Mondeo.
Marek jesli masz taki sam srodkowy panel jak w MK II to powinno normalnie wejsc, najpierw musialbys je wyjac i zobaczyc ze poprostu nie przeszkadza jakis kabel za radiem i dlatego nie wchodzi tak jak powinien. Kazde radio 5000RDS forda ma taki sam panel. naprawde szukaj przyczyny za radiem, czasami przewody elektryczne sie blokuja i nie mozna dobrze wsadzic radia i dlatego poprzednik wcisnal je na sile. :metal :metal :metal

Marek
24-11-2005, 19:55
Mam pytanie czy można do Mondeo zaadoptować radio Forda typ 5000 z Galaxy. Ja mam takie wciśnięte przez poprzedniego właściciela i wystaje mi przynajmniej z 1 cm. 8O . Trochę mnie to wkurza chociaż wszystko gra w porządku. :metal
Czy jest możliwa wymiana przedniego panela na pasujący do Mondeo. Znalazłem taki panel na allegro
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=72391025
w cenie 30 za PLN i nie wiem czy kupować i próbować zmienić czy pogonić te radio i kupić typowe do Mondeo.
Marek jesli masz taki sam srodkowy panel jak w MK II to powinno normalnie wejsc, najpierw musialbys je wyjac i zobaczyc ze poprostu nie przeszkadza jakis kabel za radiem i dlatego nie wchodzi tak jak powinien. Kazde radio 5000RDS forda ma taki sam panel. naprawde szukaj przyczyny za radiem, czasami przewody elektryczne sie blokuja i nie mozna dobrze wsadzic radia i dlatego poprzednik wcisnal je na sile. :metal :metal :metal

MK1 jak opiałem w profilu skasowałem - czyli już go nie mam :( . Teraz mam MK2 kombi z końcówki 1999 roku.

Cała skrzynka jest ok i wchodzi bezproblemowo. Przedni panel jest naprawdę trochę większy i się po prostu nie mieści. Widać to gołym okiem, że nie wejdzie w otwór. To kwestia około 3-4 mm po każdej ze stron. Chyba muszę zrobić zdjęcia bo mi nie uwierzycie :))
Na pewno nie chodzi o kable ani o zaczepy. Normalne radio do Mondeo ma po prostu mniejszy panel przedni niż te od Galaxy.

zdzichop
24-11-2005, 23:03
Zrób fotkę, bo rozmawiamy o czymś, czego nie widać. Nie sądziłem , że ford ma w tym samym modelu radia, różne panele przednie.

krzysztof_o
24-11-2005, 23:14
Ja i w MDO i w Escorcie mam takie samo radio i nie różni się wielkością i z chęcią pośledze temat bo może różne modele Forda mają różne panele choć nie sądze

waldemarz
24-11-2005, 23:19
MK1 jak opiałem w profilu skasowałem - czyli już go nie mam :( . Teraz mam MK2 kombi z końcówki 1999 roku.

Cała skrzynka jest ok i wchodzi bezproblemowo. Przedni panel jest naprawdę trochę większy i się po prostu nie mieści. Widać to gołym okiem, że nie wejdzie w otwór. To kwestia około 3-4 mm po każdej ze stron. Chyba muszę zrobić zdjęcia bo mi nie uwierzycie :))
Na pewno nie chodzi o kable ani o zaczepy. Normalne radio do Mondeo ma po prostu mniejszy panel przedni niż te od Galaxy.

Marku czy twoje radio tak wyglada.

http://img106.imageshack.us/img106/1335/radiuo7mq.jpg

Jesli twoje radio tak wyglada to musi normalnie wejsc. Z tego co pamietam to radio ford 5000 RDS niczym sie nie rozni, wszystkie maja takie same panele, najwyzej jedne maja pokretlo od glosu, a inne przyciski.

A tak przy okazji jesli tego twojego MK I juz nie ma, to wykasuj z profilu jego opis, poniewaz wprowadza w blad. :metal
Miej w profilu tego mondka ktorego uzywasz.

Marek
25-11-2005, 00:30
MK1 jak opiałem w profilu skasowałem - czyli już go nie mam :( . Teraz mam MK2 kombi z końcówki 1999 roku.

Cała skrzynka jest ok i wchodzi bezproblemowo. Przedni panel jest naprawdę trochę większy i się po prostu nie mieści. Widać to gołym okiem, że nie wejdzie w otwór. To kwestia około 3-4 mm po każdej ze stron. Chyba muszę zrobić zdjęcia bo mi nie uwierzycie :))
Na pewno nie chodzi o kable ani o zaczepy. Normalne radio do Mondeo ma po prostu mniejszy panel przedni niż te od Galaxy.

Marku czy twoje radio tak wyglada.

http://img106.imageshack.us/img106/1335/radiuo7mq.jpg

Jesli twoje radio tak wyglada to musi normalnie wejsc. Z tego co pamietam to radio ford 5000 RDS niczym sie nie rozni, wszystkie maja takie same panele, najwyzej jedne maja pokretlo od glosu, a inne przyciski.

A tak przy okazji jesli tego twojego MK I juz nie ma, to wykasuj z profilu jego opis, poniewaz wprowadza w blad. :metal
Miej w profilu tego mondka ktorego uzywasz.


No niestety wygląda inaczej. Poniżej zapożyczyłem link aby pokazać takie same radio. Sorry za taki długi link ale nie mogłem nic szybciej znaleźć
http://cgi.ebay.de/Ford-Galaxy-Autoradio-5000-mit-CD-steuerung_W0QQitemZ4592167097QQcategoryZ38744QQssP ageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Jak widać ramki są trochę inne w przednim panelu. Normalnie są lekko zaokrąglone ku tyłowi radia. Tutaj jest jak gdyby nadlany kołnierz ku przodowi. 8O.
Niby takie same a jednak Ford coś udoskonalił :)