PDA

Zobacz pełną wersję : [zetec] Wywala wrzątek zbiornikiem wyrównawczym przy 90stop.



bambamfcorp
27-10-2010, 20:20
co moze byc za przyczyna ze po zapaleniu auta, wentylator sie nie zdazy wlaczyc przy 90 stopniach ( wskaznik na polowie ) A mi woda sie gotuje i wywala zbiornikiem wyrownawczym ... wszystkie szlauchy gorące, termostat wymienilem na 100%sprawny , wentylator dziala (w trybie awaryjnym - po odlaczeniu czujnika temperatury z termostatu ) .. czujniki na bank posprawdzane , mialem z nimi problem juz wczesniej wiec je poizolowalem .. do zbiornika wyrownawczego wlewa sie po odpaleniu auta woda cienkim szlauchem .. pompa wody byla kilka tysiecy temu wymieniana .. nie stukała .... ... co slychac ? takie bulgotanie od pompy wody we szlauchu ... jakby sie podnosilo powietrze no i sie przelewa ... tak woda wszedzie dotarla, nie wiem co z tym robic ...

doradzicie cos ? przy wentylatorze czujnik 1 biegu tez działa, bo po odlaczeniu kabla z czujnika przy termostacie, najpierw sie zalacza 1 bieg a po chwili startuje wyzej na 2 ..

Boonaro
27-10-2010, 20:49
Coś czuje że uszczelka pod głowica i spaliny się dostają do płynu robi się ciśnienie i wywala.

bambamfcorp
27-10-2010, 20:53
dzieki za odpowiedz tyle ze silnik od podstawy zakladalem , wszystko ... blok , wal korboty, uszczelka victor reinz ... zalozona wg schematu i dynamometrem ... nówka kilka dni temu zakładana ... spaliny ... czyli jaki by był objaw procz wyciskania ? smród spalin ? od strony pompy wody by spaliny szły ? jak auto by dymiło gdyby woda sie dostawala ? tak rowniutko pracuje i zapala na dotyk

Boonaro
27-10-2010, 21:02
No to jeżeli tak to może być zapowietrzony stąd te bulgotanie które słyszysz, z tego co piszesz rozumiem że wentylatory na podpiętym czujniku temperatury nie działają?

przemomkI
27-10-2010, 21:08
A jak wentylator chodzi w trybie awaryjnym to też się gotuje?

bambamfcorp
27-10-2010, 21:16
no wlasnie to wtedy tak nie bulgocze, przestaje sikac tym cienkim werzykiem i nie wywala wody ..

pvzon
27-10-2010, 21:40
sprawdz zawartość spalin w płynie chłodniczym i będziesz wiedział czy to uszczelka

przemomkI
27-10-2010, 21:53
Może czujnik temperatury do kompa źle podaje i wentylator za późno się włącza.

bambamfcorp
27-10-2010, 23:34
nie sprawdzalem czy tak sie robi na zakreconym korku .. moze jak zakrece to temp podniesie sie do L, M i wentylator sie wlaczy ... ? balem sie ze wypluka uszczelke ..

Dodano po 1 godz. 33 min.:

musze jeszcze dodac ze jestem w trakcie zalewania auta wodą po remoncie silnika wiec ... moze to byc objaw zapowietrzonego ukladu ? nie ustawialem nawiewu na max ciepla .... (ktory niby powoduje dotarcie plynu do kazdego miejsca w ukladzie ... ) ktos mnie nakieruje jakie sa podstawowe kroki ? jakies linki do artykułów

Krzychu32
28-10-2010, 06:12
Podsumowując ,gdy nie zakręcisz korka to wentyle się nigdy nie włączą i wodę będzie Ci wywalać jest to normalne ,więc pokrętło ustawienia nawiewu ustaw na max ,jeśli chcesz dla testu zalej go wodą i zakręć korek ,wtedy będzie wszystko OK i spokojnie nie musisz się bać bo uszczelki Ci nie wypłuka :) ,po teście spuść wodę i zalej go płynem.

LaBobas
28-10-2010, 10:21
Panowie,ale pokretło od ciepło/zimne nic do tego nie ma,żeby odpowietrzyć czy coś tam układ.Przeciez pokrętłem nie otwieracie dopływu wody do nagrzewniczki w kabinie tylko sterujecie klapkami otwierającymi odpowiedni obieg powietrza.

bambamfcorp
28-10-2010, 11:45
temperatura ok .. wode mam w nagrzewnicy, sie wszystko odpowietrzylo tyle ze dojdzie do literki R ... no i z termostatu z powrotu (ten dolny cienszy szlauch) wywala pare , gotuje sie tam woda no i wypycha mi wode .. na wlaczonym trybie awaryjnym z 2 biegiem nie ma wogole to miejsca ... czyli co zakrecic kurek az temperatura bedzie wysoka ... i cisnienie zrobi juz swoje ? ze z R dojdzie do M i sie wentylator zalaczy na 1 biegu ? jestem w trakcie zalatwiania czujnika tego z termostatu od gory .. czyli co .. zakrecic kurek i to ze gotuje sie woda w termostacie to normalne no i ze w zamknietym kurku cisnienie zrobi juz swoje ? nic mi nie wysadzi ?

bambamfcorp
28-10-2010, 16:25
no to problem ROZWIĄZANY, zakręciłem korek ze zbiornika wyrównawczego, zrobiło sie podcisnienie i zamiast wode wywalać ... temperatura wzrasta, no i w termostacie zamiast gorącej pary jest woda ( pare do zbiornika wyciska ) . no i wentylator zalacza sie na 1 biegu .. jednym słowem ...

... miałem zakręcić korek :D, dzięki Koledzy za pomoc :-)

Krzychu32
28-10-2010, 19:21
miałem zakręcić korek :D
Tak ,właśnie to chciałem przekazać początkiem swojego postu :)

bambamfcorp
28-10-2010, 23:04
tak tylko ze wszyscy mi mowia jednak ze to uszczelka pod glowica ... ja to tak wnioskuje ze przed zagotowaniem sie wody przed ta temp 100%, (patrzac na czajnik) sa wieksze a potem mniejsze bulwy wody .. ktos mi to sprostuje ?

czy przy otwartym ktos probowal auto gotowac ?
spaliny dostaja sie do ukladu chlodzacego i stad mi tak na otwartym zbiorniku wode wywala ?

czy .. to jest problem z 2 termostatem ... gorny szlauch jest letni nie tak goracy jak ten dolny

Dodano po 1 godz. 45 min.:

a moze sie to dziac tylko dlatego ze woda wrze przy 100 a 120 to temperatura wrzenia plynu chlodniczego ?

bambamfcorp
29-10-2010, 22:11
serwisant z Forda powiedział mi że mam zakrecić korek ... gdy sie naleje za dużą ilość wody to fordy wywalają nadmiar (na odkreconym) .. dlatego moje pytanie sie takie nasuwa ....

ile wlac plynu chlodniczego do tego mondka ? doda ze mam 2 szlauchy pol metrowej dlugosci ,. ktore ida do parownika ... nie chce zeby sytuacja ponownie wystapila ...