PDA

Zobacz pełną wersję : silniczek krokowy



rydzadam
23-11-2005, 19:12
Od miesiąca miałem problem z przełączaniem się autka na LPG. To znaczy przełączał się przy odpowiedniej, zaprogramowanej temperaturze, ale zaraz gasł. Przeważnie po drugim przełączeniu zajarzył prawidłowo, ale od paru dni nie chciał przełączyć się wogóle bez względu na tremperaturę parownika (sprawdzałem ręką). Pojechałem do serwisu (mam gwarancję) i okazało się, że zacierał się silniczek krokowy. Wystarczyło go zdjąć (1 minuta), przeczyścić benzynką albo spirytusem (2 minuty), założyć (1 minuta) i gotowe. A piszę po to, żeby Wam w razie czego ułatwić życie - można to zrobić samemu pod domem.

krzys-68
23-11-2005, 20:07
Mozna,ale po spirytusie to długo nie pojeżdzisz,uszczelnienia padną :))

rydzadam
24-11-2005, 01:32
Dobrze wiedzieć. To co proponujesz - benzynę, czy może "niezastąpiony" WD-40 ?

Scanner
16-12-2005, 17:04
wtrace trzy grosze...
swego czasu tez mialem problemik z silniczkiem ktory niestety padl definitywnie...
trzeba wspomniec ze jezdze na ins. BRC JH...
nowy silniczek ok. 1200 :wall: ...
szukalem, szukalem az znalazlem pomocni okazali sie Panowie z firmy EkoAlma (ktorym nisko sie klaniam)... pomysl prosty... zamiennik, koszt - 250 zeta :banan: , "bez klopotu, bez nalotu"... polecam!
Gdyby co to sluze pomoca...

krzys-68
16-12-2005, 21:52
wtrace trzy grosze...
swego czasu tez mialem problemik z silniczkiem ktory niestety padl definitywnie...
trzeba wspomniec ze jezdze na ins. BRC JH...
nowy silniczek ok. 1200 :wall: ...
szukalem, szukalem az znalazlem pomocni okazali sie Panowie z firmy EkoAlma (ktorym nisko sie klaniam)... pomysl prosty... zamiennik, koszt - 250 zeta :banan: , "bez klopotu, bez nalotu"... polecam!
Gdyby co to sluze pomoca...Ską taka cena?Około 300pln nowy oryginał kosztuje :)

krzys-68
16-12-2005, 21:54
Dobrze wiedzieć. To co proponujesz - benzynę, czy może "niezastąpiony" WD-40 ?Bedzie dobry,oprocz mycia nasmaruje :satan: ,ale generalnie dobry srodek do mycia silnika i zdemontowany"krokowiec" wyczyscić :))

Scanner
19-12-2005, 11:38
wtrace trzy grosze...
swego czasu tez mialem problemik z silniczkiem ktory niestety padl definitywnie...
trzeba wspomniec ze jezdze na ins. BRC JH...
nowy silniczek ok. 1200 :wall: ...
szukalem, szukalem az znalazlem pomocni okazali sie Panowie z firmy EkoAlma (ktorym nisko sie klaniam)... pomysl prosty... zamiennik, koszt - 250 zeta :banan: , "bez klopotu, bez nalotu"... polecam!
Gdyby co to sluze pomoca...Ską taka cena?Około 300pln nowy oryginał kosztuje :)

no coz zadzwonilem, pogadalem i fakt wyszlo 250 + koszty przesylki...
aha jeszcze jedno EkoAlma byla swego rodzaju posrednikiem... przesylka przyszla z firmy motronic.. http://www.motronic.pl/

Pozdrawiam
Scanner

krzys-68
19-12-2005, 22:09
czyli masz w kieszeni kilkaset pln na :beer: .zawsze znajdziesz chetnych :beer: :metal

Scanner
20-12-2005, 16:30
skad masz takie info na temat ceny s. krokowego... napewno chodzi o ta instalacje(BRC JH)???

Edit:
tytulem sprostowania... co za 1200 zeta- otoz firma Czakram oficjalny itd. firmy BRC nie sprzedaje samych silniczkow krokowych do BRC JH... sprzedaje jedynie "nijaki zestaw" silnik + glowiczke z rozdzielnikiem gazu (nie wiem jak sie to fachowo nazywa)... tyle...

argo
21-01-2006, 16:15
ja silniczka nie mam (był ale chyba padł) teraz jest śruba na przewodzie i też daje rade - po co przepłacać :)

pejko
21-01-2006, 22:33
w firmie kme w zgierzu moz na kupić krokowy za 120zł. trzeba pamiętać że po zmianie krokowego konieczna jest reg, instalki.