PDA

Zobacz pełną wersję : Podświetlenie



Kafar
23-11-2005, 22:16
Witam. Mam taka niejasność po czytaniu postów o zmianie koloru podświetlenia, a mianowicie czy jak chę np. dać niebieskie diody to muszę jakies folijki wyciagać czy poprostu włożyc niebieskie diody i będzie niebiesko. Np. przy włączniku świateł jak dam niebieską diode to będa symbole niebieskie? I zegary tak samo sie zachowają?

fuel111
23-11-2005, 22:45
Niestety nie. Musisz zdjąć zieloną folię. Praktycznie niemożliwe do wykonania. :(

Kafar
23-11-2005, 22:50
Ze wszystkich części podświetlanych? Ktoś tutaj zmienił na niebieski, kolega z Tarnowa z tego co kojaże...... załamałem sie :wall:

fuel111
23-11-2005, 23:08
A może białe tarcze z niebieskimi diodami :metal

Michal72
24-11-2005, 00:29
Już masz na PW. Ja nic nie odklejałem (tylko tarcze jak dostałem od Waldka). Wcześniej miałem diody niebieskie i bez żadnych odrywań było niebiesko. Gdzie teraz można zamieścić fotki, bo bym pokazał, ale strona kiedyś działająca niestety nie działa.

m3hoo
24-11-2005, 00:32
Gdzie teraz można zamieścić fotki, bo bym pokazał, ale strona kiedyś działająca niestety nie działa.
http://imageshack.us/

Kafar
24-11-2005, 20:41
Byłem w sklepie, nie mieli czerwonych diodek to wziąłem niebieska na próbę. Dioda ale w oprawce identycznej jak żarówka. Włozyłem do przełacznika swiateł i wyglada to bardzo nteresująco. Jezeli czerwona będzie też ładnie świecić to robię czerwone. Koszt 1 szt. 5,00zł. Natomiast mam problem, włozyłem diode do zegarka i nie swieciła, coś trzeba przerabiac czy co?może coś nie stykło dobrze?

Grzechu
24-11-2005, 21:53
Ja Ci powiem ze u siebie jak robilem, co prawda jeszcze nie wszystko skonczylem ;) to z zegarka wyciagnalem zielony filtr - docialem bialy z "kondoma" po nozyczkach, a z wlacznika swiatel wyciagnalem zielona kopulke ktora siedzi w srodku :) i jest ladnie blue :)

Kafar
24-11-2005, 21:58
Ja Ci powiem ze u siebie jak robilem, co prawda jeszcze nie wszystko skonczylem ;) to z zegarka wyciagnalem zielony filtr - docialem bialy z "kondoma" po nozyczkach, a z wlacznika swiatel wyciagnalem zielona kopulke ktora siedzi w srodku :) i jest ladnie blue :)

U mnie jest blue bez wyciagania folijki czy czegoś tam, tylko ten zegarek nie świeci. Pobawie się jak bedę miał czerwone diodki.

siwulec123
24-11-2005, 22:49
Ja do zegarka wcisnołem taką samą diodę (R5 -T5) jak do zegarów. Trzeba tylko wyjąć starą żarówkę,oderwać od niej takie dwie fikuśne blaszki (to one trzymają oprawkę na miejscu),skrucić nóżki diody o połowę i podgiąć je tak żebystykały się z tymi blaszkami.Całą oprawkę montujesz na miejsce i gotowe.Jak jutro będę miał trochę czasu to puszczę Ci fotkę na tą stronę albo na pw.

Kafar
24-11-2005, 22:54
Ale o to chodzi że ja już mam diody zamontowane w takich samych oprawkach jak żarówki. Nic nie przerabiam, nie lutuję tylko wkręcam i już. Być może w zegarku coś źle stykała i nie działała. Jak nie będzie działac za tydzien gdy kupie czerwone wtedy będę sie bawił w transplantację oprawek.

Michal72
24-11-2005, 23:13
Do zegarka takie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73525723 .
Poprostu wkładasz i funguje - to jest dokładny odpowiednik żarówki, która tam jest. Ale jak wsadziłeś diodę i nie świeci, to włóż ją odwrotnie, tzn. zamień końcówki żeby byly przy innych stykach - może pomoże :) . Diody tak mają, że świecą tylko jak się je dobrze podepnie :)) .

Kafar
24-11-2005, 23:23
Do zegarka takie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73525723 .
Poprostu wkładasz i funguje - to jest dokładny odpowiednik żarówki, która tam jest. Ale jak wsadziłeś diodę i nie świeci, to włóż ją odwrotnie, tzn. zamień końcówki żeby byly przy innych stykach - może pomoże :) . Diody tak mają, że świecą tylko jak się je dobrze podepnie :)) .

Takie cudo kupiłem własnie, identyczne, wszedzie świeciła tylko nie w zegarku. Ale narazie to najmniejsze zmartwienie, czekam aż czerwone przyjda do sklepu. Jezeli wypala to robie czerwone.

Michal72
25-11-2005, 00:15
Obróć ją - jak stara świeciła to ta też musi.

VinCe
25-11-2005, 08:23
kafarku tylko pamiętaj że czerwone muszą byc bardzo mocne żeby ładnie wyglądało...

Kafar
25-11-2005, 10:28
kafarku tylko pamiętaj że czerwone muszą byc bardzo mocne żeby ładnie wyglądało...

Wiem wiem, mówiła baba że czerwone o podwyższonej jasności bedą w przyszłym tygodniu.