PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Wtryski, zaworki na wtryskach....



adela
03-11-2010, 09:26
Od kilka dni posiadam box-a u siebie.

Był ustawiony na program nr.6 i było ok.....
Auto nie checkowało się.

Dwa dnie temu pojawił się check, obniżyłem program o jeden, i jest ok.

Ale dlaczego mam nie mieć programu wyższego :satan:

Na forum FCP zadałem kilka pytań odnośnie tej sytuacji.
Heko proponował box nowej generacji, który rzekomo się mało checkuje.

Kolega Inverter odpisał:
Ja tam wole box i to taki który w na wyższych programach się checkuje bo przynajmniej wiem że dotarłem do granicy wydajności układu wtryskowego Box który się nie chekuje (nawet na 9ce ) dodaje max.10-15KM tak zwany bezpieczny

Pompa nie daje rady utrzymać podwyższonego ciśnienia na szynie CR i wywala błędy !!! Wymienisz zaworki na wtryskach żeby zminimalizować przecieki i można podciągnąć na boksie dalej np. z 5 na 7 i napewno będzie więcej powera niż na boxie co się nie checkował

Zapytałem czy może być to wina paliwa, i mogłoby być, jeśli nalałbym rzepakowego :))

Drażę dalej....

Poprosiłem Invertera aby bardziej rozjaśnił mi umysł.....

Zrób próbę przelewową, 4kawałki przezroczystego wężyka po 1,5mtra każdy ( średnica jakieś 5-6mm, tak żeby ciasno weszły w otwory przelewowe) Podwieś je do góry jakimś drutem, zapal dobrze rozgrzany silnik i odczekaj 4minuty, to co się zbieżę w wężach to przelew !!! A dokładnie to co wyleciało przez zaworek gdy jest otwary i to co przez niego wyciekło gdy jest zamknięty (cieknie cały czas na wszystkich wtryskach naraz) !!!

Idealny przelew to 10ml/4min na jednym wtrysku. 15ml to norma !!! powyżej 15ml to już zaworek mocno cieknie !!! jest wskazane go wymienić . Jeśli dany wtrysk przelewa powiedzmy 30ml/4min to przez te 4minuty:
-wtrysk wtryskuje do cylindra około 10ml paliwa
-w tym czasie otwierający się zaworek wypuszcza 10ml
-i jednocześnie wycieka 20ml
czyli na cieknących zaworkach tylko 1/4 paliwa podanego przez pompę trafia do cylindra a 3/4 ucieka bokiem !!! Pompa nie daje rady, i przy próbie podniesienia ciśnienia na szynie zaczyna brakować paliwa ( auto się checkuje) !!!

U mnie wymieniłem tylko jeden zaworek( ten najgorszy) i podciagnołem boxa z 5 na 7 !!!

Teraz pytania:
1: Kto pomoże zrobić próbę przelewową ? :hmm:
2: O jakich zaworkach na wtryskach wspomniał kolega?
3: Drogi interes te zaworki czy jak to tam sie zwie?

Bajek
03-11-2010, 09:43
A Twój BOX jest ze zworkami czy z przełącznikiem takim co się kreci w koło?

Próbę zrobisz sam jest prosta jak konstrukcja cepa bojowego :)
Na FCP jest cała dyskusja o wyminie tych zaworków. Jedni twierdzą, że pomaga inni że nie. Sprawa groszowa.

adela
03-11-2010, 09:44
BOX zworkowy..

eMJot
03-11-2010, 11:04
zaworek 250 allegro
przelew opis na MKP i FCP dość dokładny więc dasz se rade chłopaku ;)
http://allegro.pl/zaworki-przekladki-dci-tdci-delphi-oryginal-f-ra-i1286322175.html

Jendrekmak
03-11-2010, 11:27
ale w zasadzie INVERTER - Podwieś je do góry jakimś drutem
są różne szkoły i większość fachowców twierdzi, że wężyki i naczynka podłączone do nich powinny być poniżej linii otworów przelewowych we wtryskiwaczach tak aby był swobodny przepływ paliwa na przelewach.


ale w zasadzie INVERTER -wtrysk wtryskuje do cylindra około 10ml paliwa
dla jednego cyklu zapłonu na 4 cylindrach dawka paliwa na wolnych obrotach to ok. 5-6 ml paliwa. jeśli komputer pokazuje więcej to znaczy, że coś jest nie do końca ok z dawkami.

daniellomasa
03-11-2010, 15:35
http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=1323550&postcount=316

Dodano po 7 min.:

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76185&page=16

sam korzystałem z opisów

Dodano po 1 min.:

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76185

tyle że miałem podczepione do grila strzykawki i to spore od razu z podziałką ;)

Dodano po 1 min.:


są różne szkoły i większość fachowców twierdzi, że wężyki i naczynka podłączone do nich powinny być poniżej linii otworów przelewowych we wtryskiwaczach tak aby był swobodny przepływ paliwa na przelewach.

fachowcem nie jestem niestety a szkoda ale tak jak piszesz zamocowane miałem strzykawki poniżej wtryskiwaczy
podwiązane do kratek grila

wojtbf1
03-11-2010, 20:33
miałem podczepione do grila strzykawki i to spore od razu z podziałką wink
To chyba najlepszy sposób.....



zamocowane miałem strzykawki poniżej wtryskiwaczy
podwiązane do kratek grila
Nie muszą być tak nisko, ciśnienie wypchnie paliwo do góry......ja miałem podwiązane do klapy.....

adela
03-11-2010, 22:42
Krok 1.
Podpięty ELM i sprawdzamy.

Box-a wywaliłem na program 6.
Przy wchodzeniu na pełne obroty nie było problemów, ELM nic nie zanotował.
90km/h, 5 bieg i pedał do konća, pod obciążeniem zapaliła się sprężynka i wywaliło błąd P0251.

A, no i na programie nr6 dymienie jest dosyć mocniejsze niż zazwyczaj.

Powrót na program numer 5, i ponownie żadnych problemów.
Nic, zero. A Dymienie widoczne tylko wieczorem w światłach aut jadących za mną.

Netoper twierdzi że jakby wtryski były coś nie teges, to nawet na programie 5 by coś wyszło.

Jak będzie okazja, zrobię przelewówkę przy okazji....

I nie ruszam się z BOXa z programu 5 :jezyk1:

Czyli teraz mam nie 130 a 128KM :jezyk1:

heko
04-11-2010, 01:33
heh...ale się stresujesz...w Twoim boxie pr. 5 to już dość wysoko...więc z twoim autem wszystko OK :jezyk1: ...a jak będziesz w okolicy to wpadnij na rolki...zobaczymy coś narobił :metal:

tomek2383
05-11-2010, 18:53
Kolego adelajda jak wiadomo blad P0251 to jest błąd układu wtryskowego najczęściej to padają wtryski a dokładnie zaworki przelewowe chodź końcówka wtryskiwacza tez może ule dz uszkodzeniu ale bardziej bym obstawiał zaworek, ale żeby coś stwierdzić to trzeba niestety cos pogrzebać zrób probe przelewowa i już jedno wykluczysz tzn zaworek jak będą wszystkie w normie to trzeba szukać dalej .... może być pompa WC Powodzenia :)

maxx77
05-11-2010, 19:41
Heko a co lepsze efekty daje box czy chip? I jeszcze jakbym mógł prosić o koszt jednego i drugiego na pw. tak dla forumowicza?

heko
05-11-2010, 20:09
...w 115-tce raczej chip..aczkolwiek w moim pierwszym MK3 115...jeździłem na boxie i dawał świetnie rade :metal:

adela
05-11-2010, 20:11
Kolego adelajda jak wiadomo blad P0251 to jest błąd układu wtryskowego

Tak, np. jak box daje za dużą dawkę paliwa.