PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Cewka, pomocy !!!



wabatan
05-11-2010, 19:27
Witam serdecznie wszystkich!
Jestem posiadaczem FORD Mondeo MK II 2,5 V6, jak sie okozalo mam problem z szarpaniem auta przy glawtownym wcisnieciu pedalu gazu jak wiekszosc posiadaczy tego modelu. Zostaly wymieniony swiecy i kable, problem pozostal. Pozniej sie okazalo ze problem jest w cewce. Mam pytanie, musze kupic cewke nowa, czy wystarczy kupic cewke urzywana w dobrym stanie? Jezeli urzywana to na co musze zwrocic uwage przy zakupie uzywanej cewki? I czy mozna naprawic lub wyczyszczyc ta cewke? Z gory dziekuje

Grzesio
05-11-2010, 19:31
Zanim kupisz nową to podnień u siebie i sprawdź czy są zmiany. A sprawdzałeś kostki te kolo lewego kielicha, patrzyłeś czy masa jest podłączona do cewki, sprawdziłeś styki w kostce od cewki?

wabatan
05-11-2010, 20:18
Osobiscie nie sprawdzalem, nie bede klamal, sprawdzal mechanik. Stwierdzil ze to jednak cewka, ale ta cewka nie byla ani odkrecana, ani wymimeniona. Mowisz ze najpiersz pasowalo by sprawdzic te kostki, mase i styki, a pozniej juz podnosic jakies ryzyko?

Dodano po 36 min.:

I bardzo prosze o pomoc, czy wogole sie pakowac do uzywanej cewki, czy odrazu kupic nowa?

harnas1515
05-11-2010, 20:57
okazalo ze problem jest w cewce.
kto i jak ci to zdjagnozował.



jak wiekszosc posiadaczy tego modelu
pomówienia


Zanim kupisz nową to podnień
Jeśli masz jak to by było idealne rozwiązanie


opisz coś jeszcze
jaki problem
co wymieniłeś i jakich producentów
czy cos się jeszcze dzieje

Dodano po 3 min.:



I bardzo prosze o pomoc, czy wogole sie pakowac do uzywanej cewki, czy odrazu kupic nowa?

Moje osobiste zdanie.
Często korzystam z używanych części.
Wolę dobre i oryginalne używki niz nowe podróby.
Ale od zaufanych osób.

Profesor
05-11-2010, 20:58
Używany pisze się przez ż.

wabatan
05-11-2010, 21:18
Ogolnie wszystko dziala, autko odpala bez zadnego problemu (czy to lato, czy to zima), obroty tez trzyma, nie gwaltuje. Tylko od poprzedniego wlascicela dostalem polecenie, zeby delikatnie z gazem inaczej zaczyna go szarpac. Pol roku temu wymienilem swiece i kable oryginal, myslalem ze bedzie po problemie, ale jednak to samo w kolko, powyzej 3 tys obr wszystko ok, do 3 przy gwaltownym naciskaniu gazu szerpie, bardzo mi to wkurza. Tydzien temu bylem na serwisie, podlaczyli kompa i mechanik stwierdzil ze to cewka. Dlatego wlasnie pytam, czy warto wlasnie sie pakowac do uzywki, czy lepiej zainwestowac w nowy oryginalny sprzet. Dzieki

guma
05-11-2010, 22:33
a kolego jaka skrzynia automat czy manual

wabatan
05-11-2010, 23:07
Skrzynia manual

ubek
06-11-2010, 00:03
Jesli masz możliwość sprawdzenia cewki przez podmiankę od kogoś to od tego zacznij.
Nie wykluczałbym szukania rozwiązania problemu od zagadnień związanych z:
- zasysaniem lewego powietrza
- wężyki od podciśnienia
- zawór EGR
- "leniwe" sondy lambda
ale od czegoś trzeba zacząć.

Badziu
06-11-2010, 11:57
Kolego wyczyśc dobrze przepływomierz i przepustnice. Pewnie dawno nikt tam nie zagladał. Miałem taki problrm wymienilem kable świecei inne ... Dopiero czyszczonko pomogło.

wabatan
12-11-2010, 22:34
Dziekuje bardzo, jutro zaczne od przepływomierza i przepustnicy, ale powiedz mi czy sam dam rady to wyczysci? Musze to wszystko zdejmowac? Powiedz jak dokladnie wyglada to czyszczenie? dzieki