PDA

Zobacz pełną wersję : antena do Denso



gregus30
10-11-2010, 15:22
czeka mnie wymiana anteny do Denso. stwierdzilem ze nie bede wymienial oryginalnej, tylko zamienie oryginalna dachowa na nieorginalna wewnetrzna. w zwiazku z tym mam pytanie.... czy taka antena sie nada:

http://allegro.pl/gps-hrs-gt5-antena-command-pioneer-clarion-alpine-i1232601936.html

czy ktos dokonywal takiej operacji? gdzie jest dobre miejsce na taka antene? czytalem ze niektorzy wstawiaja do schowka.

jeszcze pytanie odnosnie demontarzu denso... gdzie zakupic odpowiednie narzedzia do wyciagniecia dziadostwa?

gregus30
10-11-2010, 20:26
nikt przy tym nie grzebał? :wall:

WojtasS
10-11-2010, 23:08
raczej nikt, raczej oryginały kupowali.... popytaj na FCP

situ82
11-11-2010, 21:27
Ja mam zamiennik od prawie roku i jest oki. Najpierw miałem na dach na magnesie a teraz mam przy trzecim świetle stopu. Cena czyni cuda ha ha

gregus30
11-11-2010, 22:57
kupiles z dobrą końcówką czy docinales kabelki?

situ82
15-11-2010, 20:27
kupiłem z dobrą końcówką , no prawie- trzeba wtyczkę delikatnie nożykiem pociąc by weszła w gniazdo ale to kosmetyka.

SeeB
17-01-2011, 21:26
czeka mnie wymiana anteny do Denso. stwierdzilem ze nie bede wymienial oryginalnej, tylko zamienie oryginalna dachowa na nieorginalna wewnetrzna. w zwiazku z tym mam pytanie.... czy taka antena sie nada:

http://allegro.pl/gps-hrs-gt5-antena-command-pioneer-clarion-alpine-i1232601936.html

czy ktos dokonywal takiej operacji? gdzie jest dobre miejsce na taka antene? czytalem ze niektorzy wstawiaja do schowka.

jeszcze pytanie odnosnie demontarzu denso... gdzie zakupic odpowiednie narzedzia do wyciagniecia dziadostwa?

oryginalna, to oryginalna, zamiennik jest tylko rozwianiem tymczasowym. Jak schowasz antenę w środku, to zapomnij o dobrym nawigowaniu w pochmurne dni. Jak na dachu, to musisz pamiętać o tym, aby chować ją przed myjnią automatyczną ( ja nie chowałem i mam porysowany dach).
Poza tym oryginalna stopka GPS poza anteną NAVI ma także i UKF, który wcześniej czy później także Ci padnie.
A dlaczego stopka GPS tak często ulega uszkodzeniu:przyczyna jest prozaiczna, nie odkręcanie bata przed wjazdem na myjnię. Szczotki myjni podciągają bata wraz ze stopką i w ten sposób dostaje się tam woda.

piof
28-09-2013, 18:30
Właśnie jestem po "wymianie" anteny GPS do Denso, więc napiszę dwa zdania, może komuś się przyda.
Antena to najtańsza uniwersalna z allegro z końcówką hrs-gt5 - końcówkę należy delikatnie dopasować obcinając dwa "wąsiki" - 2 minuty roboty i wtyk wchodzi ciasno i bezproblemowo.
Po pierwsze sprawdziłem oczywiście czy antena "widzi" satelity - antena poszła na dach (na zewnątrz) i pojawił się sygnał. Następnie szukałem najlepszego miejsca wewnątrz samochodu aby nie mieć problemu z dziurami, przeciąganiem kabli czy amatorami cudzej własności.
Sprawdziłem na dachu pod lampką zero odbioru, następny był słupek tylny przy suficie - satelity się pojawiały ale w czasie jazdy navi niestety systematycznie gubiła sygnał. Ostatecznie znalazłem jej miejsce pod deską rozdzielczą - po wyjęciu schowka widoczna jest w górnej części stalowa belka.
Antena jest umocowana właśnie do tej beleczki - magnes trzyma bezproblemowo - kabelek jest schowany pod plastikami wzdłuż progu i nic nie widać.
Jak dotychczas antena łapie sygnał bardzo szybko i nawet w pochmurne dni nie było problemu - wprawdzie siła sygnały jest oczywiście słabsza niż gdy antena była na zewnątrz ale w mojej ocenie nie sprawuje się gorzej niż oryginał.