PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Płyn chłodzący



marek3d2
10-11-2010, 20:15
Witam
Zauważyłem niedawno ubytek płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Uzupełniłem go do kreski MAX. Po pewnym czasie po przejechaniu ok 1000 kilometrów znów spodło ponizej minimum. A nie zauważyłem żadnego wycieku. Co to moze być za przyczyna?

KojoT6510
11-11-2010, 07:44
Przedewszystkim musisz bardzo dokładnie sprawdzic czy nie ma wyciekow na cos goracego i plyn nie paruje z tad nie ma plam. Tylko nie pisz w nastepnym poscie odrazu ze nic takiego nie ma tylko wjedz na kanał lampa rozgrzej auto do roboczej temp i niech pracuje a ty swiec po wszystkim i sie przygladaj.Jak niestwierdzisz nic to nastepnie przejedz sie az sie nagrzeje troche korkow i odkrec korek ze zbiornika i i zobacz czy tylko psyknie jak bys butelke z napojem otwarł czy bedzie furczało cisnienie jak bys otwierał jednoczesnie 2 butelki cocacoli wstrząśniete.Odkrec korek z wlewu oleju zobacz czy czysty i daj znac.

marek3d2
11-11-2010, 10:55
OK postaram sie jakos to sprawdzic. Jak cos to za jakis czas dam znac.

eMJot
11-11-2010, 11:15
mnie uciekał koło termostatu - wyjście z bloku na oringu - kapało na skrzynię i pod samochodem nic nie było
silikon załatwił problem ;)

daniellomasa
11-11-2010, 11:19
możesz zerknąć pod pompę wody między nią a pompą wspomagania jest kanalik technologiczny
może tamtędy powoli sączyć
jako iż jest tam spora temperatura na ziemi może nie być śladu
ale poniżej pompy już tak

marek3d2
11-11-2010, 13:30
Dzieki za pomoc postaram sie wszystko posprawdzac. Jak cos to dam znac.