PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] [MKIII] skrzywione koło



bastusdg
11-11-2010, 14:46
Witam Panowie,

Mam takie problem jakiś czas temu uderzyłem w krawężnik, a raczej to był mały murek niestety opona mi wybuchła i przerzuciło mnie na drugą stronę, mam uszkodzony próg zewnętrzny koło drzwi kierowcy oraz koło. Wahacz wymieniłem bo tuleja była krzywa, drążek jak sprawdzaliśmy prosty pół oś też ale niestety koło jest nadal pod niewielkim kątem w stosunku do jezdni jak myślicie czy sprawdzenie zbieżności coś pomoże? Jak mi sprawdzał kolega mechanik na oko wszystko dobrze wyglądało.

Netoper
11-11-2010, 15:02
W takich przypadkach regulacja zbieżności to nic nie da, bo coś jest fizycznie/mechanicznie przestawione i najpierw tę usterkę trzeba usunąć, ja bym proponował do blacharza podjechać niech zerknie czy gdzieś nie trzeba naciągnąć podwozia. czy parę młotów mondkowi przyłożyć.
Może amorek krzywy albo kielich przestawiony

bastusdg
11-11-2010, 15:06
Ale mam tylko uszkodzony próg zewnętrzny i tam pod podwoziem jest wszystko ok. Myślę że jak coś to uszkodzenie może być w kole.. Może ktoś z Was miał podobną sytuację?? Proszę o pomoc.

Kamil_ck
11-11-2010, 15:42
ogólnie jak koło stoi pod kontem to na 90% skrzywił się macpherson.

Netoper
11-11-2010, 15:55
Ale mam tylko uszkodzony próg zewnętrzny i tam pod podwoziem jest wszystko ok. Myślę że jak coś to uszkodzenie może być w kole..
Jeśli jesteś na 100% pewien że podłużnica np się nie przestawiła to pozostaje amorek. może tylko poduchę macpersona wyrwało a może krzywy jest.

bastusdg
11-11-2010, 17:42
Zwrotnica napewno jest ok bo sprawdzaliśmy nawet wszystko było dokręcane i niestety ale nadal jest niewiele bo może 2 stopnie na dole na zewnątrz do tego jeszcze musze ustawić kierownice bo mając koła na wprost to znaczek forda na kierownicy jest w dużym stopniu pochylony. Może to poduszka jednak ale i tak na zbieżność muszę się wybrać myślicie że mogą tam mi wyregulować też kąt nachylenia?

Netoper
11-11-2010, 17:47
Zbieżnościę nie ustawisz kąta pochylenia, a jak masz jakąś usterkę to nie ustawisz geometrii (kąta pochylenia)
A skoro zmienił się kąt pochylenia to jest jakaś usterka i trzeba ją zlikwidować zanim geometrię zrobisz.

Jendrekmak
11-11-2010, 18:50
że mogą tam mi wyregulować też kąt nachylenia?
nie ma możliwości regulacji kąta pochylenia kół zarówno z przodu jak i z tyłu niezależnie od wersji nadwozia. jeśli koła są pochylone mocniej niż przewiduje norma to może oznaczać przy przednich kołach skrzywienie/uszkodzenie któregoś elementu czyli do wyboru pozostaje skrzywiona rura amortyzatora albo zwrotnica. uszkodzenie tulej wahacza nie ma tak dużego wpływu na kąt pochylenia koła a uszkodzenie piasty powoduje pływanie rantu koła/felgi w danym punkcie do środka nadkola i na zewnątrz przy każdym obrocie koła.

Netoper
11-11-2010, 19:21
nie ma możliwości regulacji kąta pochylenia kół
No racja w mondku nie ma takiej możliwości, zapomniało mi się.

ryszinho
11-11-2010, 22:09
jak i z tyłu niezależnie od wersji nadwozia.


Z tyłu jest.

bastusdg
15-11-2010, 17:59
Witam byłem jednak na sprawdzeniu zbieżności lecz niestety Pan mi nic nie ustawiał bo to poprostu się nie opłacało wyszło mi że moje prawe koło jest pochylone o 9 mm. lecz niestety nie ma regulacji pochylenia kąta w kole przednim i teraz mam dylemat bo powiedział, że to może być zwrotnica lub mcperson co obstawiacie bo jak to wszystko było rozmontowane to wszsytko wyglądało ok????????????

Netoper
15-11-2010, 19:00
co obstawiacie
Zarówno jedno jak i drugie, poza tym przyjrzałbym się jeszcze podłużnicy.

Jendrekmak
15-11-2010, 21:07
powiedział, że to może być zwrotnica lub mcperson co obstawiacie bo jak to wszystko było rozmontowane to wszsytko wyglądało ok?
jeśli mcpherson naprawdę był prosty (a w zasadzie goleń amortyzatora), to łatwo zauważyć takie uszkodzenie, więc pozostaje tylko zwrotnica i to już jest znacznie trudniejsze do diagnozy bo na oko to nie będzie tego widać.