PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkI] brzeczenie, bzyczenie...



Ostolek
12-11-2010, 23:56
Witam.
Mam mały problem z fordkiem mondeo 1.8 16V 93r. Podczas jazdy gdy dodam mocniej gazu slysze dziwne bzyczenie jakby byla jakas mala dziura w tlumiku. Dzwiek pochodzi gdzies spod silnika a fotelem kierowcy. Bylem przekonany ze to dziura w tlumiku wiec pojechalem do kogos zeby zrobic z tym porzadek ale okazalo sie ze z calym wydechem jest wszystko ok. Tlumikarz powiedzial ze moze byc to dzwiek nieszczelnego silnika bo troche spod uszczelek cieklo oleju. Czy wynikiem nieszczelnych uszczelek moze byc brzeczenie podczas dodawania gazu? dzieje sie to podczas jazdy jak i na luzie gdy energicznie doda sie gazu.
Pozdrawiam

Szczolek
13-11-2010, 10:48
Siemka, a od kiedy to się dzieje? od dawna jeste¶ wł±¶cicielem, może to resztki katalizatora słychać :)

Potek
13-11-2010, 10:54
Poczytaj ten temat http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=93222.

Ostolek
13-11-2010, 12:07
Czytałem ten temat juz wczesniej ale objawy sa nieco inne. Dzwiek jest taki jakby byla dziura w tlumiku a wydobywa sie ewidentinie gdzies spod fotela kierowcy a silnikiem. dzieje sie to na kazdych obrotach tylko po dodaniu mocniej gazu. Auto mam od miesiaca i tyle tez slychac ten dzwiek. Bylem pewny ze to wlasnie dziura w wydechu gdzies albo jakoas nieszczelnosc wiec sie tym nie przejmowalem.