PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Stuki przy ruszaniu na zimno



mbucior
13-11-2010, 16:11
Witam. Ciekawy jestem czy ktoś się spotkał z podobnym problemem, niestety nie znalazłem podobnego wątku na forum. Chodzi o to iż podczas ruszania na zimnym silniku coś nieprzyjemnie stuka, taki metaliczny stukot ok 3-4 razy po czym milknie, jeżeli dodam więcej gazu to efekt ten nie występuje, przy wrzuceniu dwójki przy niewielkich obrotach również słychać to stukanie, ale tylko kiedy silnik jest zimny, po rozgrzaniu stukanie praktycznie nie wystepuje. Dodam że coś mi drży, nie wiem skąd ale drżenie zmienia natężenie przy ruszaniu kierownicą, nie wiem czy ma to jakikolwiek związek.

Rozważam kilka rozwiązań:
1. Duża dwumasa - tylko dlaczego po rozgrzaniu silnika przestaje stukać/

2.Mała dwumasa - ona z kolei nie ma nic wspólnego z obciążeniem silnika podczas ruszania

3. Napinacz łańcucha rozrządu ??

4. Może jakaś poduszka silnika ??

Co o tym myślicie ?? Pozdrawiam mondeomaniaków :-)

masahuku
14-11-2010, 10:17
odp 1 tak mi sie wydaje -tylko moze nie przy rozgrzaniu a przy wiekszej predkosci obrotowej cichnie, wez mechaniora zaprzyjaznionego ze stetoskopem i niech poslucha :)

mbucior
14-11-2010, 14:51
Dziś sprawdzałem to ponownie, jak miałem silnik rozgrzany to ani stuknięcia nie było, probowałem na jedynce bez gazu żeby silnik obciążyć i szybko dwójkę wrzucałem i..... cisza.

mbucior
28-11-2010, 16:48
Drżenie zrobione okazało się że to rurki przy maglownicy wpadały w rezonans i drżały, umocowałem delikatnie za pomocą opasek i cisza. Tylko co z tym stukaniem, nikt z Was nie miał podobnego przypadku ?

Zaakoo
01-12-2010, 07:43
Hej,
też mam ten sam problem, przy zimnym silniku i tylko wtedy gdy delikatnie puszczam sprzęgło i dodaję delikatnie gazu. Wtedy słychać takie walenie. Jak dodam więcej gazu lub puszczam sprzęgło bez dodawania gazu tak żeby samochód zaczął się toczyć to też nie stuka. To chyba nie jest dwumasa, bo w zeszłym roku tez miałem ten dźwięk w zimę, a na wiosnę wymieniałem sprzęgło i dwumasa była ok. Wydaje mi się, że to może być jakaś poduszka.

mariusz łukasiak
11-11-2014, 16:17
Witam
Czy ktos rozwiazal ten problem z waleniem przy ruszaniu na zimnym silniku mam identyczny problem w 2.0 tddi.Szkoda że nikt nie dzieli się po naprawie.

mariusz łukasiak
15-11-2014, 20:01
Nie ma nikt jakiegoś pomysłu co może tak przenosić wibracje przy ruszaniu.

Dorianek
15-11-2014, 20:09
Kolego mam to samo, moim zdaniem rano gdy olej jest zimny i gesty i stukają tak zawory bo są nie nasmarowane. Kolega ma TDDI i ma to samo.

mariusz łukasiak
16-11-2014, 09:52
Tu chodzi o przeniesienie napędu samochód ładnie rusza na polsprzegle nagle w końcowej fazie puszczania pedału sprzęgła trzesie całym samochodem przez chwile.Dwumasa i sprzęgła wymienione 20tys km temu poduchy sprawdzone .