PDA

Zobacz pełną wersję : [Radio]zapadła cisza



pupek86
14-11-2010, 19:58
witam, wczoraj jadąc w trasę postawiłem antenę na dach, włączam radio a tam cisza. z głośnika nic nie leci. pytam mobilków na trasie jak mnie słychać i cisza. jak wciskam guzik na gruszce to radio normalnie reaguje (zapala się kontrolka nadawania). Na odbieraniu też jest chyba okej, bo lampki siły sygnału mrugają tak jak zawsze, ale z głośnika dobiega tylko cisza. Radio kupione w lipcu, także jutro idzie do reklamacji, ale z ciekawości pytam, co mogło paść i czy nie będą robić problemów z gwarancją.

Usunięty
14-11-2010, 20:30
jakie masz radio ?? Ja kupiłem TTI i przy drugim użyciu w środku jakiś kabel się rozłączył. W serwisie CB mi powiedzieli że to normalne w tych radiach i trzeba małą przeróbkę zrobić. Kabel gdzieś w okolicy wejścia od gruchy.

pupek86
14-11-2010, 20:37
Radio to Midland Alan 109

Tyberiusz
14-11-2010, 22:05
Midland Alan 109

Nigdy z tym nie miałem problemów, a przeżyło nawet dachowanie u wujka w Audi i dalej działa teraz w 190'ce :)

pupek86
14-11-2010, 22:07
no u mnie padło badziewie. ale cóż, złośliwość rzeczy martwych. najważniejsze że gwarancja jest.

Netoper
14-11-2010, 22:17
A głupio zapytam, blokada szumów nie zaciągnięta na opór? :)

pupek86
14-11-2010, 22:24
A głupio zapytam, blokada szumów nie zaciągnięta na opór? :)

wsio było sprawdzane. i niestety, umarło i koniec. ale pytanie dobre :)

fxxx
14-11-2010, 23:18
zimne luty, plyta czolowa jest lutowana bezposrednio, bardzo latwo o zimny lut (jeszcze przy aktualnej jakosci alanow), ewentualnie mogles ukrecic kabel RX we wtyczce mikrofonu.

pupek86
15-11-2010, 13:14
dzisiaj pójdzie na reklamację i się okaże o co chodziło. :kawa:

Rogaleskoo
15-11-2010, 16:05
Czasami tak jest, jak RF Gain jest skręcony na max + do tego podniesiony SQ. Podobne zachowanie zaobserwowałem w radiu firmowym (też Alan 109). Z tym, że przy silnych sygnałach radio się budzi. Ogólnie to radio nie grzeszy zbytnimi osiągami a zwłaszcza czułością...

pupek86
15-11-2010, 16:10
Czasami tak jest, jak RF Gain jest skręcony na max + do tego podniesiony SQ. Podobne zachowanie zaobserwowałem w radiu firmowym (też Alan 109). Z tym, że przy silnych sygnałach radio się budzi. Ogólnie to radio nie grzeszy zbytnimi osiągami a zwłaszcza czułością...

kucze to nie wiedziałem. a fakt, RF Gain na maxa w prawo był (czyli maksymalna czułość) a SQ operowałem tak żeby szumy zredukować. i teraz dylemat czy wsadzić do wozu i przestawić pokrętła czy targać do reklamacji :niewiem:

fxxx
15-11-2010, 17:38
Czasami tak jest, jak RF Gain jest skręcony na max + do tego podniesiony SQ. Podobne zachowanie zaobserwowałem w radiu firmowym (też Alan 109). Z tym, że przy silnych sygnałach radio się budzi. Ogólnie to radio nie grzeszy zbytnimi osiągami a zwłaszcza czułością...

radio to nie grzeszy dynamika odbioru, selektywnoscia i filtrem anl, ale na pewno nie odstaje pod wzgledem czulosci od innego popularnego sprzetu. trzeba tez rozdzielic egzemplarze montowane na tajwanie od nowych.

Netoper
15-11-2010, 19:28
i teraz dylemat czy wsadzić do wozu i przestawić pokrętła czy targać do reklamacji
Jak wyślesz na reklamację a okaże się, że źle było ustawione to na kosztach wysyłki padniesz, a jeszcze nie wiadomo jak firma podchodzi do nieuzasadnionych reklamacji, czy Ci nie policzą kasy za pracę technika.

pupek86
15-11-2010, 21:09
Jak wyślesz na reklamację a okaże się, że źle było ustawione to na kosztach wysyłki padniesz, a jeszcze nie wiadomo jak firma podchodzi do nieuzasadnionych reklamacji, czy Ci nie policzą kasy za pracę technika.

Już poszło do reklamacji. ale skoro było cały czas tak ustawione i było cacy i naglenie jest cacy to coś jest nie tak z radiem. zobaczymy co powiedzą