PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Podlączenie TravelPilot EX w miejsce 6000CD po lifcie



arrtii
15-11-2010, 12:01
Witam,
Szukałem długo na forum, lecz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
Mam pytanko, czy może ktoś z forumowiczów montował navi BLAUPUNKT TRAVELPILOT EX w miejsce fabrycznego 6000CD (wersja po lifcie), czy pasuje kostka zasilania i czy działa sterowanie z pilota w kolumnie kierownicy?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

arrtii
22-05-2013, 20:17
Dziękuję za masę odpowiedzi, postanowiłem sprawdzić to organoleptycznie wobec braku pomocy. Może ta informacja komuś się przyda. A więc można spokojnie instalować navi BLAUPUNKT TRAVELPILOT EX w miejsce fabrycznego 6000CD (wersja po lifcie), wszystko pasuje i działa w tym sterowanie z kierownicy, trzeba tylko podłączyć antenę do navi, ja swoją zainstalowałem na podszybiu i wszystko działa. Navi prosta strzałkowa i mapy mało dostępne lub drogie ale działa bez zarzutu a najważniejsze to, że zyskujemy radio dobrej klasy odtwarzające pliki mp3 i na tym mi zależało najbardziej.Pozdrawiam.

Sospol
20-01-2015, 21:39
.... mnie info się przydało bo tez parę razy o to pytałem - dzięki

xjaro
17-08-2017, 15:49
A jak jest z jakością dzwięku, porównując bezpośrednio 6000CD z TravelpilotEX?

Slawomirro
28-08-2017, 17:08
Ja tylko dodam, że Travelpilot Ex gra całkiem dobrze. Minusem mp3 jest max kodowanie mp3 do 256kbs i brak możliwości sensownej regulacji dźwięku. Samo radio z głośnikami seryjnymi gra kiepsko. Nowe głośniki do tego radia poprawiają wiele, porządne wyciszenie auta i wzmacniacz (bez większego problemu radio współpracuje z wzmacniaczem) poprawia jeszcze więcej. Tak jak jednak pisałem, brak korekty dźwięku, czy sterowania wzmacniaczem doskwiera.

Sebastian92
12-02-2018, 22:01
Witam,
Trochę odgrzeje temat, ale właśnie zakupiłem travel pilot ex i chciałem go zamontować w miejsce fabrycznego 6000 cd. Mondeo z 2005r także polifcie, kostka ze starego radia bez problemu pasuje do blaupunkta natomiast po włączeniu zapłonu kompletnie nic się nie dzieje, oczywiście próbowałem włączać radio z przycisku. I teraz pytanie czy cokolwiek trzeba zmieniać w instalacji czy może po prostu radio, które kupiłem jest wadliwe ?

bluebob
12-02-2018, 22:37
Prawdopodobnie radio trafione. Miałem to samo, ale w przedlifcie z DX. Tyle, że u mnie zapalało się tylko podświetlenie radia. Podłączyłem drugiego, tym razem sprawnego DXa i działa bez problemu.

Sebastian92
12-02-2018, 23:04
A jakiś sposób na sprawdzenie radia po za autem, żeby mieć 100 % pewności, że jest zepsute ? Ewentualnie pod które piny dać zasilanie ?

Jendrekmak
13-02-2018, 14:10
Sprawdzeniem było podpięcie do instalacji auta i skoro stare działało a nowe nie to oznacza problemy z samym radiem a nie zasilaniem w aucie. Sprawdź bezpiecznik w radyjku.

Sebastian92
13-02-2018, 16:31
Bezpiecznik w pierwszej kolejnosci sprawdzilem i niestety jest okej. No nic radio trafilo do serwisu zobaczymy jaka bedzie diagnoza.