PDA

Zobacz pełną wersję : Luz kierownicy



pdolar
26-11-2005, 15:26
od jakiegos czasu obserwuje luz na kole kierownicy. Nie jest to luz w sensie wychylania kola i braku zmiany ustawiena kol ale chodzi o taki 2-3mm skok kierownicy w jej plaszczyznie.
Poprosze o opinie

krzys-68
26-11-2005, 15:27
Pewnie maglownica do remontu musi iść.

burton
26-11-2005, 15:39
skoro sie zaklinasz ze nie chodzi o wychylanie kol...bo moze koncowki kierownicze na przodzie wymienisz i jak reka odjal...

fuel111
26-11-2005, 16:51
Stawiam jak Krzyś na maglownicę, ale jak nie cieknie to bym nie ruszał bo za regenerację zapłacisz tą samą kasę. Jak mocno Cię nie wkurza to jeździj dalej.

Unkas
26-11-2005, 17:11
Sprecyzuj, w jakiej płaszczyźnie jak ciągniesz od siebie do siebie czy jak kręcisz prawo lewo czy jak góra dół (do szyby od szyby) czy towarzyszy temu jakiś stuk? Gdzie ten stuk słychać przy kierownicy czy gdzieś w dole? czy na włączonym silniku czy na wyłączonym (chodzi o to czy pracuje wspomaganie czy nie)?

pdolar
26-11-2005, 19:27
Sprecyzuj, w jakiej płaszczyźnie jak ciągniesz od siebie do siebie czy jak kręcisz prawo lewo czy jak góra dół (do szyby od szyby) czy towarzyszy temu jakiś stuk? Gdzie ten stuk słychać przy kierownicy czy gdzieś w dole? czy na włączonym silniku czy na wyłączonym (chodzi o to czy pracuje wspomaganie czy nie)?
W plaszczyznie kola kierownicy: gdyby tak kolo stanowilo plaszczyzne na przyklad gdy przyczepic jakas deche do kola kierownicy to naciskajac jeden koniec deski w kierunku deski rozdzielczej a drugi ciagnac w kierunku siedzenia kierowcy to wyczuwalny jest skok/luz. Ruszajac kierownica w takiej plaszczyznie czuc skoko taki na 1-2 mm. Ciagnac kierownice do siebie pchajac od siebie luzu brak/niewyczuwalny. Ten luzik tez czuc jadac po dziurach.
Stuk slychac raczej w kolumnie kierownicy, choc moze jest to nizej (kolumna jest zabudowana) i wystepuje zarowno przy wlaczonym i wylaczonym silniku.

Dzieki za zainteresowanie ;)

LaBobas
26-11-2005, 19:38
Sprecyzuj, w jakiej płaszczyźnie jak ciągniesz od siebie do siebie czy jak kręcisz prawo lewo czy jak góra dół (do szyby od szyby) czy towarzyszy temu jakiś stuk? Gdzie ten stuk słychać przy kierownicy czy gdzieś w dole? czy na włączonym silniku czy na wyłączonym (chodzi o to czy pracuje wspomaganie czy nie)?
W plaszczyznie kola kierownicy: gdyby tak kolo stanowilo plaszczyzne na przyklad gdy przyczepic jakas deche do kola kierownicy to naciskajac jeden koniec deski w kierunku deski rozdzielczej a drugi ciagnac w kierunku siedzenia kierowcy to wyczuwalny jest skok/luz. Ruszajac kierownica w takiej plaszczyznie czuc skoko taki na 1-2 mm. Ciagnac kierownice do siebie pchajac od siebie luzu brak/niewyczuwalny. Ten luzik tez czuc jadac po dziurach.
Stuk slychac raczej w kolumnie kierownicy, choc moze jest to nizej (kolumna jest zabudowana) i wystepuje zarowno przy wlaczonym i wylaczonym silniku.

Dzieki za zainteresowanie ;)To troszke wyglada tak jakby kolo kierownicy bylo nie dokrecone do "sztycy" czy jak to tam mozna nazwac :satan: Mysle,ze mozesz sprobowac dokrecic kierownice.powodzenia :metal

Unkas
26-11-2005, 20:11
Z tego co piszesz wykluczył bym maglownicę ja również końcówki drążków i drążki kierownicze. Natomiast może to być nie dokręcona kierownica (ja uważam że mało prawdopodobne) albo łożysko podpierające przekładnię , może to być luz na układzie regulacji położenia kolumny. Bez rozkręcenia osłony i ściągnięcie kierownicy się nie obejdzie tylko pamiętaj odpiąć akumulator i odczekać 15 minut aby rozładował się kondensator poduszki powietrznej bo musisz ją zdemontować by dostać się do śruby mocującej kierownicę

P.S. oczywiście łożysko podpierające kolumnę a nie przekładnię :jezyk1:

fuel111
26-11-2005, 20:45
Tak samo może być luz na krzyżaku przed samą grodzią. :satan:

LaBobas
26-11-2005, 20:55
Tak samo może być luz na krzyżaku przed samą grodzią. :satan:No ,ale drogi fuelu wtedy moglby byc luz tylko jakby od siebie i do siebie calej ierownicy a nie tylko lewej lub prawej strony,gdy jedna od siebie to druga do siebie :satan:

rydzadam
26-11-2005, 23:16
Przerabiałem to we Fieście brata. Prawdopodobnie trzeba dokręcić koło kierownicy pod poduszką. Może po naprawie układu kierowniczego, albo wymianie poduchy ktoś źle skręcił bo samo z siebie nie ma prawa się rozklekotać. Jak piszą koledzy - odłącz aku jakiś czas wcześniej.

fuel111
27-11-2005, 00:01
Tak samo może być luz na krzyżaku przed samą grodzią. :satan:No ,ale drogi fuelu wtedy moglby byc luz tylko jakby od siebie i do siebie calej ierownicy a nie tylko lewej lub prawej strony,gdy jedna od siebie to druga do siebie :satan:
No jest to przekonywujące :pad:

LaBobas
27-11-2005, 02:37
Tak samo może być luz na krzyżaku przed samą grodzią. :satan:No ,ale drogi fuelu wtedy moglby byc luz tylko jakby od siebie i do siebie calej ierownicy a nie tylko lewej lub prawej strony,gdy jedna od siebie to druga do siebie :satan:
No jest to przekonywujące :pad: :beer:

pejko
27-11-2005, 21:52
miałem ten sam problem. u mnie przyczną była kolumna kierownicza/luz miedzy wałami kierownicy/. wał kierownicy składa sie z dwóch wałów o przekroju trójkątnym jeden w drugim co umozliwia reg. kolumny kierownicy w kierunku "od siebie-do siebie". to własnie zwiekszony luz między tymi wałami dawał taki efekt luzu na kierownicy. jak zdejmiesz osłone z gn. diagnostycznym /nad nogami kierowcy/, siegniesz ręką i wymacasz połaczenie wałów to mozesz sprawdzić czy u ciebie jest to samo. ja u siebie zdemonaowałem kolumnę i lekko z czuciem sklepałem wał zewnętrzny i problem zniknął.

sylwek1980
24-03-2006, 15:30
a to połączenie wałów to to miedzy dwoma krzyzakami czy nad górnym krzyzakiem?? Ile srub trza odkrecic zeby zdjac kolumne??