PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] woda pod nogami kierowcy



blady1
17-11-2010, 23:10
wiem ze jest wiele tematów na ten problem chciałem podać diagnozę mojego problemu i prosić o wskazówki na rozwiązanie
jak pisałem miałem wodę pod nogami kierowcy było widac że cieknie po kablach ale dalej nie mogłem zdiagnozowac , dzisiaj razem z mechanikiem postanowiliśmy poszukać głebiej i co sie okazało po zdjęciu wygłuszenia pod nogami kierowcy z lewej strony widać jakąś masę uszczelniającą i cieknąca po niej wodę , po zdjęciu podszybia i błotnika podczas polewania niektórych elementów połaczonych ze sobą okazało się ze woda dostaje się na łączeniu budy z blachą na któej jest mocowanie ramię wycieraczki i teraz pytanie jak to uszczelnić czy sam silikon wystarczy i jakim ewentualnie zrobić ?
jak dostanę się do aparatu to postaram się zrobić dokładne zdjęcia

blady1
20-11-2010, 23:35
wiem ze jest wiele tematów na ten problem chciałem podać diagnozę mojego problemu i prosić o wskazówki na rozwiązanie
jak pisałem miałem wodę pod nogami kierowcy było widac że cieknie po kablach ale dalej nie mogłem zdiagnozowac , dzisiaj razem z mechanikiem postanowiliśmy poszukać głebiej i co sie okazało po zdjęciu wygłuszenia pod nogami kierowcy z lewej strony widać jakąś masę uszczelniającą i cieknąca po niej wodę , po zdjęciu podszybia i błotnika podczas polewania niektórych elementów połaczonych ze sobą okazało się ze woda dostaje się na łączeniu budy z blachą na któej jest mocowanie ramię wycieraczki i teraz pytanie jak to uszczelnić czy sam silikon wystarczy i jakim ewentualnie zrobić ?
jak dostanę się do aparatu to postaram się zrobić dokładne zdjęcia
sprawa wody wyjaćniona dostawała się tak jak pisałem ale jeszcze z dolnego lewego rogu szyby szyba jest dobrze wklejona tylko poniżej cos było nie tak do zdjagnozowania trzeba było zdjąć deskę

LaBobas
21-11-2010, 13:21
JA mialem po lewej strony i tez na laczeniu blach dziurka byla,kolo slupka pod blotnikiem.Zakleilem klejem ,jakims dwuskladnikowym,jeszcze dodalem jakas masa zapackalem i spooookoj.

blady1
21-11-2010, 13:53
wszystko trwało 2 dni zanim doszliśmy do tego teraz jest okres sprawdzanie

blady1
25-11-2010, 21:43
nie chvcę zakładac nowego tematu ale możę ktos odpowie ile trwa usuniącie wody z wykładziny jak pisałem miałem bajorko pod nogani z mechanikiem " podobno " usuneliśmy kłopot ale nie wywalałem wykładziny nie mam na to miejsca , została położona z powrotem ale od 5 dni nadal jest mokra na niej mam położony karton który wymieniam co dziennie akle nadaj wykładzina mokra ile to może trawć ? jak ją poduszyć nie wyciagając

Kamil_ck
25-11-2010, 21:54
skoro ciągle mokra to może nie usuneliście nieszczelności

Jeśli masz możliwości to włącz jakąś farelke w środku tylko pamietaj: jak włączysz to siedz przy samochodzie, aby się coś nie zapaliło.

A najlepszym sposobem to było by podnieść wykładzinę, i w tedy szybko wychnie
Jak masz garaż to odsuwaj szyby na noc, możesz jeszcze z wykładziny wciągnąć wode odkurzaczem piorącym

blady1
25-11-2010, 22:17
o odkurzacz musze na cpn zagladnąc lub na myjkę tam maja takie na co ciagna na max
garażu nie mam dlatego kombinuję żeby zobaczyć czy jest poprawa po robocie

balcer
27-11-2010, 12:04
A najlepszym sposobem to było by podnieść wykładzinę, i w tedy szybko wyschnie
Jak masz garaż to odsuwaj szyby na noc, możesz jeszcze z wykładziny wciągnąć wodę odkurzaczem piorącym
Mam chwilowo podobny problem, ale u pasażera. wody dużo, zdjąłem wykładzinę a tam miękka podłoga, może szukanie na siłę u góry i rozbieranie auta nie było potrzebne, sprawdź.

kojot310
27-11-2010, 13:47
Najlepiej wilgoc wciaga papier połóż na tapicerce pare gazet po godzince zmien, mokre wyrzuc suche połóż zawsze to troszke wilgoci wyciągnie z dywaników

litearts
27-11-2010, 16:41
ja mam ten problem tylko w zimie jak często wsiadam i wysiadam na wiosnę dopiero wysuszam - odkurzaczem piorącym wyciągam z grubsza i wkładam listewkę pod dywan tak żeby powietrze się dostawało i się suszy przez cały dzień