PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Regenerowanie pompy wspomagania-W-wa.



jarowoo
18-11-2010, 10:00
Mam wyciek z pompy wspomagania, nie zauważyłem żeby mi ubywało płynu ale jest mokro koło pasków widocznie leci z uszczelki przy kole. Teraz pytanie czy regenerować, jaki to koszt i gdzie najlepiej to zrobić w Warszawie, czy jednak kupić używkę?
Drugie pytanie jeżdżę często w długie trasy i jeżeli wycieknie cały płyn ze wspomagania to dalsza jazda jest już nie możliwa?
Z góry dziękuje z odpowiedzi.

cosin
18-11-2010, 11:11
oczywiście, że jazda bez płynu w układzie wspomagania będzie możliwa.... ale efekty łatwo przewidzieć. Zanim cały płyn z układu wycieknie pompka da o sobie znać wyjąc i finalnie zacierając się znacząco podnosząc przy tym koszt i tak nieuniknionej naprawy. Nie wiem gdzie w Waw i nie orientuję się w cenach ale jak to zwykle bywa najlepiej usterkę usunąć jak najwcześniej zanim nie pociągnie za sobą kolejnych zniszczeń.

jarowoo
18-11-2010, 13:03
Dzięki za odpowiedz. Teraz mam problem bo regenerowanie pompy to koszt 400zl a używkę można kupić od 70 zl. Skłaniam się raczej w kierunku regeneracji ale wyczytałem ze są głośne, jeżeli ktoś regenerował to niech napisze czy jest zadowolony. Używka jest tania ale czy to pochodzi....

Netoper
18-11-2010, 14:52
Skłaniam się raczej w kierunku regeneracji ale wyczytałem ze są głośne,
Przy prawidłowo przeprowadzonej regeneracji nie ma prawa być głośniej niż nówka z fabryki.
Poza tym u Ciebie to jest kwestia uszczelniacza a nie łożyska.

marko37
21-11-2010, 14:05
witam ja jeżdżę na regenerowanej i jak narazie nie narzekam.Koszt regenerowanej jaki poniosłem to 380 zł

tompiorko
22-11-2010, 16:43
Przy prawidłowo przeprowadzonej regeneracji nie ma prawa być głośniej niż nówka z fabryki
Dokładnie tak.

Niedawno miałem podobny dylemat jak zaczęła ciec moja (tylko że dezel). W opcji było- zakup nowej, używanej zregenerowanej (z gwarancją) i zwykłej używanej. Zaryzykowałem i zanabyłem używkę i odpukać nic sie nie dzieje.
W przypadku PB ceny używek są o wiele mniejsze więc i dylemat jakby inny. Osobiście poszedłbym w temat używki ale oczywiście do Ciebie będzie należał ostateczny wybór.

jarowoo
25-11-2010, 10:10
Dowiadywałem się o koszt regeneracji pompy w W-wie i znalazłem na allegro
http://allegro.pl/show_item.php?item=1316509819 spytałem o koszt regeneracji pompy do mojego mondeo odpisali ze 200zl, myślę ze cena jest ok.
Miał ktoś z nimi do czynienia, bo z tego co widzę to mają sporo pozytywów i chyba warto zaryzykować.

crom
30-11-2010, 13:26
Dzięki za odpowiedz. Teraz mam problem bo regenerowanie pompy to koszt 400zl a używkę można kupić od 70 zl. Skłaniam się raczej w kierunku regeneracji ale wyczytałem ze są głośne, jeżeli ktoś regenerował to niech napisze czy jest zadowolony. Używka jest tania ale czy to pochodzi....

Ja regenerowałem i niestety nie jestem zadowolony.
A ściśle mówiąc byłem dopuki było ciepło. Wtedy pomkę było słychąć przy maksymalnym wychyleniu kierownicy. Zrobiło się zimno i po starcie zimnego silnika gdy zaraz po uruchomieniu kręcę kierą, to pompka "przerywa". Po rozgrzaniu jest ok. Regenerowałem w Słupsku (nazwy firmy nie będę wymieniał).

Netoper
30-11-2010, 13:31
robiło się zimno i po starcie zimnego silnika gdy zaraz po uruchomieniu kręcę kierą, to pompka "przerywa". Po rozgrzaniu jest ok.
Może wystarczy tylko płyn wymienić.

jarowoo
30-11-2010, 13:43
robiło się zimno i po starcie zimnego silnika gdy zaraz po uruchomieniu kręcę kierą, to pompka "przerywa". Po rozgrzaniu jest ok.
Może wystarczy tylko płyn wymienić.

Myślę ze przy wymianie był wymieniany. Możesz napisać jaki koszt regeneracji u Ciebie wyszedł?

Netoper
30-11-2010, 13:55
Myślę ze przy wymianie był wymieniany
Musiał być :) ale może pompka się musiała dotrzeć i błoto się zrobiło. Do tego jeszcze w samym maglu pewnie trochę kokluszu było.

crom
02-12-2010, 14:19
1. przed wyminą płyn był wymieniany 2 razy - próby reanimacji układu i teraz ma prawidłowy kolor
2. koszt to 580 pln (w tym koszt kuriera odbierajacego przed i dostarczającego po)