PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Przekladka Anglika z klima manualna na wersje z klima



animavilis
19-11-2010, 00:30
Witam,
Mam mondeo mk3 anglika, bede go przekladal na wersje lewostronna.
Moj mondeo jest z klima manualna i zastanawia mnie czy przy okazji przekladki nie wmontowac do niego klimatronika i tu moje pytanie:

czy jezeli bede mial kompletny zestaw do przekladki z wersji z klimatronikiem, to czy bede musial robic jakies przerowki w moim samochodzie, czy to wszystko bedzie pasowac i czy nie bedzie problemow z podlaczeniem?

druga rzecz to czy duzo elektroniki i sterownikow jest przy klimatroniku?

i czy wogole klimatronik jest wart zachodu, jesli o mnie chodzi to lubie prostote i mozliwosc szybkiego dostepu do sterowania, nie wiem jak jest z klimatronikiem.

jak jest z awaryjnoscia klimatronika, czy czesto moze sie cos w nim pierdzielic?

przeszukalem forum i nie znalazlem intresujacych mnie informacji, jednoczesnie w zasadzie nie znalazlem informacji na temat psujacej sie klimy manualnej.

bede wdzieczny za pomoc

rednaxelA
19-11-2010, 14:26
Auto przedliftowe?

Tu masz poradnik
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=50102

W poliftowym wystarczy zmienic panel i zalozyc 2 czujniki.

Przerobka manualnego przedliftowego na poliftowy to jeszcze inna para kaloszy

animavilis
19-11-2010, 19:10
moj mondziak jest przedliftowy.
A byl przedliftowy klimatronik, albo poliftowy manual?

ile bylo rodzajow tego ustrojstwa, juz widze ze chyba lepiej sobie nie zawracac gitary i zostawic manual

cabanos
20-11-2010, 19:58
Przed liftem czyli 12/2003 klima miała sterowanie ręczne montowane w LX i Zetec oraz klimatronik, montowany w Zetec S, SCi, Ghia, Ghia X Klimatronik do 2003r. optycznie jest taki sam jak w mkII. Mondeo po lifcie miało montowany tylko klimatronik.
Klimatronik daje Ci poczucie komfortu psychicznego pt: ustawiam sobie na 17 st. i będzie ok. Ale żeby uzyskać te 17 st. musisz co rok sprawdzać czynnik, (jeśli klima jest ok powinna wycisnąć +1 do +2 st C) bo jak zaniedbasz to i klimatronik nie pomoże. Generalnie wolę jednak tronika.

rednaxelA
21-11-2010, 21:31
Mondeo po lifcie miało montowany tylko klimatronik.

Nieprawda! - nie mieszaj jak nie wiesz - po lifcie sa 2 rodzaje paneli - wygladają na 1 rzut oka tak samo ale:
- klimatronik ma przycisk AUTO a na wyswietlaczu pokazuje temperature cyfrowo
- manual ma zamiast AUTO przycisk ON i na wyswietlaczu 2 paski wentylator i temperatura

Bajek
22-11-2010, 00:04
Polecam zerknąć do instrukcji strona 20 - 25 (sam doczytałem - wcześniej twierdziłem, że jest tylko auto), występuje w polifcie automat i manual :)

rednaxelA
22-11-2010, 10:26
Tak w ogole to zobacz jaki trafisz wentylator nawiewu przy kupnie przekładki
- jak do przedliftowego manuala (wtyczka na 2 piny) to i tak bedziesz musial dokupic europejski wentylator lub przynajmniej sterownik zeby klimatronik zalozyc
- jak trafisz na wentylator do klimatronika lub poliftowy (wtyczka na 4 piny lub 2 wtyczki) to bedziesz mogl klimatronik zakladac - dolozysz tylko 2 czy 3 stowy na panel i czujniki

XDX
23-11-2011, 22:17
OK koledzy nie chce stawiać nowego posta dlatego zapytam tu.
Mam Munia poliftowego bez klimatronika. Widzę, że na podszybiu jest fioletowy czujnik nasłonecznienia. Nie wiem czy jest czujnik temp przy prawym kolanie.
Co potrzebuje żeby był klimatronik ? Na pewno trzeba zmienić panel aby był przycisk AUTO, zapewne dołożyć czujnik wewnętrzny i co jeszcze ?
Czy wymaga to grzebania w instalacji i innych pierdołach ?

rednaxelA
23-11-2011, 22:49
Chyba we wszystkich poliftach instalacja pod klimatronik juz byla.
Sprawdz czy masz czujnik naslonecznienia czy tylko zaslepke, sprawdz czy masz czujnik temperatury wewnetrznej - tu masz instrukcje jak zdjac dolna obudowe pod kierownicą http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13111&highlight=wymiana+%BFar%F3wek

No i musisz panel zdobyc. Potem juz tylko wypiac stary panel wpiac nowy i powinno dzialac.

1olek
23-11-2011, 23:33
jak juz przekladasz anglika to zaloz sobie poliftowy srodek

XDX
24-11-2011, 20:37
Zatem czujnik nasłonecznienia jest pod tą fioletową przykrywką tzn widać jakiś fotorezystor lub coś podobnego. Czujnika wewnętrznej temp. nie ma bo sprawdziłem latarka i dziura na wylot.
teraz tylko jest pytanie czy jak dołożę panel i czujnik temperatury wewnętrznej to zacznie to śmigać ?

rednaxelA
25-11-2011, 12:55
Dokladalem klimatronik w polifcie - instalacja juz byla, podlaczylem czujnik naslonecznienia i temperatury wewnetrznej, wymienilem panel i wszystko dziala.

XDX
25-11-2011, 15:46
A tak nawiasem mówiąc do czego ja mam czujnik nasłonecznienia jak klimę mam zwykłą tzn elektro0niczną ale nie klimatronik ?

rednaxelA
25-11-2011, 23:37
Do niczego :-) manual nie wspolpracuje - albo ktos przekladal kratke nawiewu i wlozyl raem z czujnikiem albo wymienil panel na manualny

XDX
26-11-2011, 16:55
dzisiaj pokusiłem się o rozebranie osłony pod kierownicą. Tam gdzie powinien być czujnik temp wewnętrznej jest gniazdo elektryczne do wpięcia czujnika. Co do czujnika nasłonecznienia to myślę, że mogli montować już z rozpędu przygotowując do klimatronika, jak z resztą wiele innych rzeczy które są a niby ich nie ma.
Zaryzykuję i kupie ten czujnik i panel może klimatronik ruszy !?

rednaxelA
26-11-2011, 17:02
Na pewno ruszy - w polifcie to prosta sprawa bo wszystko jest juz, u kolegi w polifcie zalozylem klimatronik podczas jazdy (jako pasazer jechalem :-)