PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Mondeo MKIII 2001 -- kopci na wysokich obrotach !



Kaczmar01
19-11-2010, 12:45
Witam

Posiadam Forda Mondeo 2001 w silniku 2,0 TDDI 90 KM (Kombi)i mam problem... ostatnio zauważyłem że jak troszke depnę (około 3tys obrotów) za mną robi się ciemno ( dym nie jakiś bardzo czarny, poprostu ciemny) Ogólnie autko chodzi dobrze, odpala bez zarzutów, nic nie trzęsie, trzyma oboty normalnie, jak i również ma normalną moc przy wyprzedzaniu. Oleju z tego co mi się wydaje też nie bierze. Teraz pytanie co jest tego przyczyną że tak kopci?

Aha i jeszcze jedno pytanko... zauważyłem że jak włącza się chłodnica to przygasają mnie na sekunde światła, ogolnie cała tablica rozdzielcza , tak jakby gdzies miał jakieś przebicie czy coś... może ktoś się z tym już spotkał ??

Pozdrawiam
Darek

eMJot
19-11-2010, 13:07
przewody intercoolera sprawdź

z wentylami miałem tak jak przepalony był rezystor chłodnicy (sam naprawisz za 2plny)

tompiorko
19-11-2010, 15:46
Co do kopcenia to dolot sprawdzić jak przedmówca pisał. Choć w tej szarudze w lusterku wstecznym zawsze będzie widać ala bąka jak depniesz, w turbodramacie to normalne.
Proponuję też przegonić porządnie auto by pozbył się sadzy, lekko odmulił.

Ps.a to co zbierzesz za wydechem skrzętnie zebrać i na maseczkę przeznaczyć...bo wiadomo nie od dziś, że "sadza odmładza" :los:

bat
22-02-2011, 23:15
Witam, proszę o opinie

Mam podobny objaw co twórca wątku z tym ze ja mam tdci 130. Przy depnięciu ściana czarnego dymu i z rury czarny osad na ziemi/śniegu.
Czy to dolot/intercooler czy moze coś innego?

Straszą mnie "znawcy", ze mi olej spala ale nie zauważyłem zbytenigo ubytku a kopci przynajmniej od 2000km.

Przy tych -15 jakie teraz mamy na jalowym biegu spaliny białe.

Mam jeszcze prawdopodobnie problem z dogrzewaniem silnika (mały termostat) - ale od tego to raczej czarny dym nie jest?

bubu23
23-02-2011, 07:23
Jakby olej spalał to by kopcił siwo-niebiesko.A co do sprawdzenia dolotu nawet malutka dziura moze pozbawić mondka mocy wiec trzeba samemu dokładanie obejrzeć.

Lukasz
23-02-2011, 07:57
Mam podobny objaw co twórca wątku z tym ze ja mam tdci 130. Przy depnięciu ściana czarnego dymu i z rury czarny osad na ziemi/śniegu.
a normalnie codziennie jeździsz korzystając np. z 3000 obrotów i więcej, czy tylko na trasie od czasu do czasu?

bat
23-02-2011, 11:18
a normalnie codziennie jeździsz korzystając np. z 3000 obrotów i więcej, czy tylko na trasie od czasu do czasu?

obecnie robie glownie na miescie, ale raczej nie za szybko choc zdarzaja sie wlasnie "depniecia"
wiem co ci chodzi po oglowie, ze wydech zawalony i go przekulac po trasie?

Lukasz
23-02-2011, 11:36
a normalnie codziennie jeździsz korzystając np. z 3000 obrotów i więcej, czy tylko na trasie od czasu do czasu?

obecnie robie glownie na miescie, ale raczej nie za szybko choc zdarzaja sie wlasnie "depniecia"
wiem co ci chodzi po oglowie, ze wydech zawalony i go przekulac po trasie?
tylko nie wiem czy to jest reguła, zauważyłem to u siebie - przed poprzednimi wakacjami auto jeździło długo tylko po mieście i raczej bez wyższych obrotów, jechaliśmy na urlop w dwa auta, jechałem pierwszy i przy pierwszym wyprzedzaniu została za mną czarna zadyma aż kolega się lekko oddalił :)) ale z kolejnymi wyprzedzaniami była coraz mniejsza i myślę że wydmuchał co miał wydmuchać a potem działał normalnie i przestałem się tym przejmować, po prostu od tamtej pory zacząłem śmigać bardziej dynamicznie i częściej wkręcam go na wyższe obroty
też mnie na początku wkurzały te bączki - w warsztacie po diagnostyce wdsem gość przejechał się sam po czym powiedział że wszystko jest w najlepszym porządku i żeby jeździć bardziej dynamicznie bo on do niczego nie może się przyczepić :niewiem: