PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Źle działa nawiew w aucie



Gebar
19-11-2010, 20:33
Witam,

generalnie nadmuch działa na każdej pozycji i na każdym biegu, ale..
ustawienie na:
POLECIMY OD LEWEJ (pokrętło)

- twarz działa prawidłowo
- twarz, nogi działa prawidłowo
- wyłączenie działa prawidłowo
- nogi działają prawidłowo
I dalej są problemy:
- nogi, szyba (działa tylko na nogi)
- szyba (działa tylko na nogi)
Ktoś wie co się stało?

Dzięki za podpowiedzi!

Kamil_ck
19-11-2010, 20:50
może jakaś klapka się zacina. Nie wiem
Ja u siebie nawiew na szybe miałem słaby i tak chyba miało być:)

Gebar
19-11-2010, 21:21
Sorki modki za błąd w kategorii :)
U mnie działało wszystko ok, ale jak wyjechałem od lakiernika zauważyłem ten problem..
Klepali dość mocny rant progów, aż wyskoczył mi czujnik uderzeniowy pompy paliwa.. może coś gdzieś mi spadło od nawiewów ?

Netoper
19-11-2010, 23:20
może coś gdzieś mi spadło od nawiewów ?
Niewykluczone, może też zbiegiem okoliczności samo pokrętło Ci padło.
Nie ma wyjścia i trzeba się pod konsolę dostać i szukać.

Gebar
20-11-2010, 18:01
może też zbiegiem okoliczności samo pokrętło Ci padło.
Jak to sprawdzić?
Nie ukrywam, że modlę się by to był panel a nie np. coś spadło, bo wtedy deske rozkręcać :( ...

Netoper
21-11-2010, 22:14
Jak to sprawdzić?
Najlepiej optycznie i na ucho :) inaczej to nie ma jak za bardzo sprawdzić gdzie Ci dyluje podciśnienie.

JokerMondeo
22-11-2010, 17:42
Wyciągnij panel sterowania nawiewami (wystarczy odkręcić tylko dwie śrubeczki po rogach popielniczki a reszta na zatrzaskach jest i zejdzie Ci osłonka konsolki środkowej plus 2 śrubki które trzymają panel sterowania pod osłonką) i sprawdz ten przełącznik środkowy od rozdzielania nawiewów (szyba, nogi, twarz). Z tyłu jest kostka do której dochodzi pełno wężyków (one sterują klapkami) i są nakładane na takie wypustki na zielony klej ala butapren! Jak piszesz że tak mocno walili to może któryś puścił i Ci przepuszcza ;) Kolejna rzecz to te puszeczki od podciśnienia po lewej stronie obudowy nagrzewnicy (jak pamiętam dobrze to są dwie w sumie trzy ale ta trzecia jest koło silnika dmuchawy i odpowiada tylko za obieg wewnętrzny, zewnętrzny i wyłączenie nadmuchu). Będziesz je widział jak się dobrze nachylisz po stronie kierownika i zerknij czy tam wężyki dobrze siedzą. Przekręcając przełącznikiem na różne pozycje będziesz słyszał czy Ci nie syczy gdzieś ;)

Gebar
24-11-2010, 18:17
na ucho
rozwiniesz ?
Słyszę, jak przełączam między działającymi pozycjami syczenie (delikatne, i chwilowe)
Jak przekręcam na nawiew szyby (nie działa) to nic nie słychać

Netoper
24-11-2010, 18:23
rozwiniesz ?
No na ucho słuchasz gdzie ucieka :) ale jak już ustaliłeś że to pokrętłem dyluje to dla pewności od kogoś bym pożyczył na chwilę żeby przetestować czy na tym jego będzie OK.
Chyba że jeszcze jakiś wężyk od tyłu spadł albo pękł.

Gdzieś w dziale był temat o pokrętle i o jakiejś gumce w nim, ale nie mogę go wyszukać a to jakoś po wakacjach było.

Gebar
24-11-2010, 18:46
chodzi o ten temat kilka postów niżej ? :)
http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=72882

Dodano po 3 min.:

Dodam jeszcze, że jak włącze nagrzewanie (z klimą co by szyby odparowały) i zaczyna lecieć ciepłe powietrze, to zaczyna mi skarpetkami capić :) i nie są to nowe skarpetki :)

Netoper
25-11-2010, 11:26
chodzi o ten temat kilka postów niżej ?
No dokładnie, a ja za daleko na podstronach szukałem. :)
Konkretnie chodzi o

jedynie co mi zostało to zobaczyć na tą zieloną gumeczkę przy pokrętłach
Ty masz już zawężony obszar gdzie słyszysz uciekanie powietrza więc albo to sam włącznik albo przewód dochodzący/wychodzący z niego.


Dodam jeszcze, że jak włącze nagrzewanie (z klimą co by szyby odparowały) i zaczyna lecieć ciepłe powietrze, to zaczyna mi skarpetkami capić
To to wygląda na grzyba na "kaloryferku" klimy albo w odpływie.
Trzeba na odgrzybianie podjechać, albo np WURTH-em samemu spróbować.



Dodam jeszcze, że jak włącze nagrzewanie (z klimą co by szyby odparowały) i zaczyna lecieć ciepłe powietrze, to zaczyna mi skarpetkami capić
To to wygląda na grzyba na "kaloryferku" klimy albo w odpływie.
Trzeba na odgrzybianie podjechać, albo np WURTH-em samemu spróbować.[/quote]

Gebar
25-11-2010, 14:36
Ok, dzięki Netoper, działam :)

Jak się uporam to dam znać

Gebar
26-11-2010, 14:07
Mondeo to jedna wielka zagadka :)
Dziś nawiew na szybe działa :) i nie jest to moja zasługa, Mundeo wyzdrowiał sam..

Gebar
26-11-2010, 17:31
No masz... :( znów nie działa :)

Gebar
03-12-2010, 01:51
Więc tak:
Objawy są nadal takie jak w 1 poscie, ale..
jeśli na zimnym silniku, po odpaleniu ustawię pokrętło na szybe, to działa prawidłowo.
Jeśli na rozgrzanym już silniku zmienię na inną pozycję i ponownie wrócę na pozycję syby, to już nie wieje na szybe, tylko na nogi i pojawia się zapaszek skarpetek :)

yabko
11-12-2010, 13:10
Panowie jak wyciągnąć tą plastikową zaślepkę nad popielniczką? Bo tylko to mi blokuje ściągnięcia panelu. A chciałbym to zrobić bez rozbierania całego tunelu pod hamulcem ręcznym.

Gebar
11-12-2010, 19:06
o którą Ci dokładnie chodzi ?
dla ułatwienie zdjęcie:
http://img692.imageshack.us/img692/9277/58410175.jpg (http://img692.imageshack.us/i/58410175.jpg/)

1- cały panel przedni
2- przyciski
3- zaślepka zapalniczki

Dodano po 59 sek.:

PS. Zdjęcie zapożyczone z allegro :)

yabko
11-12-2010, 19:58
Chodziło mi o nr 2 przyciski, ale zrobiłem tak jak koledzy pisali czyli cofnąłem tunel i całość spokojnie wyjąłem, i jak się okazało z zielonej gumki zrobiła się zielona klejąca kulka. Teraz mam problem z jej dorobieniem bo nie mam wzorca i zastanawiam się czy można zrobić tak, aby działał tylko nawiew zewnętrzny, ( pokrętło w prawo 1,2,3,4) tak połączyć ten trzy węże aby dawało tylko nawiew zewnętrzny, bo praktycznie tylko tego się używa. I problem z dorabianiem zielonej gumki by zniknął.

Są trzy węże, tylko które 2 połączyć na stałe ze sobą, aby zadziałało?

Gebar
11-12-2010, 23:13
A zobacz na szrotach czy nie ma mk2 i może dadzą Ci tą gumke

Siczu
03-01-2015, 19:00
Ktoś wie gdzie te gumeczki kupić można ??

Netoper
03-01-2015, 19:18
Po rozebraniu go zauważyłem popsutą zieloną gumkę lub plasticzek. Czy można to dokupić lub wykonać samemu ? jeżeli tak to prosił bym o rady
Jest specjalnie temat przyklejony w którym jest wszystko o tej przypadłości i o dorobieniu gumki
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/43370-Nawiew-tylko-na-szyb%C4%99-przedni%C4%85

GSL.AM
22-02-2015, 23:13
Kiedyś sprzedawał kol. witekg, kupiłem i działa dobrze. Ze szrotu będzie równie stara.

Netoper
23-02-2015, 10:18
Ktoś wie gdzie te gumeczki kupić można ??
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/43370-Nawiew-tylko-na-szyb%C4%99-przedni%C4%85?p=2315773&viewfull=1#post2315773
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/43370-Nawiew-tylko-na-szyb%C4%99-przedni%C4%85?p=2393347&viewfull=1#post2393347

Siczu
07-05-2015, 00:26
Ja mam teraz taki problem że po włączeniu na jakikolwiek tryb zmienia się on ale we wszystkich jest ciągły nawiew na nogi, nawiew przełącza się z szyby na siedzienia itp ale zawsze wieje na nogi.