PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Regulacja zaworów. Płytki, szklanki...



WojtekMK2
21-11-2010, 20:11
Witajcie koledzy.
Sam chcę to zrobić, a raczej sam muszę.
Zetec czarny. Trochę mi kulał więc porozbierałem co nieco, posprawdzałem wsio o czujnikach, kablach, lambdach, przepływkach itd.
Zrobiłem więc kontrolę luzów, w tu szok normalnie:
Luzy mam od 0,05 do 0,10 na ssących i podobnie na wydechowych.
Nawet przez myśl mi nie przeszło żeby teraz dekiel i resztę poskładać.
Mam kilka pytań bo w moim Mondeo jeszcze tego nie robiłem.
1 Czy muszę całkowicie zdjąć wałki rozrządu by wyjąć płytki? Jeśli tak, to jak zblokować silnik?
2 Wyjęcie płytek wymaga jakichś specjalnych zabiegów?
3 Czy na pierwszy montaż fabryka zakłada wszystkie jednakowe czy różne grubości płytek (byłaby szansa na roszady)
4 Czego tak naprawdę potem będę potrzebował, płytek czy szklanek?
Prosiłbym o jakieś rady dotyczące ogółu czynności tego zabiegu, na co uważać, na co zwrócić uwagę itp.
Dziękuję.

blackfly
20-03-2011, 12:37
podaczam sie do tematu, bo moj przy dodawaniu gazu chodzi jak mustang:D chyba ze to nie wina zaworow?

Paker
20-03-2011, 12:41
Kolego tu masz ciekawa lekturę i opisane krok po kroku :)

pozdrawiam :)

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=305

blackfly
20-03-2011, 13:12
Paker dzieki, juz czytam

Dodano po 15 min.:

ale ja mam srebrna pokrywe zaworow...

Netoper
20-03-2011, 13:18
ale ja mam srebrna pokrywe zaworow...
No to co Ty tam chcesz regulować?

A co konkretnie rozumiesz że pracuje jak mustang?

Paolo
20-03-2011, 13:33
ale ja mam srebrna pokrywe zaworow...

Popychacze hydrauliczne do wymiany.



1 Czy muszę całkowicie zdjąć wałki rozrządu by wyjąć płytki? Jeśli tak, to jak zblokować silnik?

Tak najlepiej, silnik zblokować tak jak przy wymianie paska rozrządu.




2 Wyjęcie płytek wymaga jakichś specjalnych zabiegów?

Nie, najważniejsze aby ich nie pomieszać i układać popychacze tak jak były wyjęte zgłowicy aby trafiły na swoje miejsce.




3 Czy na pierwszy montaż fabryka zakłada wszystkie jednakowe czy różne grubości płytek (byłaby szansa na roszady)

Były różne grubości, także będzie możliwa zamiana miejsc.


4 Czego tak naprawdę potem będę potrzebował, płytek czy szklanek?

Płytek, najważniejsze to dobrze pomierzyć luzy zaworowe, spisać wszystko na kartce, wyjąć płytki (czasami jest nie widoczny nr płytki) wtedy trzeba zmierzyć mikrometrem grubość i wyliczyć jaka powinna być grubość nowej płytki.





Luzy mam od 0,05 do 0,10 na ssących i podobnie na wydechowych.

To praktycznie zawory wydechowe masz podpierane po rozgrzaniu silnika.

Poniżej masz prawidłowy luz wg. TIS FORD:


Valve clearance (engine cold); Petrol engine mm - intake 0,11 - 0,18 - exhaust 0,27-0,34

Valve clearance (engine cold); Liquid propane gas Lpg mm - intake 0,07-0,22 - exhaust 0,23-0,38

blackfly
20-03-2011, 13:37
nie wiem bo z fordem nigdy nie mialem do czynienia. kupilem samochod ktorym wszedzie wjade i nie bedzie mi go szkoda. na codzien jezde accordem i tam trzeba regulowac zawory myslalem ze w fordzie tez.

piszac jak mustang chodzi o to ze jak dodam gazu to cos stuka w silniku podobnie jak to ma miejsce w amerykanskich musce carach. i powyzej 4krpm robi sie nieco glosno. nie wiem co moze byc powodem. co wiecej silnik jest 1.8 ale jakos mocy jak na 1.8 nie ma zarowno na niskich jak i na wysokich.

z tego co zauwazylem to prawdopodobnie termostad to wymiany bo wskazowka nawet nie dochodzi do pola normal po zagrzaniu jest pomiedzy tym bialym polem a nawiasem z napisem normal, na autostradzie przy 160 jak wracalem z zakupu dotknelo litery N, cieknie z pokrywy zaworow i mam lekko mokra z oleju 1 swiece ale trzeba wymienic uszczelke dlatego myslalem ze zajme sie zaworami od razu.

Netoper
20-03-2011, 13:53
Jasne, przyczyn stukania to może być sporo, od padniętego napinacza paska wielorowkowego przez hydraulikę na panewkach kończąc.
Co do samej głośności to trzeba by wydechem też się zainteresować czy jest szczelny/sprawny

Rozrząd wiesz kiedy by robiony? wiesz ile olej ma przelatane i jakim zalany (czy przypadkiem nie jest zalane minerałem)
Warto też kompresję sprawdzić, lambdę i przepływomierz, zresztą przepływkę to nie zaszkodzi od razu profilaktycznie przeczyścić.
Tu masz co nieco co możesz we własnym zakresie pomierzyć (to są rzeczy które wpływają na sprawność silnika0
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=70381


I weź po ludzku :) wypełnij pole "skąd" jak się wstydzisz swojego miasta to chociaż region wpisz, jest to mocno przydatne bo bardzo często jak ktoś jest w potrzebie to może liczyć na pomoc w "realu" od kogoś z naszej okolicy
Tak samo dopisz jaki masz silnik żeby nie trzeba było trzepać Twoich postów w poszukiwaniu tych danych
Tu pomoc w uzupełnianiu
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=84321

A tu jeszcze o niepoprawnie wypełnionych polach
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=78608

blackfly
20-03-2011, 14:05
o rozrzad zaraz zapytam ale na pewno byl regularnie wymieniany, to samochod od znajomego z forum accorda ktory to wlasnie przesiadl sie na honde a sprzedawal swojego forda. wszystkie naprawy itp regularnie robione.

jezeli chodzi o olej to jest zalany ELFem 10W40 wiec zapewne polsytentyk, a ja zastanawiam sie czy nie zalac pelnego syntetyku - motul/valvoline choc na forum hondy bardzo polecany jest olej amsoil ktory ostatnimi czasy robi duze zamieszanie na rynku olejowym.

silnik 1.8 115km (srebrna pokrywa) oznaczenia narazie nie podam bo sam nie wiem, przebieg 203kkm raczej realny, sedan. mam jesccze problem z ciezko chodzacymi biegami ale sprzedawca twierdzi ze jak nim jezdzil na codzien to bylo nieco lepiej (samochod stoi od grudnia).

co do glosnosci to raczej wydech wydaje inne dzwieki, te bardzeij pochodza z silnika chyba ze to kolektor ale przygladalem sie mu i jest raczej ok.

blackfly
30-03-2011, 13:20
up czy ktos moze mi pomoc bo juz rece rozkladam i nie wiem co zrobic z tymi zaworami.

hefi
13-04-2011, 10:14
Napisał blackfly


ale ja mam srebrna pokrywe zaworow...



Popychacze hydrauliczne do wymiany.

gdzies wyczytalem, ze to raczej nieoplacalna naprawa - ta wymiana hydrauliki w mk1
jak to sprawdzic czy to akurat to? to jest tak samo jak w mk3 z luzami - wyjdzie np. po zbadaniu kompresji??

a co powiecie na dym/pare/nie wiem jak to nazwac wydobywajaca sie z rurki od bagnetu oleju? normalne to jest w tym silniku

Netoper
13-04-2011, 11:50
gdzies wyczytalem, ze to raczej nieoplacalna naprawa - ta wymiana hydrauliki w mk1
Nie zmieniasz po całości tylko te które nie trzymają.

jak to sprawdzic czy to akurat to? to jest tak samo jak w mk3 z luzami - wyjdzie np. po zbadaniu kompresji??
W MKIII nie ma hydrauliki, jak hydraulika klęka to nie otwiera do końca zaworów więc na kompresji może nie wyjść, w MKIII jak skończą się luzy to zawory się nie domykają i wtedy można to zauważyć na kompresji (ale też kwestia jakie te niedomknięcie jest)


a co powiecie na dym/pare/nie wiem jak to nazwac wydobywajaca sie z rurki od bagnetu oleju? normalne to jest w tym silniku
Jak dym to pierścionki mogą przepuszczać, jak para to płyn chłodzący przedostaje się do oleju.

blackfly
13-04-2011, 13:43
ok to moze napisze jeszcze raz:)

podczas dodawania gazu szczegolnie tak z 2krpm slychac takie trrrrrrrr i to stukanie/pukanie nie wiem jak to nazwac przyspiesza wraz z obrotami.

pierscienie raczej nie sa jeszcze wmiare ok bo nie kopci choc lekko czuc palonym olejem jednak ciezko powiedziec czy to z wydechu czu po prostu pali sie olej ktory wycieka czy to z pocacej sie miski czy pokrywy zaworow. a ten dymek jest tylko po szybkiej jezdzie autostradowej.

co do tych hydraulicznych popychaczy to jak je zdiagnozowac? bo niebawem bede wymienial uszczelke pod pokrywa zaworow to bym sprawdzil od razu, wrazie czego czy wymiana jest skomplikowana? i dam rade to samemu zrobic?

kolejne pytanie odnosnie dolotu - juz jest zalozony stozek + power rura jednak jak widzialem dedykowane doloty to nie bylo tej czarnej puszki nad przepustnica i moje pytanie czy lepiej ja wyrzucic czy zostawic? kolejna rzecz to w dolocie jest taki czujnik zintegrowany z kawalkiem rury dolotu jest on podlaczony zaraz do air boxa - za co to odpowiada i czy jest niezbedne bo niestety ten kawalek rury z jednej strony jest wiekszy niz z drugiej co niestety przy dolocie srednio sie sprawdza...

temperatura - silnik wg wstaznika wyglada na niedogrzany bo jest pomiedzy tym bialym polem a [NORMAL], a gdy sie otworzy maske to jest cieplej niz w mojej hondize po zaliczeniu kilkunastu odcinek z rzedu a to niby hondy sie mocno grzeja;d

plyn z olejem sie nie mieszaja bo uszczelka pod glowica nowa:)

Netoper
13-04-2011, 14:28
co do tych hydraulicznych popychaczy to jak je zdiagnozowac?
Trza zwalić dekiel i naciskać, jak któryś nie trzyma/przepuszcza to wyczujesz. Zdrowego praktycznie nie sposób wcisną bez używania naprawdę dużej siły.

a ten dymek jest tylko po szybkiej jezdzie autostradowej.
A jaki olej masz dużo ma już przelatane?


kolejna rzecz to w dolocie jest taki czujnik zintegrowany z kawalkiem rury dolotu jest on podlaczony zaraz do air boxa - za co to odpowiada
Przepływka albo czujnik temperatury zasysanego powietrza, u nas też dolot lekko zmodyfikowany i czujnik luzem sobie leży, znaczy się na wysokości pudła z filtrem podwiązany jest do czegoś (już nie pamiętam do czego go przywiązałem żeby nie dyndał)


temperatura - silnik wg wstaznika wyglada na niedogrzany bo jest pomiedzy tym bialym polem a [NORMAL],
Walnięty czujnik na wskaźnik, niedomykający się termostat
Czujnik możesz sprawdzić wedle zawartych tu wskazówek


plyn z olejem sie nie mieszaja bo uszczelka pod glowica nowa
To nie daje gwarancji że się nie miesza :) ale to co piszę to są potencjalne przyczyny a nie to, że to akurat poleciało

blackfly
13-04-2011, 15:51
A jaki olej masz dużo ma już przelatane?
olej jest 10W40 polsyntetyk z elfa wg poprzedniego wlasciciela wymieniony jakies 7kkm temu, najpierw chce wszystko sprawdzic i jak wymienie uszczelki zaworow i miski to moze wleje jakis syntetyk 5W40 motula czy cos choc jeszcze wtedy was zapytam czy to dobry wybor.


Przepływka albo czujnik temperatury zasysanego powietrza, u nas też dolot lekko zmodyfikowany i czujnik luzem sobie leży, znaczy się na wysokości pudła z filtrem podwiązany jest do czegoś (już nie pamiętam do czego go przywiązałem żeby nie dyndał)


czyli ten czujnik nie musi tam byc nigdzie podpiety? a co z przeplywka? jest ona potrzebna? bo to jest to cos co mnie najbardziej denerwuje bo z jednej strony jest szersze niz z drugiej... przez co trzeba przejsciowki itp i mnie drazni...


Walnięty czujnik na wskaźnik, niedomykający się termostat
Czujnik możesz sprawdzić wedle zawartych tu wskazówek
chyba nie podpioles jakiegos linka...


To nie daje gwarancji że się nie miesza ale to co piszę to są potencjalne przyczyny a nie to, że to akurat poleciało

ale silnik raczej sie nie przegrzewa, ale to bede wiedzial dopiero jak sie czujnik od temperatury naprawi.
w kazdym razie nie ma maselka pod korkiem oleju, bagnet czysty a zbiornik z plynem chlodniczym tez czysty, i raczej nic sie ze soba nie miesza.

teraz jeszcze czytam o tych czujnikach PCM i pisze ze na jego podstawie komputer decyduje o tym czy wlaczyc wentylator czy nie i tu jest problem... pare razy kolega do mnie przyjechal i bylo slychac wlaczony wentylator... a temperatura wg wskaznika nadal miedzy normal a bialym polem...

dodatkowo doszlo szarpanie podsczas jazdy chwilowy spadek mocy i nagle wzrost, dzieje sie tak zazwyczaj podsczas ruszania ze skrzyzowania ale podsczas normalnej jazdy ze stala predkoscia tez....

hefi
13-04-2011, 19:41
chyba nie podpioles jakiegos linka...

czujnik to grosze,
po zwarciu kabli wskazowka powinna pojsc do gory - przynajmniej sprawdzisz czy ze wskaznikiem wszystko ok
czujnik na deche to ten pod termoststem

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/63640-MkII-Czujnik-temperatury-silnika-ukłądu-chłodniczego?highlight=czujnik+temperatury

a termostst to wiesz juz jak sprawdzic :up:


imo bez przeplywki sie nie obedzie, musi byc w ukladzie,
czujnik temp powietrza tez by sie przydalo wmontowac w rure

blackfly
13-04-2011, 19:49
czujnik temp powietrza tez by sie przydalo wmontowac w rure
czujnik to nie problem:) juz jest zamontowany jedynie ta przeplywka;/ no cos bedzie musiala zostac przejsciowka...

a ten czujnik sprawdze w sobote bo wtedy bede sie widzial z ziomalem moze cos z tego auta jeszcze bedzie:D