PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] [mkI] Masz Stag 50 i 1.8 16v SilverTop ? Pomóż ! Proszę ..



bambamfcorp
23-11-2010, 11:24
Witam kolegów w kolejnym poście . zdecydowałem się na zmiane generacji I i pół na Staga 50 ... wcześniej był on w BMW 6 cylindrówce i nie chce nic zwalić w moim aucie, dlatego zwracam sie z ogromną prośbą do Wszystkich o podanie dokładnych ustawień w AcWinLPG ... ustawiłbym to wstępnie a potem zaczoł odpowiednie regulować do motoru .. no i te nieszczęsne pytanie, gdzie podpiąć TPS ... podpiełem sie (na poprzedniej elektronice) pod biało niebieski to mi na PB zaczoł szarpać i zdychać ..
Prosze o odpowiedzi :)

kamilos_sid
23-11-2010, 12:30
Tu masz linka do instrukcji staga 50 tam jest opisany proces autokalibracji
http://www.ac.com.pl/public/pubonline/cms/files/Programy-i-instrukcje-obslugi/pl/Stag%20100/PL-STAG-50100150_instrukcja.pdf
Ja też mam staga 50 ale nie mam teraz dostępu do laptopa więc nie podam ci swoich parametrów ale mogę pomóc w regulacji

bambamfcorp
23-11-2010, 12:41
pliczek juz mam sciagniety, co do regulacji, jak sie wykuruje i znajde chwile to bede pisać i czekać na Twoje sugestie :) .. pliczek juz mam od jakiegos czasu tylko nadal nie jestem pewny pod ktory sie podpiac .. :) jeden z dwóch biało kolorowych bo pod mase lub +14v czy tam ile bylo to na pewno nie...

bambamfcorp
13-03-2011, 13:48
witam, odświeżam temat .. zamontowałem Staga 50 .. ze zdjęc Optysia powpisywałem wszystko jak podał, lecz mam jeszcze mnóstwo innych ustawień ...

1. Czy ktoś może podrzucić screeny z konfiguracji mondeo mk1 / mk2 1.8 ze staga 50/100/150 ? będe wdzięczny

2. czy po przekręceniu stacyjki, sonda 0.08 .. a po uruchomieniu go wskakuje na 0.14 0.16 0.18v ... i czasem pisze błąd sondy / sonda uboga naprzemiennie ... co to moze znaczyc ? (narazie mam na srube / bez krokowego )

3. regulacja reduktora ... czy każdy z was ma tak reduktor ustawiony że po włożeniu węża do wody i zasilaniu elektrozaworu wyskakują pojedyncze, konkretne bąble gazu z wody ? jesli tak to ile na sekunde ?

(pytam bo regulacja mojego tecno brc wyglada nastepujaco wg producenta:

Jak ustwić Tecno Reduktor
Reduktor jest ustawiony elektronicznie I nie potrzebuje interwencji ,
jeśli zajdzie potrzeba postępuj jak poniżej :


1) zamknij kompletnie śrubę ustawienia wolnych obrotów
2) Zatrzymaj silnik oraz sciągnij połaczenie węża z gaźnikiem, zainicjuj tymczasowo cewki zaworów z akumulatora
3) Reguluj śrubą wrażliwości dopóki LPG przestanie się wydobywać
4) wyreguluj ponownie śrubę ,ale nie skręć za bardzo , lepiej jeśli gaz trochę wypływa niż miałbyś zamknąć całkiem.

5) odłącz tymczasowe połączenie cewek z akumulatora
6) popuść śrubę wolnych obrotów (półtora obrotu)
7) przywróć poprzednie połączenia mechaniczne i elektryczne
8) uruchom silnik i wyreguluj obroty jedynie tą śrubą.

)

zdjecia ze staga xl:
http://img146.imageshack.us/img146/746/xl2j.th.jpg (http://img146.imageshack.us/i/xl2j.jpg/)
http://img600.imageshack.us/img600/9389/xl1.th.jpg (http://img600.imageshack.us/i/xl1.jpg/)

Netoper
13-03-2011, 14:28
2. czy po przekręceniu stacyjki, sonda 0.08 .. a po uruchomieniu go wskakuje na 0.14 0.16 0.18v ... i czasem pisze błąd sondy / sonda uboga naprzemiennie ... co to moze znaczyc ?
Że sonda jest do wymiany.


3. regulacja reduktora ... czy każdy z was ma tak reduktor ustawiony że po włożeniu węża do wody i zasilaniu elektrozaworu wyskakują pojedyncze, konkretne bąble gazu z wody ? jesli tak to ile na sekunde ?
Nie ma prawa przedostawać się gaz do układu chłodzenia
Galopkiem zmieniaj reduktor, do póki nie zmienisz/naprawisz reduktora nie jeździj na gazie.

bambamfcorp
13-03-2011, 18:25
netoper - z miksera zdejmuje i wkladam wąż do wiadra z wodą o to mi chodziło ...

kamilos_sid
14-03-2011, 11:39
Na bąbla wstępnie wyregulujesz reduktor i fura powinna bez problemu odpalić. Jeżeli chodzi o sondę na gazie przy złej regulacji może tak pokazywać jak napisałeś ale na benzynie powinna pokazywać wahania, jeżeli tak nie jest to tak jak powiedział Netoper sonda do wymiany.

Zapomniałem dodać że w Stagu błąd sondy oznacza, że sygnał nie zmienił się przez kilka sekund (co nie zawsze świadczy o jej uszkodzeniu)

bambamfcorp
14-03-2011, 13:13
dzieki a ile tych babli ma byc w ciagu powiedzmy seundy albo 10 sekund ? pytam bo mam sajgon w wiadrze z wodą ... dlatego jezdze na srubie z minimalnym przepuszczaniem .. ktos mi powie jakie wstepnie do silnika 1.8 ustawic pozycje krokowego ?

Dodano po 3 min.:

co do bledu sondy ... , na benzynie powinno falowac tak ? biore sie za lutowanie tego wszystkiego bo jak narazie mam to poskrecane ... PS. rezerwa pokazuje mi 5.10v .. u kogos tez takie cos widzialem .. tzn w stagu ze mam zwalony miernik poziomu gazu ? (nno gazownik mi tam cos mowil ze to nawet prawa dzialac nie ma ..)

czy tps na wolnych obrotach powinien miec taką wartość ? dodam że obroty 600-700 pokazuje stag a na desce widac ciut powyzej 1000 (tak samo 1100 obrotow przelaczania na gaz to niecale 2000 na desce )

Prosze o sugestie, w Was pokładam nadzieje !

Dodano po 1 godz. 26 min.:

dołączam screeny , nie mailem podpietego krokowca bo jeszcze nie wyregulowalem reduktora ...

http://img806.imageshack.us/img806/2940/1111uy.jpg (http://img806.imageshack.us/i/1111uy.jpg/)

bambamfcorp
14-03-2011, 18:03
ps. jaki zakres w Voltach, cewki w ustawieniach mam ustawic ?
- sonde lambda mialem walniętą , aktualnie przełożyłem na sprawną (oscyluje przy dodawaniu gazu)

Dodano po 16 min.:

gdzies wyczytalem ze zakres 0-12v dla cewki ... jesli sie myle, poprawcie mnie

kamilos_sid
14-03-2011, 23:21
Po pierwsze daj jakieś czytelne screeny swoich ustawień po drugie załóż krokowy. Jeżeli chodzi o bąble to znajdź moment kiedy przestają lecieć (silnik ma sam zasysać gaz). Jeżeli program pokazuje inne obroty niż licznik zmień typ sondy na Sonda na 2cyl. czy jakoś tak. Potem sprawdź na benzynie w jakim zakresie pracuje nowa sonda po nagrzaniu silnika (typ sondy powinien być ustawiony na 1V)

Dziś nie mam laptopa pod ręką ale jutro postaram się podać ci moje ustawienia, chociaż moim zdaniem po podłączeniu krokowego i sprawnej sondy autokalibracja powinna już dużo dać.

Netoper
14-03-2011, 23:28
Jeżeli program pokazuje inne obroty niż licznik zmień typ sondy na Sonda na 2cyl
Cewka, trza zmienić ustawienia dotyczące cewki :)

bambamfcorp
14-03-2011, 23:42
netoper, tez wlasnie do tego doszedlem ze musze zmienic ..

Netoper
14-03-2011, 23:47
Ja to tylko informacyjnie bo Kamilos wiedział o czym pisze, tylko czeski błąd mu się trafił, że napisał sonda a nie cewka.

bambamfcorp
14-03-2011, 23:55
tylko pytanie .... czy regulacja wolnych obrotow jest tą na sprężynce czy na bolcu ? ... pytam bo jak wkręce bolec to reaguje na pojedyncze bąble ... no i jak kręcić tym ze sprężynką ? ... co to jest ... ;/ bo zasady nie rozumiem tego bolca i imbusa ze sprezynką na wahadełku .... krece imbusem nic sie nie dzieje .. ( bable jak walily tak walą - wolne na 2 obroty odkrecone) pisza ze regulujesz tym z imbusem czulosc ... no i przed regulacja wkrecasz od wolnych ... ale wkrece od wolnych to zdechnie bo wogole bąble nie lecą ...

Dodano po 1 min.:

o kurde sory za zdjecie .. juz to poprawiam ...

Dodano po 6 min.:

http://img806.imageshack.us/img806/2940/1111uy.jpg (http://img687.imageshack.us/i/1111jzf.jpg/)

kamilos_sid
14-03-2011, 23:57
Jeżeli program pokazuje inne obroty niż licznik zmień typ sondy na Sonda na 2cyl
Cewka, trza zmienić ustawienia dotyczące cewki :)

Pewnie, że cewka :) pomyliłem się

bambamfcorp
15-03-2011, 00:00
jest to zdjecie przed wymianą sondy lambda ... sonda lambda po dodaniu gazu w koncu pokazuje spadek na ubogą, na jałowym jest bogata (to na srubie przed regulacja)

no i wstepnie pytanie ... tecno brc 100kw ... ktora na max wkrecic tą ze sprezynka czy z bolcem ? co jest czym .. sprezynke max wkrecic do srodka wstepnie czy wykrecic cholernie duzo ?

kamilos_sid
15-03-2011, 00:20
tylko pytanie .... czy regulacja wolnych obrotow jest tą na sprężynce czy na bolcu ? ... pytam bo jak wkręce bolec to reaguje na pojedyncze bąble ... no i jak kręcić tym ze sprężynką ? ... co to jest ... ;/ bo zasady nie rozumiem tego bolca i imbusa ze sprezynką na wahadełku .... krece imbusem nic sie nie dzieje .. ( bable jak walily tak walą - wolne na 2 obroty odkrecone) pisza ze regulujesz tym z imbusem czulosc ... no i przed regulacja wkrecasz od wolnych ... ale wkrece od wolnych to zdechnie bo wogole bąble nie lecą ...

Ta na bolcu jest od wolnych obrotów i do regulacji powinna być zupełnie zakręcona. Ta ze sprężyną jest od czułości parownika i właśnie tą powinieneś regulować jak nie możesz dojść do ładu z bąblami to przyłóż ucho do węża i odkręcaj śrubę ze sprężyną. Jak zacznie syczeć to wkręć ją spowrotem o jakieś 1/4obr. i powinno być ok (na początek). jeżeli sonda działa, krokowy jest podpięty i silnik jest ciepły to silnik powinien odpalić, jeżeli gaśnie to odkręć śrubę od wolnych obrotów o ok. 1obr i uruchom autokalibrację.

Dodano po 9 min.:

typ przełączania ustaw na obroty w górę, obroty przełączania na 2000, próg TPS ok 1,20, opcja otwarcia TAK, Cut off na razie niech będzie NIE (to odpowiada za hamowanie silnikiem na gazie ale to ostatnia opcja w regulacji).
Poza tym podłącz czujnik temperatury reduktora i włącz opcję Temperatura przełączania 30st. Max obroty gazu na 6000, histereza TPS też jest chyba za mała. Napisz jeszcze jaki masz reduktor bo jeżeli z betki V6 to może być troszku za duży - czytaj problemy z wolnymi obrotami.

bambamfcorp
15-03-2011, 00:32
kamilos .. dzieki za rade tylko ... reguluje na podlaczonym do pradu kablem pod akumulator, tak ? ... jak wkrecam wolne oboty na maxa to nic nie leci ... doslownie , ... to wtedy wkrecam sprezyne na maxa ... nic nie leci ... wykrecam ... i nie wiem .. wydaje mi sie ze ona moze wyleciec ... co Wy na to ? mondeom mk1 1.8 93 16v glx / parownik Tecno BRC do 100kW

Dodano po 5 min.:

czyli mam odkrecac ... aha, a w swoich autkach macie wykrecone dosyc konkretnie srubki czulosci ?

kamilos_sid
15-03-2011, 00:43
masz zawór na parowniku, który ma plus i minus oba powinny być podpięte do akumulatora, powinieneś mieć również ciśnienie w rurce doprowadzającej gaz ze zbiornika i zależy jaki tam masz zawór albo ze śrubą albo elektryczny. Powinna wystarczyć sama regulacja śrubą ze sprężyną. Skoro reduktor był używany to może spróbuj spuścić smołę z niego smołę (nagrzać silnik na pb i odkręcić czarną śrubkę na dole reduktora i poczekać aż wszystko wycieknie)

Dodano po 3 min.:

taki masz reduktor?
http://www.stronadama.republika.pl/brc/duze/image003.jpg

bambamfcorp
15-03-2011, 00:45
jakies 2 tysiace km temu go od srodka czyscilem , co do zaworów ,... jest jedynie na elektrozaworze ... elektrozawor jest polaczony z wtryskami i cewka w parowniku ,, podpinam 1 kabel pod elektrozawor (+) do akuulatora i slychac cykniecie ... jak mam wkrecony wolne obroty to od maxymalnego wkrecenia czulosci do ok polowy wykrecania srubki ... nic z weza nie wylatuje , ani jeden bombel ... dopiero lekkie odkrecenie wolnych powoduje w zaleznosci ododkrecenia pojedyncze wolne/szybkie wypuszczanie bąbla ... 1,5 obrotu to juz sajgon

kamilos_sid
15-03-2011, 00:52
a fura odpala wogóle na zakręconej śrubie od obrotów? bo generalnie jest tak, że w niektórych autach wogóle jej się nie odkręca wystarcza sama regulacja śrubą czułości.

W sumie możesz spróbować auto kalibracji na lekko odkręconej śrubie obrotów ważne jest to że gaz nie może lecieć, silnik powinien go zasysać. Dobra ja na dziś odpadam jutro powalczymy dalej.

bambamfcorp
15-03-2011, 01:00
odpali tylko na wolnych zgasnie ... musze trzymac dosyc wyzej ... ponad 1200 ... ale ma fura takie motywy albo wolnych nie ma i od razu zdycha na wolnych . albo jak troche odkrece wolne to nierowno na wolnych pochodzi i od razu do zera spadnie i na benzyne przelaczy z rozrusznika ... aktualnie jest tak ze jest poltory czy nawet 2 obroty od wolnych odkrecone (na wolnych bogadtu .. ponad 1 v) a czulosc jest chyba 4 obroty 360st. od calkowitego wkrecenia ... i auto ma wolne i przy gazowaniu jakos nie czulem dziury .... ( dodam ze mialem śrube ... srube tak wkreconą że byla moze z 3 milimetry czubkiem od zamkniecia ... moze to byl tez błąd co .... ? na jakie pozycje co poustawiac ?

Dodano po 1 min.:

no wlasnie moze to moj problem .. ze ma zassysac a przez dziurke zassie ;D dzieki :)

kamilos_sid
15-03-2011, 15:43
Tu są screeny z lata i niestety bez lambdy:
http://www.adrive.com/public/3ff9e3bcf04822b351dc06710f11c42692e6c0cb22dbda1cc5 9607885fddb665.html
http://www.adrive.com/public/c20e889571a3bbb797d3388da8605ee60fa41bee98f17a79ee 4a0e9612abd0ec.html

bambamfcorp
15-03-2011, 17:39
ale lambda powinna byc uwzgledniona ?

Netoper
15-03-2011, 20:53
ale lambda powinna byc uwzgledniona ?
Jak nie masz krokowego to lambda na nic.

bambamfcorp
15-03-2011, 21:02
ja juz nic nie wiem .... wkrecona na maxa sruba wolnych i wykrecona lub wkrecona sruba czulosci .. żadne bąble nie wylatują .. w takim ustawieniu auto na jałowym wogole nie pracuje ... na benzynie w koncu juz wszystko co moglem zrobilem do porządku .. sonda działa, termostat wymienilem, swieczki platynowe były , cewka ok, nowe do lpg kable, ... nie prycha na gazie ale postanowilem sobie staga 50 wlozyc by szlak mi nie trafiła głowica gdybym mial na samym powietrzu jezdzic ...

pytanie ... bo sposob na bąble nie działa .. podlaczyc staga ... wolne tak wykrecic by na nich umiał pracowac .. po przykrecac tak by na stagu pokazywało mieszanke uboga/bogata ... i lekko podkrecic by byla minimalnie zawsze bogata .. ? a czułość potem dla 3000 ustawic ? .. oczywiscie wstepnie pozycje krokowego podac

czy krokowy przy jednej predkosci obrotowej auta zmienia szybko swoja pozycje w jakims zakresie czy jest na jednej pozycji

Dodano po 6 min.:


PS. netoper .. na GG napsialem Ci wiadomosc następującej tresci

powiedz mi tylko z ta regulacja parownika ... na wolnych auto nie umie zassac gazu i musi z parownika pod cisnieniem leciec mocniej ten gaz ? druga sprawa ... nie wiem jak to z tą czuloscia ... wkrecic na maxa i odkrecac ... patrzac na dane sondy uboga/bogata ... (wstepnie dla 3 tysiecy obrotow) ? ... krecic tam czy krokowego odpowiednio ustawiac ? ... ta czulosc ma za zadanie jedynie wieksza dawke gazu zapodac silnikowi gdy mu deptamy ?

Netoper
15-03-2011, 21:58
czy krokowy przy jednej predkosci obrotowej auta zmienia szybko swoja pozycje w jakims zakresie czy jest na jednej pozycji

Jak jedziesz z jednostajną prędkością to teoretycznie krokowy w jednej pozycji stałą dawke gazu przepuszcza, ale że przy prawidowo ustawionej kuchence wykres lamby ma oscylować to powinno pyć lekkie ruszanie się/dygi tłoczka .

kamilos_sid
15-03-2011, 23:40
bambamfcorp podłącz wszystko i puść autokalibrację jeżeli nie będzie mógł przejść przez nią to ustaw ręcznie takie parametry jak u mnie (tylko włącz regulację od lambdy) i odkręć śrubę od wolnych obrotów tak żeby nie gasł na wolnych. Potem pokaż wykresy lambdy z pracy silnika i dopracujemy co i jak.

bambamfcorp
15-03-2011, 23:42
super tylko gdzie ta autokalibracje sie uruchamia ?


druga sprawa .... rozgregulowalem czulosc membrany w Tecno BRC 100kW ... od mechanika zajmujacego sie tez gazem dowiedzialem sie od maxymalnego wkrecena srubki z czulosci membrany mam wykrecic 2,5 obrota ( w BRC tak niby fabrycznie wykrecaja) ... ktos to moze potwierdzic , zdementowac ? ... od lamby mam wl ... boje jedynie sie opcji CUT-OFF uzywac .... jak ja ustawic ? ile obrotow silnika i kiedy ? ile CI pali na trasie gazu / w miescie kamilos ?

no i czy Cut-off jest bezpieczny ? ... tzn .... zmiejsza spalanie? co robi ? wylacza zasilanie reduktora ? czy jak ?

Netoper
15-03-2011, 23:55
boje jedynie sie opcji CUT-OFF uzywac .... jak ja ustawic
Na off niech będzie, w spalaniu może max ćwierć litra więcej gazu na 100 pójdzie, ale świeczki będzą chłodzone gazem przy hamowaniu silnikiem. i zaworki też odetchną.

kamilos_sid
16-03-2011, 00:15
super tylko gdzie ta autokalibracje sie uruchamia ?


druga sprawa .... rozgregulowalem czulosc membrany w Tecno BRC 100kW ... od mechanika zajmujacego sie tez gazem dowiedzialem sie od maxymalnego wkrecena srubki z czulosci membrany mam wykrecic 2,5 obrota ( w BRC tak niby fabrycznie wykrecaja) ... ktos to moze potwierdzic , zdementowac ? ... od lamby mam wl ... boje jedynie sie opcji CUT-OFF uzywac .... jak ja ustawic ? ile obrotow silnika i kiedy ? ile CI pali na trasie gazu / w miescie kamilos ?

no i czy Cut-off jest bezpieczny ? ... tzn .... zmiejsza spalanie? co robi ? wylacza zasilanie reduktora ? czy jak ?

Poszukaj w menu znowu nie mam laptopa pod ręką także nie pomogę ale jest na pewno autokalibracja wtedy program sam ustawia parametry sterownika (jeżeli dobrze jest wyregulowany reduktor :satan: ), masz przecież instrukcję tam jest napisane. Co do Cut oFF to jest hamowanie silnikiem, centralka wykrywa że puściłeś pedał gazu (spada sygnał TPS) wtedy zamyka krokowy, żeby silnik obniżył obroty, niżej niż 1800 nie można ustawić bo jak puścisz gaz to ci będzie żabki robił.

bambamfcorp
16-03-2011, 00:17
i na twoich ustawieniach dobrze przy gwałtownym przyspieszeniu ci sobie radzi autko, kichło CI kiedys z powodu zlych ustawien ?

kamilos_sid
16-03-2011, 00:19
Kicha jak masz kiepskie przewody i świece a nie złe ustawienia. Mnie w cyklu mieszanym spala 12l/100 także jestem zadowolony ty masz 1.8 także będzie pewnie lepiej.

dodam jeszcze, że nie wiemy jaką masz średnicę miksera? Jak za dużą to auto idzie jak burza ale wolne obroty ciężko wyregulować jak za małą to odwrotnie. Ale z tego co pamiętam to powinieneś mieć 32mm może niech ktoś z kolegów mnie poprawi jak sprawdzi.

bambamfcorp
16-03-2011, 00:33
sie rozumie , no , swieczki platynowe i kable z przebiegiem 2k ... narazie nie narobił larma :D

Dodano po 6 min.:

a w regulacji od sondy ... jak ją włącze .. to jakie opcje wybrac / wartosci dla ustawien w niej dostepnych ?

Dodano po 4 min.:


REG ULACJA OD SOND Y - prz ałąc enie / wyłąc enie regulacji gazu od sondy .

PRÓG SONDY – napięcie pr y którym następuje miana mies anki bogatej na
ubogą .

PRĘDKOŚĆ AKT UATORA PONIŻEJ PROGU TPS - prędkość silnika
krokowego jaką wykonuje opcję regulacji mies anki ga - powietr ze ze
w ględu na sondę pr y pracy jałowej silnika .

PRĘDKOŚĆ AKT UATORA POWYŻEJ PROGU TPS - prędkość silnika
krokowego jaką wykonuje opcję regulacji mies anki ga - powietr e e
w ględu na sondę pr y po ycji TPS powyżej progu .

PRĘDKOŚĆ AKT UATORA (V1.61) - prędkość silnika krokowego jaką wykonuje
opcję regulacji mies anki ga - powietr e e w ględu na sondę .

SONDA ZIMNA – teoretyc ny c as nagr ewania sondy lambda . Pr y każdora owym
pr ełąc eniu na ga kontroler ignoruje wska ania sondy maksymalnie
pr e ustawiony c as i c eka na poprawne jej d iałanie . Do c asu
unormowania parametrów sterownik kor ysta wewnętr nej mapy
położenia silnika krokowego .

co tam poustawiac w tym ? w tym progu sondy ?

kamilos_sid
16-03-2011, 00:35
regulacja od sondy TAK
Próg sondy 0.5
Pedkośc attuatora 230 (na razie wszędzie)
sonda zimna 60s

bambamfcorp
16-03-2011, 00:41
dzieki, ktos mial wlasnie
prog -nie znam
230 ponizej
250 powyzej
sonda zimna 65 :)

dzieki
narazie musze sie z tym reduktorem uporac .. i tymi magicznymi 2,5 obrotami od max wkreconej sruby czulosci membran .. ;/

Dodano po 3 min.:

jesli masz rosnace obroty powyzej 2000 przelaczac i wl. temperature +15 stopni to on po przekroczeniu 2k obrotow gdy temp osiagnie 15 st na reduktorze, dopiero przelaczy na gaz ? 1 przewod wystarczy i masa na redutor by czujnik temp działał ? moze moge go wyciagnac z jakiego urzazonka , np z obudwy od kompa i podlaczyc tutaj ;D

kamilos_sid
16-03-2011, 00:51
jesli masz rosnace obroty powyzej 2000 przelaczac i wl. temperature +15 stopni to on po przekroczeniu 2k obrotow gdy temp osiagnie 15 st na reduktorze, dopiero przelaczy na gaz ? 1 przewod wystarczy i masa na redutor by czujnik temp działał ? moze moge go wyciagnac z jakiego urzazonka , np z obudwy od kompa i podlaczyc tutaj ;D

tak ale temperature ustaw na 30st czujnik niestety będziesz musiał kupić ale to koszt ok 15zł. Bez czujnika też może sie udać (tylko działaj na ciepłym silniku) ale docelowo i tak musisz go załozyć bo padnie reduktor.

bambamfcorp
16-03-2011, 14:39
byłem u gaziarza, pokręcił wolnymi, wczesniej sie pytałem mechanika ktory mial z parownikami brc doczynienia i powiedział by czulosc membrany wykrecic o 2,5 obrotu, tak tez zrobilem, dzis zajechalem do gaziarza, zbeształ mnie że sie nie rusza czulosci ... podpioł się ... poogladał ... podyskutowalismy, sonda fajnie faktycznie pokazuje , lekko bogatą na wolnych ustawił , na wyzszych sonda oscyluje ... i takie ustawienia powpisywał, mowiac ze niektore dane byly za bardzo podkrecone,ze aktuator by nie reagował (chodzilo o prog sondy)

http://img824.imageshack.us/img824/2335/browko.th.gif (http://img824.imageshack.us/i/browko.gif/)
http://img839.imageshack.us/img839/5287/browko2.th.gif (http://img839.imageshack.us/i/browko2.gif/)

co Wy na to ?
no i pytam o Opcje otwarcia i Opcje Cut-off .. warto ją uruchamiac ? po wymianie sondy i regulacji po samoadaptacji, na benzynie i gazie rewelacja, tylko spalanie nie wiem jakie ale jak wczesniej sonda nie dzialala to na benzynie pewnie duzo musial brac ;/ .. na gazie jezdzilem ze registerem ... co sądzicie ?

kamilos_sid
17-03-2011, 11:30
Ładnie jest zobaczymy jak wyjdzie spalanie.

bambamfcorp
17-03-2011, 12:02
dzieki a ten cut-off warto kamilos sobie wlaczyc ? czy czuc spadek przyspieszenia przy cut-offie w momencie depniecia gazem ? jaka jest zasada dzialania, nie ma pedalu gazu , hamujemy silnikiem to do obrotow 1800 aktuator jest na stalej, niskiej pozycji ? zeby nie zassysal tyle gazu ?

czy "opcja otwarcia" to momentami daje wieksza dawke gazu , lepsze przyspeiszenie i wieksze spalanie - do czego sluzy

no i 3 pytanie .. zapisalem te parametry do pliku , czy przechodzic autokonfiguracje po wyregulowaniu autka przez gazownika ? co Wy na to ? troche pojezdzic na konfiguracji gaziarza i troche na autokonfiguracji ? autokonfiguracje zawsze trzeba poprawiac, tak ?

kamilos_sid
17-03-2011, 17:56
dzieki a ten cut-off warto kamilos sobie wlaczyc ? czy czuc spadek przyspieszenia przy cut-offie w momencie depniecia gazem ? jaka jest zasada dzialania, nie ma pedalu gazu , hamujemy silnikiem to do obrotow 1800 aktuator jest na stalej, niskiej pozycji ? zeby nie zassysal tyle gazu ?
Na przyśpieszanie nie ma wpływu, po prostu jak puścisz pedał gazu to niektóre fury nie zwalniają bo mają jeszcze gaz w rurce między mikserem a reduktorem. Opcja Cut Off zamyka silnik krokowy po puszczeniu gazu.


czy "opcja otwarcia" to momentami daje wieksza dawke gazu , lepsze przyspeiszenie i wieksze spalanie - do czego sluzy
opcja otwarcia powoduje pełne otwarcie silnika krokowego przy jeździe na benzynie


no i 3 pytanie .. zapisalem te parametry do pliku , czy przechodzic autokonfiguracje po wyregulowaniu autka przez gazownika ? co Wy na to ? troche pojezdzic na konfiguracji gaziarza i troche na autokonfiguracji ? autokonfiguracje zawsze trzeba poprawiac, tak ?
jak dobrze chodzi to nie kombinuj (oczywiście zawsze możesz wgrać do sterownika parametry z pliku)

bambamfcorp
17-03-2011, 18:02
dzieki wielkie za informacje ! :) .. mam tak ze aktuator oscyluje na kazdych obrotach kolo pozycji 80tej , jest ok ? czy czulosc membrany zle ustawilem ( znajomy mechanik powiedzial ze brc wykrecamy 2,5 obrotu imbusem membranki ) - powinno byc kolo 100'nej ? - kombinowac zbytnio juz nie bed e... moze ten cut-off na 1800 tak jak miales kamilos , ustawie sobie :-)

kamilos_sid
17-03-2011, 18:39
dzieki wielkie za informacje ! :) .. mam tak ze aktuator oscyluje na kazdych obrotach kolo pozycji 80tej , jest ok ? czy czulosc membrany zle ustawilem ( znajomy mechanik powiedzial ze brc wykrecamy 2,5 obrotu imbusem membranki ) - powinno byc kolo 100'nej ? - kombinowac zbytnio juz nie bed e... moze ten cut-off na 1800 tak jak miales kamilos , ustawie sobie :-)

masz bardzo dobrze 80 jest ok.

bambamfcorp
17-03-2011, 22:00
a jak mam srednia pozycje aktuatora kolo 80 .. to opcje cut off dla 1800 obrotów mam ustawic na jaką pozycję ?

Dodano po 3 min.:

czy moge pozycje minimalna ustawic troche nizej ?

kamilos_sid
18-03-2011, 00:48
tak samo 1800

bambamfcorp
18-03-2011, 00:56
dzieki, a ta pozycja minimalna, moge obnizyc ? ... sonda chyba w koncu sama pozycje dobierze .. mam min 80 ... a przy bogata uboga .. oscylowalo to bylo przy 80 . to minimum aktuatora moze jeszcze obnizyc ? no i na jakapozycje ustawic u mnie ... te 1800 obrotow ... aktuator .. na 70 ? 60 ? zeby mi zwalnial ? nie zassysal za duzo gazu

bambamfcorp
19-03-2011, 19:44
strasznie mi dymi na tych ustawieniach i widac ze krokowy tylko na tej pozycji 80 stoi .... cos mi tu smierdzi ... spalanie wzroslo derastycznie ... czy moge MINIMALNĄ pozycje aktuatora ustawic na 40 , badz 30 ? co to da ... jak sonda bedzie miala nim tak pokatrolowac nizej niz 80 to zamknie przeplyw , tak ?

kamilos_sid
21-03-2011, 21:42
minimalną pozycję attuatora możesz obniżyć, zawsze możesz wrócić do poprzednich ustawień. Dodam tylko, że im mniej zmienia się otwarcie tym lepiej wyregulowany reduktor. Spróbuj może mu puścić tą autoadaptację może będzie lepiej TYLKO PAMIĘTAJ O ZAPISANIU USTAWIEŃ DO PLIKU! przed zmianami