PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Radio Kenwood Zwarcie?



Nimek6310
26-11-2010, 01:41
Potrzebuje porady.
Problem jest następujący.
W różnych odstepach czasu zapala sie w radyjku napis PROTECT.
Poprzedzone to jest zawsze takim pyknięciem w glośnikach.
Normalnie wszystko dziala bez problemu ale raz na jakis czas pojawia się ten problem.
Protect sugeruje istnienie zwarcia, ale zwarcia nie ma, sprawdzalem.
Radyjko w tej sytuacji musi zostac odłączone od zasilania i się resetuje i chodzi poźniej normalnie.
Głośnikito system dwudrożny odseparowany firmy Hertz.
Ze zwrotnicami oddzielnymi na tweeter i woofer.
No i własnie czy ktoś ma jakiś pomysł co moze się dziac?
Radyjko nowe calkowicie kupione ponieważ porzedni kenwood mial podobny objaw.

elektron1234
26-11-2010, 08:30
Skoro pisze zwarcie to jest cos nie tak z instalacja glosnikowa Posprawdzaj dokladnie instalacje To jest zabezpieczenie zeby koncowki mocy nie spalic Masz instrukcje ?do tego radia?

Nimek6310
26-11-2010, 16:38
Mam instrukcję Jak pisałem radyjko kupiłem nowe tylko dlatego że poprzedni kenwood zrobił niespodziewanie numer z "protect"
i nie chciał dojśc do siebie pomimo odłączenia i resetu.
Zwarcie wykluczam ponieważ Sprawdzałem miernikiem wszystkie głośniki oraz odłączałem niektóre z nich by sprawdzic ewentualnie który to z nich i zero efektów.
Czyli wszystko teoretycznie ok.
Ale nieszczęsny protect wraca nieraz po około dwóch tygodniach, czasami jednak po kilku minutach, godzinach itp.
Nie ma też wpływu na to głośnośc ani inne czynniki.
Czy możliwe jest by w zwrotnicy jakiś kondensator albo nie wiem jakis element czasowo dawał objawy zwarcia?
Bo nie mam innych pomysłów.

Zeus
27-11-2010, 12:20
Kondensator sam z siebie zwarcia raczej nie ma jak zrobić. W takiej sytuacji podejrzewałbym przewody głośnikowe - być może któryś z nich jest po prostu ruchomy, w trakcie eksploatacji pojazdu przetarła się izolacja i odsłonięty przewód sporadycznie dotyka blachy pojazdu, która jak wiadomo jest masą.
Druga ewentualność - nie wiem jak są zamocowane przewody do zwrotnicy i do głośników, ale jeśli są tylko skręcone i dociśnięte śrubką, to istnieje możliwość że kilka linek wyplątało się z tego i w wyniku drgań dotyka czasami do przewodu obok powodując chwilowe zwarcie. W sumie to i tak dobrze że radio ma zabezpieczenie i taki efekt nie powoduje od razu upalania końcówki.

WojtekMK2
29-11-2010, 22:49
Radyjko nowe calkowicie kupione ponieważ porzedni kenwood mial podobny objaw.Bo to nie wina radyjka tylko Twoja instalacja, raczej jej jakość bądź uszkodzenie.

Sprawdzałem miernikiem wszystkie głośniki
Jak sprawdzałeś? Jesteś pewien że tą czynność wykonałeś prawidłowo? Podaj wyniki pomiarów.

ale zwarcia nie ma, sprawdzalem. W jaki sposób? Dokładnie jak to robiłeś?
Sorry za moja złosliwośc, problem jest banalny ale ż
Sprawdzałem miernikiem wszystkie głośniki
Jak sprawdzałeś? Jesteś pewien że tą czynność wykonałeś prawidłowo?
Sorry za moją złośliwość. Problem jest banalny w przyczynach ale poważny w skutkach.
Dojdziemy, ale warunkiem są precyzyjne odpowiedzi Twoje , na pytania moje. Jasne?
Kolega Zeus bardzo jasno Ci odpowiedział, ale sądzę że nic z tego nie rozumiesz. Dlatego współpracuj jeśli chcesz pozbyć się Protectu (Ochrony - niekoniecznie zwarcie).