PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Problemy z obrotami Mondeo 1.8 16V 2001R



rafaello1010
26-11-2010, 13:32
WITAM I PROSZE O POMOC!!!!!!
Kupilem dwa dni temu forda mondeo 1.8 16v 2001r benzyna i mam problem bo nie wiem co sie dzieje auto na zimnym silniku ma dlugo wysokie ssanie 1200-1300 obrotow do tego wskaznik temperatury nie podnosi sie a po przejechaniu kilkunastu kilometrow wskaznik nagle wchodzi na 90 stopni i obroty spadaja na 900 i na zimnym silniku zalacza sie wentylator pomocy ratunku co to moze byc ? prosze o jakas podpowiedz opinie wielkie dzieki... :zly:


Edytowałem tytuł (duże litery) ,poza tym nie ten dział ,więc przenoszę - Krzychu32

cosin
26-11-2010, 14:10
jak zimny silnik to obroty powinny być wyższe (zwiększona dawka paliwa), u mnie (2.0 benzyna ale generalnies ilnik ten sam) nagrzewa się w ciągu ~1km i wskazówka temp jest praktycznie w pionie. U mnie obroty wolne po nagrzaniu sa około 800-850RPM

Jeżeli włącza Ci się wentylator na zimnym silniku to pierwsze co bym sprawdził to czujnik temperatury i jego wiązkę. Auto trza go do kompa podpiąć, zobaczysz wówczas wskazania czujnika i ogólnie zobaczysz co w nim siedzi.

rafaello1010
26-11-2010, 14:23
jak zimny silnik to obroty powinny być wyższe (zwiększona dawka paliwa), u mnie (2.0 benzyna ale generalnies ilnik ten sam) nagrzewa się w ciągu ~1km i wskazówka temp jest praktycznie w pionie. U mnie obroty wolne po nagrzaniu sa około 800-850RPM

Jeżeli włącza Ci się wentylator na zimnym silniku to pierwsze co bym sprawdził to czujnik temperatury i jego wiązkę. Auto trza go do kompa podpiąć, zobaczysz wówczas wskazania czujnika i ogólnie zobaczysz co w nim siedzi.

tak sie spodziewalem ze to jakis czujnik ale jade na kompa to zobaczymy co w trawie piszczy dzieki za podpowiedz

cosin
26-11-2010, 15:09
tylko pojedz do kogos kto kuma obsługę kompa, a nie tylko błedy zczyta. Albo kup spobie interfejs (ELM) za ~100pln i sam badaj swoją furę :) (najlepsze wyjście)