PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Schemat podłączenia zwrotnic. HELP!



Celtic
29-11-2010, 22:45
Siemanko, mam pytanie odnośnie schematu podłączenia zwrotnic.

opcja1.
radio->midbass->zwrotnica->tweeter

opcja 2.
radio->zwrotnica-> i tu rozgałęziam na midbass/tweeter

którą opcje wybrać?

WojtekMK2
29-11-2010, 22:59
Tak jak Ci napisałem na PW, jedna i druga opcja jest jak najbardziej prawidłowa.
Z reguły wybór zależy od konfiguracji i nastawów zwrotnic aktywnych , wbudowanych itp, jeszcze przed ostatecznym wzmocnieniem sygnału.
Sposób 1 , to ograniczenie, odcięcie pasma od dołu, by nie dotarł do twittera bo mógłby go zniszczyć. Mid wówczas gra wsioi co w sygnale dostanie. Nierzadko gra również tym pasmem, które przeznaczone jest dla twittera. Czyli nakładają się części przenoszonego pasma.
Sposób 2 , jeśli chodzi o pasmo twittera to jest podobnie (konstrukcyjnie) natomiast mid, otrzymuje pasmo okrojone z tego, co jest przeznaczone dla twittera. Tutaj bardzo dużo zależy od jakości , konstrukcji i precyzji doboru elementów zwrotnicy do charakterystyki pracy głośników pracujących we wspólnym kanale.

Celtic
29-11-2010, 23:14
hhm... :D ja mam 2 wersje, ale różnicy brak miedzy 1 a 2 sposobem, czemu? nie wiem...

WojtekMK2
30-11-2010, 22:57
Dobór...
Z reguły wybór zależy od konfiguracji i nastawów zwrotnic aktywnych , wbudowanych itp, jeszcze przed ostatecznym wzmocnieniem sygnału.



mam 2 wersje, ale różnicy brak miedzy 1 a 2 sposobem
Z pewnością jest różnica. Ludzkie ucho i zmysł słuchu ma bardzo niedoskonałą zdolność zapamiętywania szczegółów brzmienia. Ogromne różnice , są nie do odróżnienia w odstępie powiedzmy kilku dni. Wyraźne różnice są nie do odróżnienia po kwadransie. Małe różnice po kilku-nastu sekundach. Szczegóły i drobiazgi, po sekundzie nie da się odróżnić. Różnicę odsłuchałbyś tylko metodą szybkiego przełączania (0,1sek) tych dwóch sposobów. Są znaczne.