PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Stag 300 gaśnie na gazie na wolnych obrotach



maniek_
01-12-2010, 11:06
Od jakiegoś tygodnia mam problem z instalacją gazową. Gdy odpalam auto na benzynie jest ok, chodzi równiutko ale w momencie przełączenia na gaz auto gaśnie. Gdy trzymam pedał gazu wciśnięty do oporu wtedy silnik strasznie się trzęsie, pracuje nierówno utrzymując ok 1300RPM. Gdy auto przerzuca się na gaz podczas jazdy auto jakoś się toczy ale czuć że jest kiepsko, często muszę przełączyć na benzynę i przejechać jeszcze pare km żeby silnik zaczął pracować normalnie na gazie.
Temperatura przełączania na gaz 36 stopni. Gdy silnik już złapie temperaturę wszystko jest ok.
Filtr fazy ciekłej, gazowej wymieniany ok 10 kkm temu.
Instalka ma jakieś 40 kkm nalotu.
Gaz tankowany na różnych stacjach i objawy te same.

W czym może być problem?

rustin
01-12-2010, 12:20
może wtryski sie kleją? kończą swój żywot. Ale to takie wróżenie :) masz kabel ? nagraj osc i będzie wiadomo co się dzieje.

cristoferec
01-12-2010, 12:24
Moim zdaniem bardzo niska temperatura na dworze może mieć wpływ na prawidłową pracę instalacji.
Ponoć zwilgotniały filtr fazy ciekłej potrafi przymarznąć i ogranicza dopływ gazu.

rustin
01-12-2010, 12:41
To że niska temp gazu ma wpływa to wiadomo :) wtedy wychodzi czy chociażby podzespoły są dobre,reduktor trzyma ciśnienie i termikę,wtryski nie kleją się itd. O filtrze że przymarza to jeszcze nie słyszałem szczerze mówiąc.W sumie chyba nie mozliwe tak mi się zdaje bo filtr znajduje się ( przynajmniej powinien ) za reduktorem i przed czujnikiem temp gazu wiec skoro temp gazu pokazuje powyzej 0' bo taka jest minimalna temp gazu żeby nie przełaczylo na pb to i w filtrze musi być jeszcze większa temp.U mnie temp gazu po przejechaniu 6 km wczoraj przy - 15 wymosiła 24' ( nie mylić z temp reduktora)

Netoper
01-12-2010, 12:49
Filtr ciekłej jest przed reduktorem.

przemek0113
01-12-2010, 12:55
Też mam staga300 i miałem coś podobnego, dopóki się nie rozgrzał to na gazie gasł. U mnie temp przełączenia pb/lpg jest 30 stopni, w lato było spoko ale jak przyszły chłodniejsze dni to dopóki temp nie weszła na N to było tak, że dojechałem do skrzyżowania i zaczynał wariować na obrotach i gasł. Podjechałem do gaziarzy i stwierdzili, że w listwie są do wymiany tłoczki (nie wiem czy dobrze nazwałem). Koszt wymiany wszystkich 4 to 100pln i jak ręką odjął :)

rustin
01-12-2010, 12:59
Filtr ciekłej jest przed reduktorem.
nie w każdym reduktorze np w zavolaku mam filtr wkręcony w reduktor i siła rzeczy jest on nagrzany przez ciepło reduktora.
Pomyliło mi się z tym co pisałem że za reduktorem chodzilo mi o FL a nie FC :)


Podjechałem do gaziarzy i stwierdzili, że w listwie są do wymiany tłoczki (nie wiem czy dobrze nazwałem). Koszt wymiany wszystkich 4 to 100pln i jak ręką odjął
znaczy się wtryski padły :)

przemek0113
01-12-2010, 13:07
znaczy się wtryski padły
nooo najwyrażniej :)

cristoferec
01-12-2010, 13:27
Też mam staga300 i miałem coś podobnego, dopóki się nie rozgrzał to na gazie gasł. U mnie temp przełączenia pb/lpg jest 30 stopni, w lato było spoko ale jak przyszły chłodniejsze dni to dopóki temp nie weszła na N to było tak, że dojechałem do skrzyżowania i zaczynał wariować na obrotach i gasł. Podjechałem do gaziarzy i stwierdzili, że w listwie są do wymiany tłoczki (nie wiem czy dobrze nazwałem). Koszt wymiany wszystkich 4 to 100pln i jak ręką odjął :)
Ile masz przejechane na instalicji, ? Moja ma delikatnie ponad 20tyś., czy to możliwe żeby tak szybko wtryski poległy, a mam te same objawy. Zapewne istnieje jakaś inna przyczyna...

rustin
01-12-2010, 13:30
mi magic jety padły po 3 tys km :) rzucało silnikiem na wolnych obrotach. Jednym słowem pecha miałem bo inni dużo więcej na nich robią bez czyszczenia.

przemek0113
01-12-2010, 13:31
Też mam staga300 i miałem coś podobnego, dopóki się nie rozgrzał to na gazie gasł. U mnie temp przełączenia pb/lpg jest 30 stopni, w lato było spoko ale jak przyszły chłodniejsze dni to dopóki temp nie weszła na N to było tak, że dojechałem do skrzyżowania i zaczynał wariować na obrotach i gasł. Podjechałem do gaziarzy i stwierdzili, że w listwie są do wymiany tłoczki (nie wiem czy dobrze nazwałem). Koszt wymiany wszystkich 4 to 100pln i jak ręką odjął :)
Ile masz przejechane na instalicji, ? Moja ma delikatnie ponad 20tyś., czy to możliwe żeby tak szybko wtryski poległy, a mam te same objawy. Zapewne istnieje jakaś inna przyczyna...

Wymieniałem przy 30tyś ale już na początku wiosny, końcu zimy jak kto woli zaczęły się te objawy powolutku. Z tym, że przyszły ciepłe dni i przestało przeszkadzać bo nie gasł.

Może były wsadzone jakieś tanie sztuki i dlatego tak szybko padły :satan:

Netoper
01-12-2010, 13:32
Ponoć zwilgotniały filtr fazy ciekłej potrafi przymarznąć

bo filtr znajduje się ( przynajmniej powinien ) za reduktorem

Filtr ciekłej jest przed reduktorem.

nie w każdym reduktorze
W każdym reduktorze filtr ciekłej musi być przed nim a czy jest wkręcony w sam reduktor czy przy butli to inna sprawa, w każdym razie f/ciekłej musi być przed reduktorem żeby wychwytywać zanieczyszczenia mechaniczne, za reduktorem jest filtr fazy lotnej.


A w temacie, LPG jest z dwóch składników, jeden ma inną temperaturę parowania i zamarzania a drugi inną, na zimę powinno się zwiększać ilość propanu w mieszaninie żeby nie było cyrków, możliwe że jeszcze gaz jest letni i dlatego są jaja i np wtryski się sklejają do póki jakiejś tam temperatury nie załapią, tym bardziej że to już któryś problem w ciągu tygodnia, w zeszłym roku nie przypominam sobie żeby był taki wyskok.

rustin
01-12-2010, 13:36
widać jakość naszego gazu. No chyba jest różnica czy FC jest w reduktor wkręcony czy przy butli,napewno będzie inna temp.Jak tamto pisałem nie wiem czemu myślałem o FL jak widać :)

cristoferec
01-12-2010, 13:49
A w temacie, LPG jest z dwóch składników, jeden ma inną temperaturę parowania i zamarzania a drugi inną, na zimę powinno się zwiększać ilość propanu w mieszaninie żeby nie było cyrków, możliwe że jeszcze gaz jest letni i dlatego są jaja i np wtryski się sklejają do póki jakiejś tam temperatury nie załapią, tym bardziej że to już któryś problem w ciągu tygodnia, w zeszłym roku nie przypominam sobie żeby był taki wyskok.
Znakiem tego jest duże prawdopodobieństwo, że rzeźbią nas na cpn-ach, a my się głowimy co jest grane :wall:

Netoper
01-12-2010, 13:52
widać jakość naszego gazu.
Może nie tyle jakość co odpowiedni skład, bo jakościowo wedle badań LPG jest lepsze od PB
Z tym że samo to że pod wpływem niskiej temperatury kurczą się metale to w ciasnych wtryskach też się czkawką może odbijać, a jeszcze jak co nieco kokluszu siedzi to się plastelina robi i tłoczek niechętnie się porusza.


No chyba jest różnica czy FC jest w reduktor wkręcony czy przy butli, na pewno będzie inna temp
Będzie na korzyść wkręcenia w reduktor.

Dodano po 1 min.:


że rzeźbią nas na cpn-ach,
Jest taka możliwość :) propan jest droższy i czym go mniej to większe zyski dla producenta/dystrybutora, a właśnie propan jest tym "lepszym" składnikiem.

maniek_
01-12-2010, 15:03
temp gazu pokazuje powyzej 0' bo taka jest minimalna temp gazu żeby nie przełaczylo na pb
Zmieniałem tą wartość na 8 stopni i temp przełączania 38 i nie przyniosło to żadnych efektów. Więc chyba wtryskiwacze mają dosyć. Ponieważ ja również mam ich dosyć (valdki) to może pod maską zagości coś normalnego....

Dodano po 2 min.:

Choć na początek spróbuje zmienić filtr fazy ciekłej (przy przygasaniu ciśnienie z ~1.4 spadało na ~1.0), poza tym przy bardzo szybkiej jeździe przełącza się na benzynę sygnalizując to brakiem gazu

Netoper
01-12-2010, 15:34
przy przygasaniu ciśnienie z ~1.4 spadało na ~1.0
To jakby wtryski klękały to raczej ciśnienie by rosło.
U Ciebie wygląda to na zaniki gazu, ale czy to jest fizyczny brak gazu czy czujnik ciśnienia świruje to ciężko wygłówkować. A może sterownik nie lubi niskich temperatur i szajby dostaje, albo jakiś elektrozawór ma problemy przez temperaturę

maniek_
01-12-2010, 17:03
A może sterownik nie lubi niskich temperatur i szajby dostaje,
W tamtym roku nie miałem najmniejszych problemów z instalką, śmigała aż miło. Pomijając fakt że bardzo ciężko ją zestroić żeby checka nie wyrzucała...

Mortal_Kombat
01-12-2010, 18:03
Włącz opcję podgrzewanie wtryskiwaczy, może w tym leży problem że są za słabo rozgrzane, spróbować nie zaszkodzi.

maniek_
01-12-2010, 19:16
Nie widziałem wcześniej takiej opcji ale jutro to sprawdzę. Dzisiaj już w ogóle nie dało się jechać na gazie, od razu auto gasło nawet po przejechaniu kilkunastu km :(

Dodano po 1 min.:

A gdzie mogę szukać takiej opcji? Właśnie odpaliłem AcGasSynchro i nie ma tam nigdzie takiej opcji.
A i coś mi się kojarzy że podobny problem miałem u ojca w aucie i winny był czujnik ciśnienia

Jakub
01-12-2010, 22:53
A może masz zasyfiony zawór przed/w reduktorze? Ten który odcina dopływ LPG do parownika. U mnie były podobne objawy jak był ten zawór brudny.

cristoferec
01-12-2010, 23:33
Nie widziałem wcześniej takiej opcji ale jutro to sprawdzę. Dzisiaj już w ogóle nie dało się jechać na gazie, od razu auto gasło nawet po przejechaniu kilkunastu km
Może jednak jakość gazu pozostawia wiele do życzenia.
Ja u siebie dziś zrobiłem reset, by wykasować błędy, zalałem do pełna na orlenie i odpukać jak narazie jest ok., kontrolka check się nie zapaliła i jeździ bez zadyszki. Zobaczymy czy rano będzie git, jeśli tak małe stacje lpg omijam z daleka :guns:


A gdzie mogę szukać takiej opcji? Właśnie odpaliłem AcGasSynchro i nie ma tam nigdzie takiej opcji.
W zalaeżności którego masz Staga, w plusie i premium jest opcja podgrzewania.

Mortal_Kombat
02-12-2010, 00:23
http://www.ac.com.pl/public/pubonline/cms/files/Programy-i-instrukcje-obslugi/pl/Stag%20300%20plus/PL-STAG-200STAG-4STAG-300_PLUSSTAG-300_PREMIUM_instrukcja_.pdf na dziewiątej stronie instrukcji masz widok zakładki parametry i pod typem wtryskiwaczy masz opcje podgrzewania, musisz ją zaznaczyć. Ściągnij nową wersję programu, może masz starą i temu nie ma.

rustin
02-12-2010, 00:31
Gdzieś czytałem ale nie wiem czy to ktoś tak napisał bez żadnych dowodów czy miał rację że podgrzewanie tzn ta opcja nie jest taka dobra dla wtrysków.Ale nie pamiętam dlaczego :) dlatego nie wiem czy właczyć u siebie,chociaż mówią że przy moich wtryskach to nie potrzebne.dzisiaj przy -18 nawet nie wiedziałem kiedy się przełączył,nic nie czuć.

Rafal_K
02-12-2010, 00:37
Ja po kupnie MkII miałem podobny objaw...
Zaraz po przełączeniu, jak wciskałem sprzęgło, żeby zmienić bieg obroty spadały i gasł silnik...
Na benzynie było wszystko dobrze...
Okazało sie, że termostat był uwalony...
Sprawdź go...
Do mojego nowy termostat kosztował 40zł więc nie duży koszt...
Warto to sprawdzić...

maniek_
02-12-2010, 09:19
W zalaeżności którego masz Staga, w plusie i premium jest opcja podgrzewania.
Mam zwykłą 300 więc nie ma tej opcji, nowy soft nie działa z tym sterownikiem.


Okazało sie, że termostat był uwalony...
Mam podejrzenia co do niego. Co prawda wczoraj jak sprawdzałem temp wskoczyła na środeczek tak po przejechaniu ~5km, ale w aucie wtedy nada jest strasznie zimno, dopiero po przejechaniu min 15-20 km wnętrze auta zaczyna się nagrzewać...

cristoferec
02-12-2010, 13:50
Mam podejrzenia co do niego. Co prawda wczoraj jak sprawdzałem temp wskoczyła na środeczek tak po przejechaniu ~5km, ale w aucie wtedy nada jest strasznie zimno, dopiero po przejechaniu min 15-20 km wnętrze auta zaczyna się nagrzewać...
Wygląda na uszkodzony termostat, jak jedziesz szybciej wskazówka od temperatury nie opada ?
Najlepiej podepnij pod komputer, wtedy będziesz miał jasną sprawę.

U mnie dziś rano ładnie przełączył na gaz, nie było już dławienia, wszystko wskazuje na słabą jakość gazu z małej stacji, mam taką nadzieję...
Chociaż miałem niepokojący objaw na benzynie, zanim się rozgrzał na biegu jałowym silnik zaczął wibrować jak w traktorze i przygasały zegary musiałem go pogazować, żeby nie zgasł, oby to nie alternator :zly:

rustin
02-12-2010, 13:55
moze dlatego że już temp nie tak niska? przynajmniej u mnie wczoraj rano -18 a dzisiaj - 10.

maniek_
02-12-2010, 15:28
jak jedziesz szybciej wskazówka od temperatury nie opada ?
Przez ostatni tydzień kręciłem się tylko po mieście więc nie miałem okazji go szybciej przegonić, ale nigdy wcześniej wskazówka nie opadała, zawsze stoi pionowo. Dzisiaj obmacałem przewód idący do chłodnicy i wyszło że od strony termostatu był gorący, a z 10 cm od chłodnicy zimny, wygląda na zapowietrzony. Wstawiłem auto do mechanika żeby odpowietrzył układ i przy okazji wymienił wszystkie węże gumowe od instalacji (obecnie mam węże semperit które po jakimś czasie bardzo lubią pękać), oraz trójnik na aluminiowy zamiast plastiku i oczywiście wszystkie opaski

rustin
02-12-2010, 23:26
a układ w mondeo sam się nie odpowietrza?

maniek_
03-12-2010, 08:59
a układ w mondeo sam się nie odpowietrza?
Teoretycznie tak