PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podłączyć wzmacnicz w Ford Mondeo 93'



aifab
07-04-2005, 19:20
Witam Serdecznie !

Mam takie nietypowe pytanie, a mianowicie chcę podłączyć wzmacniacz i tubę w moim Fordzie. Wiem że kable muszę ciągnąć od akumulatora do bagażnika, chodzi mi o to jak najlepiej to zrobić, żeby się nie narobić ? ;)
którędy puścić kable ?
Jeżeli ktoś robił to u siebie, to proszę o pomoc, ewentualnie link do jakieś stronki z opisem.

Z góry dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc !
Pozdrawiam, Jarek.

remik07
08-04-2005, 09:02
witaj , robiłem to u siebie.
w zasadzie poprowadziłem przewód zasilający jak najkrótszą drogą , a więc od aku poprzez bezpiecznik i dalej wszedłem do wnętrza tym samym otworem co wiązka przewodów , dalej pod listwą progową , następnie pod boczkiem tylnej kanapy i już jesteśmy w bagażniku , wmacniacz zamontowałem w bagażniku na podszybiu "dupą do góry".
Od kabla zasilającego przede wszystkim wymaga się ,aby nie powodował spadku napięcia a więc:
1.Powinien być jak najkrótszy
2.Powinien mieć jak najwiekszy przekrój
mój wykonany z miedzi "beztlenowej" o przekroju 16mm i jest OK.Brak mi jeszcze kondensatorka , ale to może już niedługo :banan:

krzysiek51
08-04-2005, 19:08
zgadzam się całkowicie z Remik07. robiłem to w tamtym roku identycznie. równiez wszedłem do wnętrza tym samym otworem co wiazka przew, nastepnie równiez pod progami, kanapą i jesteśmy w bagażniku. Kabel sygnałowy od radia też powinien być jak najlepszej jakości tzn. najlepiej bykonany w tech. beztlenowej (silikonowy) no i oczywiście jak najwiekszy przekrój.