PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]gaśnie podczas jazdy . co to moze byc ?:>



pepo666
04-12-2010, 19:16
witam .

Mk2 1.8 16v B+G( zenit jakiś tam ) automat

Problem powstał wczoraj ... rano podczas odsnieżania -11 auto zgasło samo po 3-4 min od odpalenia. Pozniej bylo ok, przełaczyłem na gaz jade i podczas jazdy znow silnik zgasł . Kilka godzin pozniej jadac miastem ruszajac ze switeł auto znowu zgaslo.

Problem powstaje na benzynce jak i na gazie z tego co zauwazylem . NIe wiem jak dzisiaj po dopiero bede odpalal autko po 24h stania :D

Netoper
04-12-2010, 21:23
Jak na benie i LPG no to od układu elektrycznego coś, a tu to długa lista.
Zaczynając od jakiegoś niekontaktu gdzieś w wiązkach/na bezpieczniku, przez czujnika wału a na cewce kończąc.
Gaśnie jak uciął?, czy zaczyna najpierw telepać zarzucać i dopiero wtedy gaśnie definitywnie.
Gaśnie przy ruszaniu czy podczas jazdy? konkretnie w jakich momentach, jak gazu dodajesz czy jak puszczasz itp.

Jeszcze może układ wydechowy zamrożony.

Jak wyglądają obroty na "N" i jak zapniesz "D" ?

pepo666
04-12-2010, 22:28
na D normalnie obroty oscyluja i brzmią .
NA P i na N jakby na ssaniu coś , chodzilo w granicach 1.5k obr .

Jade i nagle po prostu jakby dostał silnik zapasci , bez szarpania bez niczego od razu zamiera . Może to świece szwankuja ? w maju byl caly nowy komplet motocrafta :)

Dzis np zgasł tylko raz , w momencie przełaczenia z beny na gaz , parownik miał 35'C . Moze to wina zimna :> pierwszy raz mam kuchnie w samochodzie zamontowaną....

Netoper
04-12-2010, 22:35
NA P i na N jakby na ssaniu coś , chodzilo w granicach 1.5k obr .
Sprawdź czy gdzieś lewego powietrza silnik nie ssie, podciśnienia/dolot


Jade i nagle po prostu jakby dostał silnik zapasci , bez szarpania bez niczego od razu zamiera . Może to świece szwankuja
4 na raz w jednym momencie? prędzej coś z elektryką, cewka, jej zasilanie (sparciałe przewody), może czujnik wału szwankuje (można go oczyścić pomierzyć) są opisy na forum, kabelki przy nim też lubią tracić izolację.
Ewentualnie sam PCM klęka.