PDA

Zobacz pełną wersję : Nagrzewnica



corvus_pl
30-11-2005, 08:41
Mam pytanie. Czym i jak wyczyscić nagrzewnice? O ile sią da. Nowa kosztuje ok 210zł

Gonzales
30-11-2005, 09:05
Nagrzewnica może być zabrudzona przez zanieczyszczenia z powietzra (mało prawdopodobne bo jest filtr kabinowy), lub od środka szczególnie gdy użyto dodatku uszczelniającego do płynu (zamulacza).
Proponuję zdjąć węże doprowadzające płyn z końcówek nagrzewnicy i podłączyć do jednego króćca węża z bieżącą wodą (z kranu) a drugi do jakiegoś naczynia lub kanału i przepłukać stopniowo zwiększając ciśnienie. Następnnie zamienić króćce. Po przepłukaniu wydmuchać resztkę wody spężonym powietrzem aby nie rozcieńczać płynu.
Powodzenia :) .

corvus_pl
30-11-2005, 09:07
No ja mam już ją na wyciągniętą i pukanie woda nic nie daje. Jest jakiś środek do czyszczenia?

Gonzales
30-11-2005, 09:16
Wogóle jest nie drożna czy widzisz, że ma zmniejszony przekrój i nie możesz tego usunąć wodą?

tordal
30-11-2005, 09:24
U mnie pomoglo zalanie zwyklym odkamieniaczem o nazwie Kamix , nie wiem jak dziala na aluminium , ja plukałem cztery razy i pomoglo a nagrzewnicy nie uszkodzilo.

Jakub
30-11-2005, 09:31
To jest dobry sposób. ja używałem Cilit kamień i rdza :)

corvus_pl
30-11-2005, 09:38
Cakiem zatkana nie jest, ale przekrój tych rurek już w samej nagrzewnicy musi być zmniejszony. Spróbuje tym kamixem. Do czajnika jest dobry na pewno bo go juz używałem :)

jdiabel
30-11-2005, 10:02
zanurz cała w jakiejs miednicy z odkamieniaczem na jakis czas np 1h powinno pomoc .

jdiabel
30-11-2005, 10:03
zanurz cała w jakiejs miednicy z odkamieniaczem na jakis czas np 1h powinno pomoc .

STraits
30-11-2005, 10:25
Chodzi Ci o nagrzewnice i chłodniczke aluminiową nagrzewnicy ? Jeżeli jest zakamieniona to wyciągasz i zalewasz octem, albo odkamieniaczem. Jak cieknie to wieziesz tam gdzie spawają ALU chłodnice.

Sebi
30-11-2005, 10:46
Tak jak napisał strait's zalej octem jest lepszy od odkamieniaczy

fazi
30-11-2005, 11:41
tylko ocet,ale operację będziesz musiał powtórzyć parę razy, zagotuj wodę dolej octu i tą miksturą zalewaj, efekt murowany :metal

corvus_pl
30-11-2005, 11:57
Straits przecież nagrzewnica jest aluminiowa.Cieknąc to nie cieknie, a co do jakis drobnych napraw aluminium to polecam ALUMI PRO. Praca z tym spoiwem bardzo prosta.

gordon
30-11-2005, 12:45
Na początek polecam środek RADIATOR 2000 koszt około 15 zł. Zlewasz chłodziwo z układu (najlepiej poprzez cienki wężyk założony na stalową rurkę pod autem w okolicy prawego wachacza), zalewasz roztworem tego środka ze zwykłą kranową wodą. Odpalasz motor i czekasz aż się zagrzeje do włączenia wentylatora. Jak całkowicie ostygnie to spuszczasz to i proponuję (choć podobno nie konieczne) przepłukać jeszcze raz układ wodą czystą. Następnym krokiem jest pozbycie się większych zanieczyszceń z nagrzewnicy (ja tak miałem). Nagrzewnica jest połączona dwoma przewodami gumowymi z resztą układu. Do jednego (powrotnego) dostęp od dołu z kanału - jest tam łączka, którą musisz rozpiąć. Do zasilającego dostęp troszkę gorszy bo od góry więc trzeba zdiąć rezonator powietrza dolotowego wraz z przepływomierzem. Pomiędzy plątaniną zobaczysz łączkę przewodu zasilającego nagrzewnicę. To złącze też trzeba rozpiąć. Następnie potrzebne nam będą węże ogrodowe. Jeden zakładasz na kran i łączysz z przewodem POWROTNYM drugi zakładasz na przewód ZASILAJĄCY i woniec węża kiedujesz do zlewu (możesz sobie założyć sito ze szmaty na końcówkę tak aby wiedzieć czy coś Ci wypłukało) Pamiętaj o tym aby połączenia zabezpieczyć opaskami bo występuje ciśnienie około 2 barów. Odkręcasz wodę napoczątku powoli a potem na full. Muślę, że dwie minutki płukania starczą. Po tym zabiegu poskładaj wszystko do kupy i zalej układ chłodziwem powinno być ok. Po jakimś czasie sprawdź czy nigdzie nie cieknie. Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam (masz pytania 600-309-485)