PDA

Zobacz pełną wersję : [Radio]Czy warto kupić ten sprzęt ?



Gebar
15-12-2010, 20:24
Mam możliwość kupić sobie pod choinke :) CB

Jeden ze znajomych sprzedawców zaproponował mi :
-Uniden PRO 520 XL
-Antena President Missuri

Radio ma kosztować 250 zł nowe, lub 180 zł używane.
Antena używana ma kosztować 150 zł

Pytania:
Czy to dobry zestaw?
Cena jest ok?
Może macie do zaproponowania jakiś inny zestaw?
Kasa jaką moge na to przeznaczyć to właśnie 300-400 zł za zestaw.

Dzięki

Dodano po 52 sek.:

Sprzedawca twierdzi, że sam ma taki zestaw i nawet jeśli ma na stanie "droższe radia" to poleca właśnie ten..

dream
15-12-2010, 20:31
radio jak najbardziej ok a antena to porażka, za te pienądze kupisz nową sirio ML145

Gebar
15-12-2010, 20:32
radio jak najbardziej ok a antena to prażka
A co byś proponował?
Sprzedawca ma tam całkiem potężny arsenał sprzętów

dream
15-12-2010, 20:34
radio jak najbardziej ok a antena to prażka
A co byś proponował?
Sprzedawca ma tam całkiem potężny arsenał sprzętów

ja osobiście po wielu zestawach używam to co mam w podpisie i jestem mega zadowolony tyko budżet troche inny

Gebar
15-12-2010, 20:35
Teraz doczytałem Twoj post po edycji :)
To mamy Siro ML145
Może jeszcze jakaś inna antenka?

Na co warto zwrócić uwage przy kupnie zestawu radio-antena?

dream
15-12-2010, 20:39
Teraz doczytałem Twoj post po edycji :)
To mamy Siro ML145
Może jeszcze jakaś inna antenka?

Na co warto zwrócić uwage przy kupnie zestawu radio-antena?

marka, parametry, cena pogadaj z malarem zna sie na rzeczy

Dodano po 1 min.:

zależy jeszcze czy antena magnes czy stała Cie interesuje

Gebar
15-12-2010, 20:41
Co do marki to raczej zdecydowałem się na Unidena PRO 520XL
Myślałem, że antena z 1 postu będzie ok, a tu się okazuje że poracha :)

Teraz pytanie jaką antene..President ML145 nie jest też jakoś specjalnie droga

dream
15-12-2010, 20:43
Co do marki to raczej zdecydowałem się na Unidena PRO 520XL
Myślałem, że antena z 1 postu będzie ok, a tu się okazuje że poracha :)

Teraz pytanie jaką antene..President ML145 nie jest też jakoś specjalnie droga

jest jeszcze pytanie jakie trasy robisz więcej miasto czy trasa. Zasada jest jedna im dłuższy bat tym lepiej

Usunięty
15-12-2010, 20:50
ja mam President ML145 z radiem tej samej firmy i powiem że na wyższym aucie niż MDO działa ekstra. Na MDO dobrze.

Gebar
15-12-2010, 20:52
jest jeszcze pytanie jakie trasy robisz więcej miasto czy trasa. Zasada jest jedna im dłuższy bat tym lepiej
Więcej chyba będzie miasto.
A ten bat, to im dłuższy tym lepszy ok, ale jak go później schować w aucie?
składa sięto jakoś?

Z góry sorry za głupie pytania, ale o ile z antenami stacjonarnymi miałem doczynienia to z samochodowymi nie.. :)

dream
15-12-2010, 20:54
ja mam President ML145 z radiem tej samej firmy i powiem że na wyższym aucie niż MDO działa ekstra. Na MDO dobrze.

skąd ten wniosek Paweł?

Dodano po 2 min.:



jest jeszcze pytanie jakie trasy robisz więcej miasto czy trasa. Zasada jest jedna im dłuższy bat tym lepiej
Więcej chyba będzie miasto.
A ten bat, to im dłuższy tym lepszy ok, ale jak go później schować w aucie?
składa sięto jakoś?

Z góry sorry za głupie pytania, ale o ile z antenami stacjonarnymi miałem doczynienia to z samochodowymi nie.. :)

do mondeo idzie schować na 100% bat o długości 1,8m może i więcej nie wiem, ja moją MLke chowam do bagażnika na skos i włazi bez problemu. 1.8m kładzie sie przy drzwiach

Gebar
15-12-2010, 20:56
Czy dobrym i wykonalnym pomysłem jest schowanie na stałe radia w schowek? (oczywiście ten w desce rozdzielczej od pasożyta)

dream
15-12-2010, 20:59
Czy dobrym i wykonalnym pomysłem jest schowanie na stałe radia w schowek? (oczywiście ten w desce rozdzielczej od pasożyta)

heheh jeszcze nikt z MKP tam nie montował, bedziesz musiał z otwartym schowkiem jeździc albo zewnetrzny głośnik zapodać. Jak dla mnie niepraktyczne daleko do radia a weź tu sie schylaj do jakis korekcji w razie zakłóceń

Gebar
15-12-2010, 21:12
No tak, musi być otwarty w czasie uzywania, ale bardzo szybko możesz je zamaskować przed lepkimi rączkami :)

dream
15-12-2010, 21:13
No tak, musi być otwarty w czasie uzywania, ale bardzo szybko możesz je zamaskować przed lepkimi rączkami :)

poschylasz sie do korekcji to Ci to miejsce bokiem wyjdzie :jezor:

fxxx
15-12-2010, 21:22
jezeli 250 zl za nowego chinczyka to ja bym nie kupil, a miscostam to juz w ogole porazka za nie antena, anteny to sie zaczynaja od minimum metra :) jak bedziesz mial u520 nie z tych najnowszych to bierz :). jednak idzie zima, mozna bedzie tanio kupic na allegro (w tamtym roku herbert za 300 zl byl bardzo czesto)

Tyberiusz
15-12-2010, 21:23
Antena President Missuri

Nie dość, że antena porażka, wygląda jak nie wiadomo co, to kosztuje jak na swoje "możliwości" astronomiczne pieniądze.

ML145 masz za te pieniądze, która jest znacznie lepszą anteną ;)


Radio zamontuj w schowku na okulary/gąbkę po lewej stronie kolumny kierowniczej. Tam ono absolutnie w niczym nie przeszkadza i jest z zewnątrz niewidoczne ;)

Gebar
15-12-2010, 21:23
Czyli wychodzi na to, że ..
Trzeba je trzymać w łątwo dostępnym miejscu, tylk ow czasie używania.
A później je po prostu chować

Rogaleskoo
15-12-2010, 22:03
jest jeszcze pytanie jakie trasy robisz więcej miasto czy trasa. Zasada jest jedna im dłuższy bat tym lepiej
Więcej chyba będzie miasto.
A ten bat, to im dłuższy tym lepszy ok, ale jak go później schować w aucie?
składa sięto jakoś?

Z góry sorry za głupie pytania, ale o ile z antenami stacjonarnymi miałem doczynienia to z samochodowymi nie.. :)

JA trzymam w bagażniku antenę o długości 205mm.

Gebar
16-12-2010, 06:13
205mm.
cm ? |:)

Usunięty
16-12-2010, 08:15
skąd ten wniosek Paweł?

jeździłem z nim i na Doblo i MDO. Wydaje mi się że lepszy "zasięg" był na Doblo, auto wyższe co za tym idzie bat jest wyżej, tak mi się wydaje dawno MDO nie jeździłem z CB.

Wiecie że anteny, zwłaszcza te markowe, to chodliwy towar w PL. Wrócisz do auta a tu sam kabel został.

dream
16-12-2010, 13:27
na Doblo, auto wyższe co za tym idzie bat jest wyżej

nie no wiadomo :up:

Jondi
16-12-2010, 14:31
kolego ja antene ml145 wkładam do bagażnika i sie mieści na jego szerokość (od wnęki do wnęki)
co do radia to mam wciśnięte miedzy fotel pasażera a tunel i jak potrzebuje schować do wkłądam pod fotel wypinając je tylko z zasilania bo kabel anteny mam przeprowadzony przez całe auto

Gebar
16-12-2010, 15:50
kolego ja antene ml145 wkładam do bagażnika i sie mieści na jego szerokość (od wnęki do wnęki)
co do radia to mam wciśnięte miedzy fotel pasażera a tunel i jak potrzebuje schować do wkłądam pod fotel wypinając je tylko z zasilania bo kabel anteny mam przeprowadzony przez całe auto
Ok, dzięki chłopaki za pomoc

Dodano po 47 sek.:

Wybór padł na Uniden PRO 520XL i anteren President ML145

Tyberiusz
16-12-2010, 16:15
Szkoda kasy na Presidenta ML....

Sirio, albo Midland mają tę antenę znacznie taniej, a niczym ona nie odbiega od Presidenta. Mało tego. Midland ma nieco lepszy zasięg z racji tego, że jest od owych nieco dłuższa.

Jondi
16-12-2010, 16:17
ja mam sirio i 20km złapałem najwięcej zasięgu nad morzem ale w mieście zgłupieć z nią można :)

Gebar
16-12-2010, 19:42
Panowie :)
to doradzcie zgodnie, jaką antene zakupić :)

Tyberiusz
16-12-2010, 20:20
Zakładam, że nowa :)

ML145, ale nie Presidenta, bo szkoda kasy na to :)

MIDLAND ML145, albo SIRIO ML145. To są anteny tańsze, również renomowanych producentów i mające identyczne osiągi ;)

Gebar
16-12-2010, 20:38
No i gra gitara, DZIĘKI :)

Gebar
22-12-2010, 13:51
CB już zakupione..
Wybrałem Uniden Pro520XL, oraz tak jak radziliście natene Siro ML145.
Radio zakupiłęm nowe a antene używaną. Za całość zawołał 330 zł (z podłączeniem i strojeniem anteny, cokolwiek to znaczyło :) )

PS. MadeInChina

Dodano po 54 min.:

Dzięki za pomoc

Tyberiusz
22-12-2010, 18:05
No i gitara ;)


z podłączeniem i strojeniem anteny, cokolwiek to znaczyło

Za podłączenie anteny Cię skasowali? :)

a strojenie, krótko mówiąc polega na zrównaniu ze sobą wskazań reflektometru na 1 i 40 kanale operując wsuwaniem luz wysuwaniem promiennika. Antenę dostraja się pod powierzchnię, na której się znajduje ;)

dream
22-12-2010, 18:32
Szkoda kasy na Presidenta ML....

Sirio, albo Midland mają tę antenę znacznie taniej, a niczym ona nie odbiega od Presidenta. .

no proszę cie nie nie odbiega od presidenta? jakieś argumety żeby taką teze stawiać?

Dodano po 21 min.:



MIDLAND ML145, albo SIRIO ML145. To są anteny tańsze, również renomowanych producentów i mające identyczne osiągi ;)

zysk: president 6dbi sirio 4dbi
rzeczywiscie te same

Gebar
22-12-2010, 20:52
Za podłączenie anteny Cię skasowali
Nie wiem :) zapłaciłem za sprzęt i poprosiłem by ją podłączył :)
Wyszedł podłączył i widziałem, że coś tam z anteną sprawdzał :)

Dodano po 2 min.:


Antenę dostraja się pod powierzchnię, na której się znajduje
Właśnie... myślałem, że antene najlepiej postawić na środku dachu, tym czasem koleś powiedział, że najlepiej postawić ją z tyłu przy słupku.
To jak to jest ?

Dodano po 59 min.:

I kolejne z cyklu "głupich" pytań..
Panowie,
czym różnią się od siebie
-RF GAIN - regulacja czułości odbiornika i..
-SQUELCH (SQ) - blokada szumów
Albo inaczej, w praktyce na chłopski rozum do czego służą te pokrętłą?
Co się dzieję w skrajnych pozycjach tych pokręteł?
Sory za takie pytania.. i dzięki za odpowiedzi

Tyberiusz
22-12-2010, 22:16
Właśnie... myślałem, że antene najlepiej postawić na środku dachu, tym czasem koleś powiedział, że najlepiej postawić ją z tyłu przy słupku.
To jak to jest ?

Optymalne miejsce, w którym fale rozchodzą się w miarę równomiernie we wszystkich kierunkach. to środek dużej powierzchni, czyli dachu.

RF, to regulacja czułości, kolokwialnie można powiedzieć, że to tak jakby regulacja zasięgu. Gdy masz to pokrętło ustawione na maksa radio ściąga Ci wszystko, czyli można powiedzieć że z pełnego zasięgu anteny, każdy, nawet najsłabszy nadający sygnał, który ledwo słychać. RF jest jakby uzupełnieniem SQ. Skręcając RF w LEWO, czyli z pozycji maks zmniejszamy czułość odbiornika. Słabe stacje zanikają, z kolei mocne stają się słabsze. Oznacza to, że wycinamy i nie słyszymy tego, co tam gdzieś z daleka nadaje i czego nie byłoby słychać u nas w radiu, tzn. byłoby, ale zaszumione.

SQ to blokada szumów, ale nie ma nic wspólnego z czułością odbiornika, skręcona maks w lewo spowoduje, że radio wyłapie każdy bełkot.

Poczytaj też troszkę w sieci, pobaw się tym w praktyce to zobaczysz jak to wszystko funkcjonuje ;)

fxxx
22-12-2010, 22:28
na chlopski rozum. zalozmy ze rozmowca gdy mowi to w twojej antenie indukuje sie napiecie rowne 1V, poziom szumow tla indukuje napiecie rowne 0,2V, a radio ma ustawiona czulosc na 0,1V. wiec slyszysz wszystko-i szumy i rozmowce. gdy ustawisz czulosc na 0,5V to szumy tla znikna, a rozmowca bedzie dalej slyszalny, choc sila jego sygnalu spadnie w stosunku do czulosci-na tej zasadzie dziala RF gain. squelch dziala jak barierka o roznej wysokosci- jezeli ustawimy ja na poziomie 0,2V to i szumy beda przez nia przechodzic i sygnal, jezeli na 0,5V to szumy sie nie przedostana ale rozmowca tak. jezeli sygnal rozmowcy bedzie na granicy tej barierki to bedzie go rwac (przy braku sprzezenia zwrotnego squelcha). mam nadzieje ze choc troche czaisz o co chodzi :)

ja squelcha nie uzywam jak chce slyszec duzo, jak juz sie dopytam o droge to zaciagam-jak jade przez tereny gdzie sa czesto zaklucenia (generalnei w miescie), bo moje radio nie szumi jak nie odbiera czegos. mozesz przyjac zasade-ze jak radio przestaje szumiec podczas krecenia RFgainem to tak zostawiasz/ew jeszcze troche zmniejszasz czulosc-wiele z komunikatow nie stracisz (naprawde bardzo slabe sygnaly). jezeli to nie pomaga lub musisz skrecic prawie cala czulosc to zostawiasz ja na mniejszej polowie i dalej zaciagasz barierke-squelcha.

mondeodream-szczerze polecam doczytac wiadomosci o CB, bo najpierw mowisz ze anten sie nie przycina w celu strojenia (w innym temacie; polecam isc do szkoly i dowiedziec sie cokolwiek o rezonansach i na jakiej zasadzie dziala antena) a teraz ze anteny mobilowe po pierwsze ze maja zysk (powiedz w porownaniu do czego ten zysk liczony) i ze anteny o takiej samej budowie i dlugosci czyms sie roznia (biorac pod uwage wysoka jakosc obu producentow) poza cena. z argumentow ja Ci podam-ta same dlugosc! przy czym midland jest najdluzszy i najsztywniejszy-co powoduje ze sie nie ugina zbyt mocno a przez to dziala najlepiej-ale i tak tego nie sposob uslyszec w samochodzie podczas jazdy.

Gebar
22-12-2010, 22:33
Poczytaj też troszkę w sieci, pobaw się tym w praktyce to zobaczysz jak to wszystko funkcjonuje
Jasne, znalazłem nawet fajny artykuł:
Na przykłądzie unidena właśnie, zachęcam do lektury:
http://cb-forum.pl/CBFORUM.pdf

tyberiusz, dzieki za objaśnienie, właśnie o takie mi chodziło :)

Tyberiusz
22-12-2010, 22:41
:bigok:

Gebar
22-12-2010, 22:47
Dzięki fxxx, Twoja wypowiedz też mi bardzo pomogła :)

Gebar
24-12-2010, 18:04
Panowie,
czy antena (magnes) może być cały czas na aucie?
Chodzi mi o to czy deszcz, śnieg itp nie zaszkodzą jej?

fxxx
24-12-2010, 19:07
moze byc, ale zaopatrz sie w kapturek na zlacze bo sie uszlachetni dosc szybko.

Gebar
25-12-2010, 16:52
zaopatrz sie w kapturek na zlacze bo sie uszlachetni dosc szybko.
Możesz podać jakiślink do aukcji, lub foto tego "kapturka" ?
Zupełnie nie wiem co to jest :)

mapex1
25-12-2010, 21:22
Ja kupiłem takie coś Lafayette Ermes http://cokupic.pl/produkt/Lafayette-Ermes schowałem to do schowka po lewej stronie kierownicy, wymiarami pasuje idealnie,jeśli chodzi o pracę to całkiem przyzwoicie sprawuje się na trasie . W domu korzystam z Unidena Pc-122 Am,SSB. Do czynienia miałem rownież z Alanem 28, Presidentami Jaksonem, Lincolnempo wielu próbach rozstałem sie z antenką na magnes.Kto z Was pamięta selektywne wywołanie?http://allegro.pl/selektywne-wywolanie-do-kazdego-cb-radia-i1286990605.html#gallery

fxxx
25-12-2010, 23:13
cos jak na tym, tylko nakrecane na zlacze :) taka zaslepka zeby tam woda nie stala

http://www.wasserman.pl/userdata/gfx/7f648f9b1ad1b990382ebc9b1a0d49d4.jpg

Gebar
26-12-2010, 01:32
Dzięki, w takim razie muszę pomyśleć o tym.

Ale słuchajcie, kolejne pytanie :)

Pytam na radiu
Mobile, jak mnie słychać?
Dostaje odpowiedz
-bardzo dobrze Cie słychać

Tylko teraz jedna sprawa.
On pisze, że mnie słyszy bardzo dobrze, inni też odpowiedzieli, że dobrze (jeden nawet całkiem daleko)

Problem w tym, że ja ich słyszałem kiepsko (straszne szumy)
Dodam, że ten problem występuje też na wyłączonym silniku, radiu itd.
W czym zatem problem?

Dodano po 1 min.:

Ale są też łączności w bardzo dobrej jakości..
To tak jak bym ogólnie lepiej nadawał jak odbierał

fxxx
26-12-2010, 11:19
masz mlke tak? no to sie nie dziw jak druga strona dysponuje kikutem-antena nie jest w stanie wypromieniowac tyle energii zeby sygnal dolecial do Ciebie. Pytaj ile esow palisz u kogos i porownaj to ze swoim wynikiem. To jest najczestsza przyczyna, bo niektorzy maja kiepsko nadajace radia i nawet jak sa niezbyt daleko to nadaja bardzo brzydko. Jest jeszcze jedna sprawa-U520 jest raczej gluchym radiem, jak bys zapial mojego wilsona to zobaczysz roznice od razu-niezrozumialy belkot staje sie dosc sensownym sygnalem (dalej bez esowo, ale idzie sie normalnie dogadac)

ah, no i Lodz-znajac zycie jest taki smietnik ze mozesz spokojnie uznac ze jak sie dogadujesz normalnie na 5 km to jest juz bardzo dobrze, bo czasem nawet na 1,5 km bedziesz mial problem.

W zasadzie nie pytaj sie jak Cie slychac :) mobile Ci nic nie powiedza, jak trafisz czasem na baze to popros na inny kanal i sie spytaj czy wszystko ok (nawet sie dowiesz czy mniej wiecej stoisz w zerach), mobile Ci powiedza ze ok nawet jak bedziesz nadawac w FMie w piatkach :)

Gebar
26-12-2010, 12:11
masz mlke tak?
Dokładnie

To ludziska!! kupować mi tu szybko wszyscy lepsze anteny :) :)

kazik22
26-12-2010, 20:06
mobile Ci powiedza ze ok nawet jak bedziesz nadawac w FMie w piatkach Smile
No teraz to kolego popłynołeś,na takim "szerokim" radyjku to ja dziękuje jeździć

Gebar
26-12-2010, 21:20
No teraz to kolego popłynołeś,na takim "szerokim" radyjku to ja dziękuje jeździć
OCB ?

To kolejne pytanie :)

Jak mam odpalone radio (CD) i zaczynam coś mówić przez radio CB, to słysze się w głośnikach :)
Jak wyłącze radio (CD) to jest już ok..
Dlaczego tak jest i co zrobić by tak nie było ? :)

kazik22
27-12-2010, 06:40
W sumie to się może źle wyraziłem,ja osobiście odwykłem od jazdy z radiem mającym szeroki odbiornik,w codziennej jeździe to niema znaczenia a nawet jest ułatwieniem bo usłyszy się wszystkich,nawet jak kolega wcześniej zasugerował nieźle po odstrajanych.
A w drugiej kwestii to się z czymś takim nie spotkałem u siebie,ale miałem sytuacje że stojąc w korku potrafiłem się przebić w radio gościowi jadącemu z przodu,ale co i jak :niewiem:

fxxx
27-12-2010, 15:54
ale ja mam waski odbiornik, tylko pisalem o innych co slysze w eterze, nawet jak ktos gada w piatkach i FM to mu ktos odpowie ze dobrze... ja tam zawsze upomne ze albo radio do serwisu albo przeczytac NAJPIERW instrukcje a potem wkladac do auta.

Tak z ciekawosci, na jacksonie musisz krecic gala zeby slyszec tych odstrojonych o 3-4 khz (tak zeby ich zrozumiec)?

kazik22
27-12-2010, 16:55
Tak z ciekawosci, na jacksonie musisz krecic gala zeby slyszec tych odstrojonych o 3-4 khz (tak zeby ich zrozumiec)?
No tak bywa,na szczęście aż tak bardzo odstrojonych nie spotykam tak często więc da się to przeżyć

Gebar
27-12-2010, 23:01
Ponowie pytanko, będę wdzięczny za odp..

Jak mam odpalone radio (CD) i zaczynam coś mówić przez radio CB, to słysze się w głośnikach
Jak wyłącze radio (CD) to jest już ok..
Dlaczego tak jest i co zrobić by tak nie było ?

fxxx
28-12-2010, 16:09
oddal kabel antenowy od kabli z CD-jak nie pomoze bedziemy myslec dalej.

Gebar
28-12-2010, 18:48
oddal kabel antenowy od kabli z CD-jak nie pomoze bedziemy myslec dalej.
To pomyślmy dalej, bo docelowo we wnęke na orginalne radio, chce wsadzić CD, a nad nim (na nim) CB.
Chyba, że to zły pomysł to będę myślał w innym

Dodano po 34 sek.:

Dzięki

fxxx
28-12-2010, 18:59
wez sprobuj najpierw :) czy dobrze szukam:)

Gebar
28-12-2010, 19:14
Ok :)
Dziś około 22 będę już wiedział, dam znać

kazik22
28-12-2010, 20:10
Ewentualnie jeszcze zapytam jak masz pociągnięte zasilanie do cb?

Gebar
29-12-2010, 00:34
Więc tak:
Było tak masakrycznie zimno, że darowałęm dziś sobie sugestii Fxxx.
Jutro to zrobie..


Ewentualnie jeszcze zapytam jak masz pociągnięte zasilanie do cb?
Przez zapalniczke

Gebar
29-12-2010, 18:00
wez sprobuj najpierw czy dobrze szukam:)
Więc odstawienie calego radia z kablem antenowym na tylną kanape nic nie dało i nadal słychać nie w głośnikach.

fxxx
29-12-2010, 18:52
no to teraz zasilanie z akumulatora, potem przesun antene na koniec dachu i sproboj stanac blisko innego auta i przepnij zasilanie najpierw do niego a pozniej jeszcze antene na dachu postaw. jak bedziesz slyszal sie mimo podlaczenia zasilania do innego samochodu a nawet przeniesienia anteny to cd do kosza raczej, ew inne cb wyprobowac bo te u520 z chin to pieron wie co to moze byc.

ah-podstawe pod antene masz na 100% oryginalna? pisze na niej Sirio i jest logo? antena tez ma logo Sirio?

kazik22
29-12-2010, 19:59
Hmm a może tak od drugiej strony,a cd jakie masz?oryginał forda czy jak?niestety czasem bywa tak że radio z oszczędności nie zostało należycie wyposażone w odpowiednie "filtry",masz możliwość podmiany na chwilę radia?

Gebar
29-12-2010, 20:57
ah-podstawe pod antene masz na 100% oryginalna? pisze na niej Sirio i jest logo? antena tez ma logo Sirio?
Kupowana u zaprzyjaźnionego w rodzinie sprzedawcy.. Jest na antenie napis Siro i posiada logo.

Dodano po 2 min.:


Hmm a może tak od drugiej strony,a cd jakie masz?oryginał forda czy jak?niestety czasem bywa tak że radio z oszczędności nie zostało należycie wyposażone w odpowiednie "filtry",masz możliwość podmiany na chwilę radia?
Nie mam orginalnego radia.. Obecnie posiadam Pioneera KEH-P8600R
Takie jak niżej..
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://planet.tuning.free.fr/closeout/car-audio-pages/keh-p8600r.jpg&imgrefurl=http://planet.tuning.free.fr/closeout/car-audio-pages/Pioneerkeh-p8600r.html&usg=__GpsEWM3plqN2I5z0PejaQhApe9w=&h=139&w=432&sz=16&hl=pl&start=2&sig2=h-8aEdjTlEOpZQC4uY2spA&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=f3J4odKrRxmTYM:&tbnh=41&tbnw=126&prev=/images%3Fq%3Dpioneer%2Bkeh%2B8600%26um%3D1%26hl%3D pl%26client%3Dopera%26rls%3Dpl%26channel%3Dsuggest %26tbs%3Disch:1&ei=oZIbTYrTEsObOvygrOQI

kazik22
30-12-2010, 17:10
Jeśli możesz to podmień na próbę inne radyjko,zawsze to jedna niewiadoma mniej

Gebar
30-12-2010, 17:24
Nie ma mowy, dla tego Pioneera jestem w stanie zrezygnować z CB :)

A tak na poważnie to w wolnej chwili podłącze radio bezpośrednio z aku, bo nie bardzo mam inne radio na podmianke