PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Minimalna temp gazu



rustin
17-12-2010, 11:08
Jaką macie ustawioną? przeważnie jest 0' ale przy obecnych mrozach reduktor złapie temp 30' a gazu nie osiągnie 0' . Czytałem że zmieniają na -10' i szybciej się przełącza jak tylko reduktor osiągnie temp 30'.

Mortal_Kombat
17-12-2010, 17:52
U mnie temperatura gazu jest ustawiona na 0 i nawet przy -20C przełącza na LPG od razu jak reduktor złapie temperaturę. Tylko raz widziałem że reduktor ma już odpowiednią temperaturę i przełączyło gdzieś po 10 sekundach, ale tego dnia było poniżej -20 dokładnie nie pamiętam plus bardzo silny wiatr. Może masz coś nie tak z czujnikiem temp gazu

rustin
17-12-2010, 23:46
Czujnik temp gazu znajduje się przed listwą wtryskową lub na niej chyba w nie których wtryskach,a przecież dopóki się nie przełączy na gaz to co ma się ogrzewać? wtedy czujnik temp gazu mierzy temp jaka jest w przewodzie czyli taka jak w komorze silnika bo przecież reduktor nie puszcza ciepłego gazu bo nie przełączony.

Mortal_Kombat
18-12-2010, 00:27
Zgadza się czujnik jest pomiędzy listwą a filtrem, ale pomimo, że gaz nie leci przez reduktor, to na odcinku między nim a wtryskiwaczami ciągle jest w rurze, bo raczej nigdzie się nie ulatnia, więc jak wzrasta temperatura w komorze silnika to i on się ogrzewa. Czyli rozumiem, że u ciebie reduktor łapie 30C, a pomimo tego nie przełącza na gaz, ponieważ nie osiągnął on temp. minimalnej 0C? Jutro sobie sprawdzę z ciekawości jaką temperaturę będzie miał podczas przełączania.

rustin
18-12-2010, 01:07
Tak logicznie myśląc nie jestem pewien to właśnie dopóki się nie przełaczy na gaz to czujnik jak sam napisałeś mierzy temp w komorze silnika. Na postoju szybciej chyba się przełacza niż podczas jazdy jak wali mroźnym powietrzem na czujnik.

danielWr
18-12-2010, 02:25
Tak logicznie myśląc nie jestem pewien to właśnie dopóki.
Podoba mi się to zdanie.

Nie ma żadnego czujnika mierzącego temperaturę komory silnika, przynajmniej ja nie mam i nigdy nie widziałem. Mortal_Kombat chodziło chyba raczej ze o to ze wzrasta temperatura w komorze silnika a wraz z nią temperatura węży, które podnoszą temp gazu.

rustin
18-12-2010, 17:40
wtedy czujnik temp gazu mierzy temp jaka jest w przewodzie czyli taka jak w komorze silnika bo przecież reduktor nie puszcza ciepłego gazu bo nie przełączony
gdzie ja napisałem o jakimś specjalnym czujniki co mierzy temp w komorze? nie rozumiesz co napisałem?
czujnik który jest w węzu co mierzy temp gazu dopóki się nie nagrzeje i nie przełączy na gaz i nie ma obiegu to co ma mierzyć? resztę tego gazu co jest w wężu ale nie ogrzewanego przez reduktor tylko przez komorę silnika

Juzek
18-12-2010, 18:18
ostatnio sprawdzane... ustawione na 37 stopni :)

rustin
18-12-2010, 18:22
minimalną temp gazu? nie możliwe że masz 37' :) chyba że ci chodzi o temp przełączania

maniek_
18-12-2010, 18:33
Dokładnie Juzek trochę się pomyliłeś, spojrzałeś raczej na temp przełączania.
U siebie miałem na 0, jak zaczęły się problemy z gazem zmieniłem na 10 stopni ale i tak nic to nie zmieniło

rustin
18-12-2010, 18:37
Bo to chyba minimalna temp gaz w stagu działa inaczej,bo na postoju jak reduktor osiągnął 30' to mimo że gaz miał -4 to i tak się przełączył,muszę to jeszcze sprawdzić.Jest to chyba jest zabezpieczenie przed spadkiem z wyższej temp na niższą.

norbi333
18-12-2010, 18:55
A gdzie znaleźć to?

Mortal_Kombat
18-12-2010, 23:49
Dziś to sprawdziłem, samochód stał cały dzień nie jeżdżony, jak zacząłem jechać temperatura była -12C,. Temperatura gazu wynosiła wtedy -8C, po rozgrzaniu reduktora do 30C, temperatura gazu się zmieniła i pokazywało -6 lub -7, po dalszej jeździe 0C gdy reduktor miał 33C, potem reduk. coś powyżej 50C, to gaz miał już powyżej 20C. A więc temperatura minimalna gazu jednak nie ma wpływu na wolniejsze przełączanie na LPG w Stagu. Prędzej tak jak Rustin podejrzewa może to być zabezpieczenie jak temp. gazu spada z dodatniej na minusową, więc nie ma co sobie zaprzątać tym głowy.

W Stagu jest to w pierwszej zakładce parametry, w reszcie się nie orientuję.