PDA

Zobacz pełną wersję : [All] >>>> Radio FORD z USB <<<<



WojtekMK2
18-12-2010, 21:02
Tak sobie to przerobiłem, oceńcie pomysł i wygląd.

http://img802.imageshack.us/img802/9318/sdc10037z.th.jpg (http://img802.imageshack.us/i/sdc10037z.jpg/) Zaraz za klapką kasety wstawiłem małą wnękę by w niej chować pendrive'a po wyjęciu z gniazda. To przezorność przed ciekawskimi.
http://img24.imageshack.us/img24/9375/sdc10038z.th.jpg (http://img24.imageshack.us/i/sdc10038z.jpg/) Wnękę podświetliłem, żebym mógł w ciemności lub po piwie (z fotela pasażera rzecz jasna) łatwiej dostrzec gniazdo.
http://img714.imageshack.us/img714/3556/sdc10033c.th.jpg (http://img714.imageshack.us/i/sdc10033c.jpg/) Do fotek zdjąłem ciemną szybkę , widać tam wyświetlacz.

Dodano po 4 min.:

A jeszcze tak się zastanawiam czy nie powinno to być w dziale HOWTOs
Ale ja nie jestem w stanie opisać jak to zrobiłem. :niewiem:

mr-fix
18-12-2010, 21:02
ciekawe. jak ze sterowaniem?

WojtekMK2
18-12-2010, 21:11
ciekawe. jak ze sterowaniem?
Hm... zapomniałem o tym napisać. Z pilota, ale kiedyś popracuję nad tym, żeby klawiatura radia również generowała sygnały sterujące.

ery
18-12-2010, 22:29
Jak ktoś ma kaseciaka a nie chce zmieniać radia to pomysł super ;)

Gebar
19-12-2010, 16:04
Jak ktoś ma kaseciaka a nie chce zmieniać radia to pomysł super
No tak, ale to musi być bardzooo mocno przywiązany do radyjka :)

Dodano po 29 sek.:

Ale patent super

Colorado30
19-12-2010, 16:23
:) a mozna wiedziec cos tam wsadzil kolego, dosc ciekawy pomysl :)

WojtekMK2
19-12-2010, 16:52
Nawet gdybym mógł, to jest to zbyt skomplikowane.
Samo wstawienie gniazda, modułów to dopiero początek , ale oszukać procesor żeby myślał tak jak ja tego chciałem było bardzo trudne.
Trwają prace na radyjkami Audi. To są dopiero cholery.
Puki co, pojawiła się wreszcie możliwość słuchania fabrycznego radia i muzyki z nośnika jakim jest pendrive bez utraty jakości jak to w transmitFM.
Ktoś kiedyś rzekł "Potrzeba Matką Wynalazczości"
To klienci mają te potrzeby. Zawsze bulwersowało mnie jak pytali naiwnie czy można wstawić USB? Co za absurd, zawsze pukałem w głowę drwiąc w odpowiedzi.
Dziś, jest to już możliwe.

Gebar
19-12-2010, 17:10
Wojtek,
a posiadasz jakąś strone www ?

martinez07
19-12-2010, 17:17
Zawsze bulwersowało mnie jak pytali naiwnie czy można wstawić USB? Co za absurd, zawsze pukałem w głowę drwiąc w odpowiedzi.
Dziś, jest to już możliwe.

Jeśli to nie prima aprilis, czy inny photoshop i rzeczywiście działa - czapka z głowy :)
A może zainteresowałbyś się przeróbką zwykłego przedliftowego 6000 na odczyt mp3 z nośnika CD? :)
Jestem przywiązany do mojego radyjka, ale wkurza mnie brak możliwości odczytu mp3, a kupno emulatora zmieniarki nie wchodzi w grę.
Czytając wypowiedzi innych Forumowiczów, myślę, że zainteresowanie byłoby całkiem spore :)

Gebar
19-12-2010, 18:54
A może zainteresowałbyś się przeróbką zwykłego przedliftowego 6000 na odczyt mp3 z nośnika CD?
Nooo, to rozwiązanie znacznie lepsze :)

Fred.X
19-12-2010, 19:13
Ale dla mnie dalej pozostaje kwestia jakości grania tego radia .
Szacun Wojtek za pomysł i wykonanie.

WojtekMK2
19-12-2010, 20:02
Na kilka różnych pytań od różnych Kolegów odpowiedzi zgromadzę tutaj, ok? Coby nie śmiecić.
Gebar, wczoraj zdążyłeś zapoznać się z moim wynalazkiem, niestety temat został usunięty za komercję, za co przepraszam.
Powiem tak, że żyję m.in. z wynalazczości. Bardzo często stosuję rozwiązania inne niż zaleca się powszechnie.
Nie tylko w CA (to z pasji), ale również w zbiorczych systemach telewizyjnych, sieciach satelitarnych, monitoringu i wsiego czym się zajmuję. Nie mam strony w w w , bo byłaby ona pusta. Nie zdradzam tajników a roboty i tak mam dość.
Martinez, to nie prima aprilis, to działa i gra. Jeszcze się chyba nikomu nie udało CD przerobić MP3, wbrew pozorom jest to niewykonalne ale z kasety na USB owszem. Mam kilka pomysłów, wartych szczegółowego opublikowania, ale musiałbym je chronić Urzędem Patentowym bo hieny zaraz wyczają w chinach i moje cuda z ryżu zrobią :)
Fred, ja nie jestem konstruktorem radyjek Forda i wiem że brzmienie Ci się nie podoba. Tak je zrobili i tak gra jak gra. Tego nie zamierzam w ogóle poprawiać bo mało kto by to kupił.
Wkrótce wrócę z nieco większym zaangażowaniem do prac na radyjkami Audi. Skoro w Fordach się udało, to w Audi też musi. Te musisz przyznać grają znacznie lepiej od naszych.
Dzięki za uznanie. Tak naprawdę nie zależało mi na wyglądzie lecz bardziej na ociągnięciu celu. Jutro z powrotem założę szybkę ciemną żeby flaków nie było widać i na Alleo wystawię.

martinez07
19-12-2010, 20:18
Dzięki za uznanie. Tak naprawdę nie zależało mi na wyglądzie lecz bardziej na ociągnięciu celu. Jutro z powrotem założę szybkę ciemną żeby flaków nie było widać i na Alleo wystawię.

Podaj linka jak już wystawisz to cudo :)
Szkoda, że tak trudno przerobić CD na mp3.
Słyszałem co prawda, że w VW w konkretnym modelu wystarczy wymienić sam procesor - ale nie znam się, może to plotka...

Gebar
19-12-2010, 20:19
niestety temat został usunięty za komercję, za co przepraszam.
No widziałem właśnie, ale może da się zrobić ogłoszenie w Markecie, ew. Pchlim targu..
Widzisz strona www jest o tyle dobra, że wypiszesz w niej mniej-więcej co oferujesz i wrzucasz lina np. w podpisie.

marcinmg1
19-12-2010, 22:30
Przyszło mi do głowy, że można wykorzystać gotowe rozwiązanie np. transmiter z gniazdem usb nastepnie wyprowadzić sygnał audio do wejścia przedwzmacniacza w radiu.
http://www.rafmax.pl/product-pol-1557-Transmiter-MP3-z-LCD-czytnik-kart-wejscie-USB.html

Sterowanie jest z pilota i wszystko powinno działać, więc kolega Ameryki nie odkrył :)
Sam się zastanawiam czy przerobić taki transmiter i podłączyć do niego kabelek AUX ze schowka w mk3. Jakość dźwięku powinna być lepsza niż z wyjścia słuchawkowego komórki.

Krzychu32
20-12-2010, 06:10
No widziałem właśnie, ale może da się zrobić ogłoszenie w Markecie, ew. Pchlim targu..
W Pchlim Targu się nie da w podpisie też nie ,proponuję zapoznać się z regulaminem marketu i forum.

WojtekMK2
20-12-2010, 10:17
Sterowanie jest z pilota i wszystko powinno działać
Nie będzie działać. Chyba że masz wejście AUX

marcinmg1
20-12-2010, 14:14
Nie będzie działać. Chyba że masz wejście AUX
W mk3 jest wejście AUX a w kasetowcu trzeba podpiąć się przed wyjście sygnału z kasety i sterować przełącznikiem od czujnika włożenia kasety(np. wykorzystać sygnał audio z transmitera - gdy jest sygnał to symuluje włożenie kasety) jak to zrobić na pewno się domyślasz albo tak zrobiłeś.
Alternatywnie to sterowanie mechaniczne poprzez włozenie pendriva ale chyba nie byłoby zbyt pewne.

WojtekMK2
20-12-2010, 14:44
Mechanizmu kasetowego w ogóle tam nie ma. Teraz jest co innego, przyjrzyj się fotkom i opisowi.
Pozdrowienia.

marcinmg1
20-12-2010, 15:05
Mechanizmu kasetowego w ogóle tam nie ma. Teraz jest co innego, przyjrzyj się fotkom i opisowi.
Pozdrowienia.
Faktycznie sporo tam zmian (chyba jakiś wyświetlacz)ale ja takiego radia nie rozbierałem - to są tylko moje luźne przemyślenia na sucho :) W moim takiego problemu by nie było. W każdym razie fajne rozwiązanie nie każdemu by się chciało nawet nad tym zastanawiać :) Powodzenia w dalszych przeróbkach.